Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Оцінка роботи легкої промисловості як складової частини виробничої сфери регіону (Рівненська область)

Оцінка роботи легкої промисловості як складової частини виробничої сфери регіону (Рівненська область)

Назва:
Оцінка роботи легкої промисловості як складової частини виробничої сфери регіону (Рівненська область)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Оцінка роботи легкої промисловості як складової частини виробничої сфери регіону (Рівненська область)


ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………………………..3
Означення легкої промисловості і особливості розміщення……..5
Легка промисловість в Україні і Рівненській області……………9
Наслідки для легкої промисловості від вступу до СОТ………....16
Висновок…………………………………………………………………..20
Список літератури………………………………………………………...21


ВСТУП
Актуальність даної теми обумовлена тим, що легка промисловість є однією з найважливіших серед галузей виробництва непродовольчих товарів. Продукція галузі йде на задоволення потреб населення, забезпечуючи його тканинами, одягом, взуттям та іншими предметами споживання, а також використовується в інших галузях промисловості у вигляді сировини і допоміжних матеріалів (у харчовій, машинобудуванні та ін.).
Говорячи про легку промисловість важливо одразу відзначити дві її економічні особливості: по перше це галузь яка сильно залежить від сировини, а по друге підприємства легкої промисловості можуть швидко перепрофілюватись без значних затрат і давати швидкий прибуток.
До галузі легкої промисловості України належать двадцять підгалузей. Проте виробництво товарів не задовольняє потреб населення України, продукції підприємств не може на належному рівні конкурувати з іноземними виробника і, як наслідок, поступове скорочення обсягів реалізації вітчизняної продукції. Базовою проблемою для легкої промисловості сучасної України є відсутність державної підтримки.
У рівненській області до часів незалежності діяв найбільший в Європі льонокомбінат. Що сталось з цим гігантом і які можливі для нього перспективи досліджено нами у розділі 2 цієї роботи.
Також, плануючи розвиток легкої промисловості, потрібно враховувати такий зовнішній чинник як вступ до СОТ. Які наслідки це матиме для а галузі їх позитивні і негативні аспекти ми плануємо розглянути у даній роботі.


1. Означення ЛП і особливості розміщення
ЛП(далі – ЛП) – сукупність спеціалізованих галузей промисловості, що проводять головним чином предмети масового споживання з різних видів сировини. ЛП займає одне з важливих місць у виробництві валового національного продукту і грає значну роль в економіці країни. ЛП здійснює як первинну обробку сировини, так і випуск готової продукції. Підприємства ЛП проводять також продукцію виробничо-технічного і спеціального призначення, яка використовується в меблевій, авіаційній, автомобільній, хімічній, електротехнічній, харчовій і інших галузях промисловості, в сільському господарстві, в силових відомствах, на транспорті і в охороні здоров'я.
Однією з особливостей ЛП є швидка віддача вкладених засобів. Технологічні особливості галузі дозволяють здійснювати швидку зміну асортименту продукції, що випускається, при мінімумі витрат, що забезпечує високу мобільність виробництва.
ЛП об’єднує декілька підгалузей. Розгалуженість ЛП зображено на малюнку 1.
Ефективність галузі залежить від багатьох економічних факторів та раціонального розміщення її підприємств. Для ЛП характерна менш виражена, порівняно з іншими галузями, територіальна спеціалізація, бо практично в кожній області є ті чи інші її підприємства.
ЛП представлена в кожному економічному районі доповнюючи виробничий профіль території, хоча є і історично спеціалізовані райони, що склалися, і центри розвитку промисловості. Вона належить до найбільш тру-домістких галузей, задовольняє потреби населення в товарах першої необхідності. Тому головний чинник розміщення підприємств текстильної і трикотажної промисловості — наближення виробництва до трудо-вих ресурсів і споживача.
Фактори розміщення підприємств даного комплексу різноманітні, проте можна виділити головні:–
сировинний, який впливає на розміщення підприємств з первинної переробки сировини: наприклад, льонопереробні фабрики розміщені в районах вирощування льону, вовняно-миючі підприємства – в районах вівчарства, підприємства з первинної обробки шкіри – біля м’ясокомбінатів;–
споживчий, так як готова продукція деяких підгалузей легкої промисловості менш транспортабельна порівняно з напівфабрикатами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Оцінка роботи легкої промисловості як складової частини виробничої сфери регіону (Рівненська область)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок