Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Географічне положення,природно-ресурсний потенціал, населення країн Африки

Географічне положення,природно-ресурсний потенціал, населення країн Африки

Назва:
Географічне положення,природно-ресурсний потенціал, населення країн Африки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
516
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Географічне положення,
природно-ресурсний потенціал, населення країн Африки


Африка - другий за розмірами материк після Євразії, який майже посере-дині перетинається екватором і простягається від нього по обидві сторони - на південь і на північ - до субтропічних широт обох півкуль. Африку омивають Ат-лантичний та Індійський океани. Середземне море відокремлює її від Європи, Червоне - від Азії. До Африки належать острів Мадагаскар та дрібні острова, розташовані в Атлантиці та Індійському океані.
До 50-х років XX ст. Африка була континентом колоніальних і залежних країн. Франції належало 37 % африканської території, на якій проживало 26 % населення, Великобританії відповідно 32 % і 39 %, Бельгії - 8 % і 8 %, Порту-галії - 7 % і 6 %, колонії мали також Іспанія та Італія. В 50-ті роки здобули не-залежність перші країни. В 60-ті роки незалежність дістали вже понад 40 країн, в 70-ті - процес визволення материка з під колоніального гніту практично завер-шився. Нині на континенті налічується 53 самостійні держави, майже всі вони країни, що розвиваються. Південно-Африканська Республіка (ПАР) - єди-на економічно розвинута держава Африки.
Mал. Африка, Кордони держав, населення
Збереглися колонії Іспанії - Сеута, Мелілья, заморська територія Франції - о. Реюньон. Статус Західної Сахари, за-хопленої Марокко, має визначити 00Н. Більшість африканських країн - невеликі, слабкі в економічному відношенні держави з нечисельним населенням і мало ос-воєними природними ресурсами, Ці країни здебільшого економічно залежні від своїх колишніх метрополій. Колишні британські колонії залишилися в системі Співдружності, французькі - в системі Співтовариства франкомовних країн. По-над 30 країн Африки стали асоційованими членами Європейського Співтовариства і фактично виконують роль його сировинного придатку.
Природно-ресурсний потенціал. Африка - континент великих економічних можливостей, якому притаманні різноманіття природних умов, багатство запасів мінеральної сировини, наявність значних земельних, водних, рослинних та інших ресурсів. Для Африки характерне незначне розчленування рельєфу, що сприяє гос-подарській діяльності - розвитку сільського господарства, промисловості, транспор-ту. Розташування більшої частини континенту в екваторіальному поясі значною мірою зумовило наявність величезних масивів вологих екваторіальних лісів. На Аф-рику припадає 10 % площі лісів світу, що становлять 17 % світових запасів дереви-ни - однієї з основних статей африканського експорту. Найбільша пустеля світу - Сахара - містить у своїх надрах величезні запаси прісної води, а великі річкові сис-теми характеризуються велетенськими обсягами стоку і енергетичними ресурсами. Африка багата на корисні копалини, які є ресурсами для розвитку чорної та кольо-рової металургії, хімічної промисловості. Завдяки новим відкриттям збільшується частка Африки в розвіданих світових запасах енергетичної сировини. Запаси фосфо-ритів, хромітів, титану, танталу більші, ніж у будь-якій частині світу. Всесвітнє зна-чення мають запаси бокситів, мідних, марганцевих, кобальтових, уранових руд, ал-мазів, рідкоземельних металів, золота тощо. Основними районами зосередження мінерально-сировинного потенціалу є: «мідний пояс« Африки, що тягнеться з райо-ну Катанги в Заїрі через Замбію у Східну Африку (родовища міді, урану, кобальту, платини, золота, марганцю); Гвінейська частина Західної Африки (поклади бок-ситів, залізної руди, марганцю, олова, нафти); зона гір Атласу та узбережжя Північно-Західної Африки (кобальт, молібден, свинець, цинк, залізна руда, ртуть, фосфорити); Північна Африка (нафта, газ узбережжя і шельфу Середземного моря). Регіони Африки дуже відрізняються природними особливостями: забезпече-ністю вологою, типами грунтів, рослинного покриву. Спільним е тільки один еле-мент - велика кількість тепла. Несприятливі для землеробства райони пустель і ек-ваторіальних лісів. У пустелях землеробство можливе тільки за наявності джерел во-ди, навколо яких формуються оазиси. В екваторіальних лісах землероб бореться про-ти буйної рослинності, а при її зведенні - проти ерозії та надмірної сонячної радіації, яка негативно впливає на стан грунтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Географічне положення,природно-ресурсний потенціал, населення країн Африки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок