Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Формування християнських цінностей під час вивчення курсу “Соціальна та економічна географія світу” в освітніх закладах нового типу

Формування християнських цінностей під час вивчення курсу “Соціальна та економічна географія світу” в освітніх закладах нового типу

Назва:
Формування християнських цінностей під час вивчення курсу “Соціальна та економічна географія світу” в освітніх закладах нового типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,06 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Формування християнських цінностей під час вивчення курсу “Соціальна та економічна географія світу” в освітніх закладах нового типу


В умовах розбудови державності перед українським суспільством постає потреба у формуванні сильної нації, котра змогла б достойно представляти свою культуру серед інших європейських народів. Для цього, насамперед, потрібно звернути увагу на підростаюче покоління, молодь – бо саме вона вже дуже скоро стане ядром української нації і саме від неї залежить, як надалі буде розвиватись країна як в економічному і соціальному плані, так і в плані культури і духовності. 70 років комуністичного терору в нашій країні призвели до тотального знищення національної самосвідомості переважної більшості українців; перетворили колись найосвіченіший народ в Європі на бездумну та безідейну масу. Зрозуміло, що побудувати в таких умовах розвинене суспільство надзвичайно складно. Тому першим кроком держави у цьому напрямі має бути відродження української школи, бо саме на неї покладено нелегке завдання виховання майбутнього України. Зазначимо, що важливим при цьому є виховання не просто всебічно розвиненої людини, а інтелектуальної, духовно багатої еліти, яка згодом складе основу інтелігенції.
Ще однією проблемою, яка постає перед сучасною українською школою, є вибір нової концепції виховання дітей. Сьогодні ми часто чуємо про нові педагогічні прийоми і методи, запозичені у наших зарубіжних колег. Але при цьому ми забуваємо про те, що ті підходи у вихованні, які виробились у інших народів на протязі їх історичного розвитку не завжди можуть бути прийнятними для нас, оскільки вони у значній мірі враховують особливості менталітету, традицій та культури тих народів.
Українська сім’я і школа з давніх часів і до початку ХХ ст. мала свою вироблену модель виховання, яка базувалась на християнських цінностях. Саме християнська модель виховання формувала на протязі століть ті риси українця, які вирізняли його з поміж інших націй, а саме: стриманість, терплячість, толерантність, милосердя, доброту, гостинність, привітність, щирість, довірливість, працьовитість, щедрість, відповідальність.
Освітні заклади нового типу, які зараз створюються по всій території України, беруть за основу виховання нової генерації, враховуючи національні традиції, християнські принципи. Серед таких закладів вирізняється Християнський колегіум ім. Й.Сліпого (м.Тернопіль). Педагогічний колектив цього закладу працює над тим, щоб донести християнські цінності до кожного учня не тільки під час виховних заходів, а й, безпосередньо, під час викладання різних предметів.
Одним з таких предметів, під час вивчення якого можна провести ознайомлення учнів з християнством та реалізувати християнські принципи виховання є “Економічна і соціальна географія світу” (10 кл). Особливо під час висвітлення таких тем: “Типологія і класифікація країн сучасного світу”, “Релігійний склад населення світу” (“Релігія як явище культури”, “Світові релігії”, “Виникнення і сучасне поширення релігійних вчень”), “Глобальні проблеми людства; при економіко-географічній характеристиці різних країн та регіонів світу.
Під час вивчення теми “Типологія та класифікація країн сучасного світу” слід звернути увагу учнів на існування єдиної в світі теократичної монархії – Ватикан, принципи її існування, історію та особливості виникнення цього міста-держави.
В ході вивчення теми “Релігійний склад населення світу” важливо детальніше зупинитись на історії виникнення і особливостях вчення християнства як найбільшої з світових релігій; ознайомити учнів з основними напрямами цієї релігії та регіонами їх територіального поширення, найбільшими світовими центрами паломництва.
У темі “Глобальні проблеми людства” можна поставити перед учнями завдання теоретичного вирішення різноманітних глобальних проблем, керуючись при цьому морально-етичними засадами практикуючого християнина.
Крім цього, важливо звернути особливу увагу на виникнення та існування різноманітних релігійних вчень і сект, які носять назву неохристиянських, але за своєю суттю не є такими, і несуть величезну загрозу для свідомості молодих людей у всьому світі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування християнських цінностей під час вивчення курсу “Соціальна та економічна географія світу” в освітніх закладах нового типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок