Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Бразилія

Бразилія

Назва:
Бразилія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
“Бразилія”


Клімат і геологічна структура – 2 основні фактори, які визначають особливості природи Бразилії. 1/3 території займають вологі вічнозелені екваторіальні ліси, що дає змогу країні виступати одним з найбільших постачальників деревини у світі. У місцевих лісах можна знайти ј усіх існуючих у світі порід дерев. Однак з іншого боку бразильцям сильно дошкуляють лісові пожежі. Решта території – тропічні ландшафти з яскраво вираженими вологим та сухим сезонами. Саме тут панують прекрасні умови для вирощування кави, яка є візитною карткою Бразилії на світовій арені. Через країну протікає безліч малих і великих річок, найбільша з них – Амазонка. Це дає змогу розв’язати проблеми водо- та енергозабезпечення, проте часто виходячи з берегів річки завдають значних збитків.
Бразилія займає 6 місце у світі за кількістю населення. В основному воно сконцентроване вздовж атлантичного узбережжя і проживає у мегаполісах. Рівень урбанізації досить високий 57 %. В утворенні бразильської нації головну роль зіграли 3 раси. Відбувалось постійне змішування місцевих аборигенів з португальцями та африканцями. У країні також проживає найбільша у світі діаспора японців –274 тис. чол. Проте в цілому демографічну ситуацію можна охарактеризувати як спокійну. частина індійських племен зберегла свою культурну самобутність, а частина – асимілювалась. З повним правом можна говорити про єдину бразильську націю з єдиною державною мовою – португальською. Серед проблем варто виділити демографічно – кількість населення країни стрімко зростає.
Динаміка економічного розвитку досить висока. За останні 50 років країні вдалося збільшити свій ВВП в 11 разів. Середні темпи зростання 6 %. Нерв економічного життя проходить по пд.-сх. штатам, причому 50% економічно зайнятого населення проживає в Сан-Паулу. З одного боку така концентрація ресурсів значно підвищує ефективність економічної системи, з іншого – вона є небезпечною на випадок війни.
Бразилія володіє значним комплексом сучасних галузей промисловості. Частка обробної промисловості досягає 30% ВВП. Такі галузі як чорна металургія, автомобілебудування та нафтохімія відповідають світовим стандартам і є найбільш конкурентноспроможними. Країна займає передові позиції в авіа- та суднобудуванні.
Сільське господарство є джерелом промислового розвитку. Бразилія – найбільший експортер кави на світовому ринку і знаходиться на другому місці по виробництву цукрової тростини. Однак сама система ведення с/г дуже недосконала. В Бразилії переважає плантаційний метод, в результаті 45% земель сконцентровано в руках 1% власників, що породжує соціальні конфлікти і протести безземельних селян.
Матеріальні інфраструктура розвинута слабо. Однією з її рис є різкі відмінності в регіональному розвитку. Так, на пд.-сх. зосереджено 70% потужностей переробної промисловості, з яких 59% припадають на один штат.
Внутрішній ринок вузький, що визначається фахівцями як основний недолік бразильської моделі розвитку. В результаті 60% населення живе поза сучасним господарством.
У сфері послуг зайняті 41% населення, сама вона є найбільшим сектором економіки. Це є риса, характерна для високорозвинених країн.
На долю Бразилії припадає 0,8% світового експорту. В основному це метали, автомобілі, кава, цукрова тростина та соя. Найбільші торгові партнери – США, Мексика, Аргентина, Японія, а також країни, що розвивають, в тому числі й Україна.
Характерною рисою бразильського ринку праці є те, що темпи зростання економічно активного населення переважають темпи зростання населення в цілому. Зараз ринок праці перенасичений, що породжує безробіття на низькі зарплати в країні.
Країна має хорошу наукову базу. На високому технологічному рівні здійснюється виробництво озброєння, в окрему галузь виділилось виробництво мікро- та міні- ЕВМ. Значне місце посідає верстатобудування. Однак сфера науки розвивається досить повільно, оскільки законодавство недосконале і й інвестиції в науку дають віддачу через тривалий строк.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Бразилія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок