Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Скачати реферат: Шпора з дисципліни "Розміщення продуктивних сил"-3

Шпора з дисципліни "Розміщення продуктивних сил"-3 / сторінка 18

Назва:
Шпора з дисципліни "Розміщення продуктивних сил"-3
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
78,93 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Структура: цементна, азбестноцементних виробів, збірних конструкцій та виробів, стінових матеріалів, будівельної кераміки, будівельних матеріалів та виробів з полімерної сировини, нерудних будівельних матеріалів, пористих заповнювачів та ін. Продукція пром-ті є основною частиною матеріально-технічної бази буд-ва, забезпечує зростання обсягів капітального буд-ва і його технічний прогрес на основі впровадження ефективних матеріалів та конструкцій. Має велике значення для індустріалізації буд-ва, зниження його вартості, економії металу і деревини, підвищення ефективності капітальних вкладень у н/г.

Пром-ть б/м розвивається під впливом 2 факторів – сировинного і споживчого, тому розміщення її залежить від переважання хоча б одного з них. Залежно від потреб і стадій технологічного процесу виділяють підприємства, які орієнтуються на на сировинні райони (видобування і первинна обробка сировини, виробництво в’яжучих і стінових матеріалів) і ті, які тяжіють до споживача ( виробництво залізобетонних конструкцій, шиферу, будів. і вікнного скла тощо).

Найб центри пром-ті б/м: Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Кривий Ріг , Запоріжжя, Донецьк, Маріуполь.

У перспективі розвиток галузей пром-ті буд. матеріалів пов’язаний з реконструкціює технічної бази, подальшим впровадж механізації та автоматизаці технологічних процесів, розшир випуску нових буд матеріалів, ефективних збірних будівельних елементів, легких та економічних великомірних конструцій і вирбів поліпшеної якості. Важливим напрямом є комплексне використання сировини, ширше впровадження матеріалів попутного видобутку, вторинної сировини, неухильне підвищення якості виробів для буд-ва. Географія галузі може удосконалюатися з урахуванням подальшого комплексного розвитку економічних райнів та областей України, повного забезпечення обсягів будівельно-монтіжних робіт.

58. Цементна та скляна прм-ть У.: значення, структура, сучасний стан.

Цементна пром-ть матеріаломістка галузь, тому цементні з-ди розміщ в р-нах видобув сировини. В Україні налічується 15 цементних заводів; їх загальна потужність 24 млн т на рік. У Донбасі залягають високоякісні карбонатні породи, тому тут споруджено найбільші цементні підприємства України – Амвросіївський цементний комбінат, Краматорський, Єнакіївський. Донецька область по вир-ву цементу посідає перше місце, Дніпропетровська – друге, Харківська (Балаклія) – третє. Найбільші цементні заводи розташ в Кривому Розі, Дніпродзержинську й Дніпропетровську. Цементні з-ди цих областей випускають портланд-цемент і шлакопортланд-цемент, використовуючи для виробництва останнього шлаки металургійних заводів. Цементні заводи в західних областях виробляють третину це-менту України. Найбільші заводи зосереджено у Львівській (Миколаїв), Рівненській (Здолбунів), Івано-Франківській (Ямниця) та Хмельницькій (Кам'янець-Подільський) областях. Порівняно менше виробляють цементу на півдні країни, хоча тут є високоякісна сировина. На території південних областей України працюють Бахчисарайський (Автономна Республіка Крим), Ольшанський (Миколаївська обл.), Одеський та інші за-води.

На території У. утвор чотири великі зони виробництва цементу: південно-східна (Донецька обл.), північно-східна (Харківська обл.), центральна (Дніпропетровська обл.) та західна (Рівненська, Івано-Франківська, Львівська та Хмельницька області).

Для цементної промисловості України характерна значна концентрація виробництва. В середньому на одне підприємство (їх в Україні 15) припадає 1,3 млн т цементу на рік. Значна частина цементу витрачається на виробництво покрівельного шиферу. Шиферні заводи споруджують у місцях споживання готової продукції. Вони працюють на довізній сировині. Азбест надходить з Уралу, а цемент — з найближчих цементних заводів. Най-більше шиферу в Україні виробляють Балаклійський і Здолбунівський цементно-шиферні комбінати. Цемент завозять у Сумську, Чернігівську. Київську, Херсонську й Черкаську області. В Україні родовища скляних пісків є в Донбасі (Авдіївське родовище). Харківській області (Новоселівське), Рівненській (Рокитнянське), Чернігівській (Глібовське), в Львівсь-кій, Одеській областях.

Виробництво скла – дуже теплоємний процес, тому його розташовують поблизу паливних баз. В У. є 6 заводів листового та технічного скла. Найбільшим центром виготовлення скла в Україні є Костянтинівка в Донбасі. Тут виробляють віконне скло, шла-коситалеві плитки, армоване, вітринне скло та інші його види. Склоробні заводи є також у Лисичанську, Львові, Запоріжжі. Україна була значним виробником і експортером цементу, але технологія його виробництва вже застаріла.

59. Агропромисловий комплекс, галузева структура.

1) виробництво засобів виробництва

- важке машинобудування

- виробництво хімічних добрив, пестицидів і т.д.

- транспортне обладнання

2) формування с\г комплексу

3) переробні підприємства (харчова, легка промисловість)

4) галузі виробничої інфраструктури

- транспорт

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: Шпора з дисципліни "Розміщення продуктивних сил"-3

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок