Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Волинський соціально-економічний району

Волинський соціально-економічний району

Назва:
Волинський соціально-економічний району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,31 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Волинський соціально-економічний району


Район розташований на крайньому північному заході України, межує з двома зарубіжним країнами – Білоруссю і Польщею. Це один з найменших за територією і кількістю населення соціально-економічний район країни. Більша частина його території розташована на Поліській низовині, решта – на Волинській височині.
Площа району – 40,3 тис. км2 . Населення – 2,1 млн. осіб. До складу району входить дві області – Волинська та Рівненська. Об’єднується в єдиний район територія в першу чергу як історико-географічна область України.
Район виділяється за виробництвом будівельних матеріалів, продукції легкої і харчової промисловості, сільського господарства. Загалом промисловість району розвинута слабо. Це найбільш заболочена територія в межах України.
Географічне положення
Волинський район в деяких схемах районування називають ще Північно-Західним через своє географічне положення. Окрім виходу до державного кордону (на заході – Республіка Польща, на півночі – Білорусь), район межує з Столичним соціально-економічним районом на сході та Карпатським і Подільським соціально-економічними районами на півдні.
Вихід до державного кордону є однією з найпозитивніших рис в географічному положенні району, яка до речі активно використовується (тут створено один з найсучасніших прикордонних переходів “Ковель” з усією необхідною інфраструктурою, кілька перспективних вільних економічних зон). Тут проходять важливі транспортні міжнародні магістралі Софія – Луцьк – Брест, Будапешт – Рівне – Москва, Одеса – Ковель – Варшава, Львів – Здолбунів – Барановичі, які перетинають територію району в широтному та меридіональному напрямках. На півдні району проходить нафтопровід “Дружба”, а також газопроводи Долина – Брест з гілкою на Сарни.
Серед основних негативних рис географічного положення району слід назвати далеке розташування від основних вітчизняних паливних та металургійних баз, що суттєво гальмує розвиток території.
Історико-географічні передумови формування території району і його господарства
Археологічні знахідки на території сучасного Волинського району свідчать про те, що земля ця була заселена ще з часів пізнього палеоліту. У VI – поч. VII ст. Волинь була заселена союзними племенами дулібів. На початку X ст. у Волині утворяться тісні зв’язки з Києвом. У цьому ж сторіччі Волинська земля входить до складу Владимирського князівства Київської Русі. Після розпаду Галицько-Волинського князівства ця територія ввійшла до складу Великого князівства Литовського (1340 р.).
У середині XVII в. Україна була охоплена визвольною війною під керівництвом Богдана Хмельницького. Саме в Рівненському замку в 1625 р. готувався політичний договір між Річчю Посполитою і українським козацтвом. Після війни 1793 р. східна частина Волині була приєднана до Росії, а через два роки й інша частина Волині – у складі Росії.
Відповідно до Ризького мирного договору (18 березня 1921 р.) Рівненщина та Волинь відійшла Польщі. Після приєднання Західної України до УРСР 4 грудня 1939 р. була створена Рівненська область з центром у Рівному та Волинська область з центром в Луцьку.
Населення і працересурсний потенціал
За чисельністю населення район відноситься до найменших в Україні – тут проживає 2223 тис. осіб (1.01.2002р.). За чисельністю населення області дуже близькі між собою.
Природний рух населення району відрізняється від його руху у східних районах України. У Волинському соціально-економічному районі коефіцієнт народжуваності в 2002р. складав 11,3 о/оо, а природний приріст – - 2,3о/оо. Це один з найнижчих темпів природного скорочення населення в Україні. Близьким до середнього по Україні є і коефіцієнт дитячої смертності, що складає 11,5. Dолинський район належить до західного регіону з підвищеною народжуваністю, особливо на Поліссі, де ще донедавна панувала тенденція до створення великих сімей. Тільки в останні роки в сільській місцевості смертність практично зрівнялась з народжуваністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Волинський соціально-економічний району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок