Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Економіка причорноморського регіону

Економіка причорноморського регіону

Назва:
Економіка причорноморського регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,36 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
1. Економіка Криму. Основні показники розвитку промисловості. Виробництво основних видів продовольчих товарів. Частка Автономної республіки Крим у промисловості України

2. Економіка Херсонської області

3. Економіка Миколаївської області

4. Економіка Одеської області. Промисловий потенціал та матеріальна-енергетичні ресурси. Природньо-ресурсні потенціали

Економіка Автономної Республіки Крим

Понад 3000 років Кримський півострів знаходиться на пересічеінні шляхів у Причорномор'я, що охоплює площу більше двох мільйонів квадратних кілометрів, з населенням близько 200 мільйонів осіб. Зараз економічні зв'язки Причорномор'я закріплені політично в системі Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС), куди ввійшли 11 країн регіону: Албанія, Вірменія, Азербайджан, Болгарія, Грузія, Греція, Молдова, Румунія, Росія, Туреччина й Україна.

На основі використання широкого спектра природних ресурсів, у XX столітті в Криму склався ось такий економічний комплекс:

1. Головний пріоритет в економіці Криму приділяється курортно-рекреаційної галузі, з добре поставленим науковим моніторингом природного середовища, опрацьованою системою квот природокористування (по обсягах, сезонам року і ландшафтним регіонам).

2. Важливою пріоритетною галуззю стійкого розвитку Криму є агропромисловий комплекс, що спирається на адаптовані до природних умов півострова ресурсозберігаючі галузі і технології сільськогосподарського виробництва, що щадять екологію та орієнтовані на оптимальне використання унікального природного потенціалу Криму, забезпечення продовольством населення і гостей півострова.

3. Беручи до уваги історично сформований індустріально-промисловий комплекс Криму, подальший його розвиток планується зі збереженням пріоритету головної ? курортно-рекреаційної ? галузі регіону. Покладен початок системній перебудові структури промислового виробництва, що передбачає розвиток галузей харчової і легкої промисловості, високотехнологічних наукоємких галузей та поступової конверсії «екологічно брудних» виробництв.

4. Розвиваючи всі інші галузі народногосподарського комплексу в Криму, передбачається, на основі аналізу стану природних продуктивних сил півострова, ретельно визначити їхню еколого-соціально-економічну сумісність з головними пріоритетами Автономної Республіки Крим, визначеними концепцією Програми Ради міністрів АРК.

Економіка Херсонської області

Херсонська область визначається потужною багатогалузевою промисловістю: харчовою та переробною, машинобудуванням, електроенергетикою, хімічною та нафтохімічною, паливною, легкою та іншими.

Провідне місце в області займає харчова та переробна промисловість , питома вага якої складає близько 44,5% в структурі промисловості. Вона представлена такими провідними підприємствами: ЗАТ "Херсонська кондитерська фабрика", яке випускає до 300 найменувань різноманітної продукції, ЗАТ "Чумак", асортимент якого представлений кетчупами, майонезами, соусами, соняшниковою олією і сезонною консервацією, та одне із найкрупніших виноробних підприємств України - агропромислова фірма "Таврія". Вина і напої, вироблені спеціалістами заводу з використанням вітчизняного і зарубіжного досвіду виноробства, неповторні за смаком і ароматом. Вони заслужили добру славу далеко за межами України.

Машинобудівна галузь області представлена підприємствами суднобудування, підйомно-транспортного, електротехнічного, сільськогосподарського машинобудування.

Суднобудування - пріоритетна для регіону підгалузь машинобудування. Найбільш потужними суднобудівними підприємствами є ДП "Херсонський суднобудівний завод", який забезпечує виконання замовлень не тільки судновласників на будівництво суден та монтажу суднового обладнання, а й багатьох галузей промисловості по виготовленню найрізноманітнішої технічно складної продукції. Також, Херсонський державний завод "Паллада", який пропонує побудову залізобетонних понтонів-причалів річкового призначення, причальних ліній, залізобетонних понтонів - основ для плавучих готелів, гаражів, зерносховищ, електростанцій, а також композитних плавдоків підйомною силою від 2 000 до 32 000 тонн. Плавучі доки, побудовані на заводі, успішно експлуатуються у Росії, Болгарії, Японії, Південній Кореї, Нігерії, Югославії, В`єтнамі та інших країнах

Сільськогосподарське машинобудування представлено ВАТ "Херсонські комбайни" - найбільш потужним підприємством як в Україні, так і в Європі, яке спеціалізується на випуску зернозбиральної, кукурудзозбиральної, дощувальної та іншої складної сільськогосподарської техніки (приставки для збирання кукурудзи та соняшника, кормозбиральні косилки, насосні станції). Вперше в країнах СНД освоєно виробництво ведучих мостів для тролейбусів. Потужність підприємства після його реконструкції складає 250 млн.ум.од.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економіка причорноморського регіону

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок