Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Основні напрямки інвестиційної політики. Перспективи Чернівецької області в інвестиційній сфері

Основні напрямки інвестиційної політики. Перспективи Чернівецької області в інвестиційній сфері

Назва:
Основні напрямки інвестиційної політики. Перспективи Чернівецької області в інвестиційній сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,69 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

Вступ

1. Основні напрями інвестиційної політики в Україні

2. Інвестиційний портрет Чернівецької області

3. Сучасний стан інвестиційних процесів в Чернівецькій області

Список використаної літератури

Вступ

Вивчення інвестиційної політики в стабільному економічному розвитку вкрай важливе. Адже, рано чи пізно Україна вийде на стабільну економічну дорогу і для неї питання інвестиційної політики в стабільному економічному розвитку буде досить важливим.

Україна сьогодні знаходиться на шляху всебічних економічних перетворень. За таких умов, налагодження стабільного інвестиційного процесу є справою особливого значення.

Нестача капіталу є головною проблемою перехідної економіки. Важливість грошей для економічної системи можна без сумніву порівняти із важливістю крові для організму людини. Коли економічний організм знаходиться на початку процесу свого відновлення, йому вкрай необхідні додаткові ін’єкції, тобто, фінансові вливання, які б були каталізатором економічного розвитку.

Таким чином, можна зробити висновок, що першочерговою умовою процесу інвестування є наявність певних джерел фінансових коштів. Нажаль, інвестиційний клімат в Україні не можна назвати сприятливим. Він характеризується загальною економічно нестабільністю, нестабільністю законодавства, нерозвиненістю банківської системи та браком фінансових ресурсів всередині країни.

Поки що не сформувалася стабільна практика кредитування підприємств, відсотки, за якими українські банки погоджуються надавати кошти під інвестиційні проекти, дуже часто перевищують закладені у проекті норми рентабельності. Це, зрозуміло, унеможливлює реалізацію економічно ефективних інвестиційних проектів.

У таких умовах, шляхи отримання грошей для реалізації певних задумів ведуть за кордон. За умови неможливості використання внутрішніх фінансових ресурсів, дуже привабливими стають кредитні кошти іноземних інвесторів. Не зважаючи на не досить привабливі умови, великі інституціональні західні інвестори, міжнародні фінансові установи та фонди починають звертати увагу на український ринок. Мотиви для цього можуть бути різними.

1. Основні напрями інвестиційної політики в Україні

До основних напрямків інвестиційної політики в Україні можна віднести наступні:

• Зниження соціальної напруги, досягнення остаточного підходу у виділенні коштів на потреби соціальної сфери.

• Скорочення фонду виробничого будівництва за рахунок державних коштів і формування надійних інвестиційних джерел, в першу чергу з власних коштів підприємств та ін.

• Скорочення централізованих державних капіталовкладень, що виділяються безповоротно. Перехід до нових принципів централізованого фінансування інвестиційної діяльності.

• Створення ринку підрядних робіт. Зацікавленість будівельників у виконанні замовлень.

• Прискорення темпів розвитку промисловості групи Б.

• Прискорення у кілька разів темпів вибуття застарілого обладнання.

• Перегляд надання державних кредитів на вигідних умовах з дефіцитними ставками на конкурсній основі, включаючи державне замовлення.

• Залучення іноземних інвестицій, отримання іноземних кредитів, створення спільних підприємств з іноземним капіталом за такими напрямами, як розвиток переробної промисловості АПК, активізація приватизації, конверсії, а також галузей, які визначають науково-технічний прогрес.

• Створення ефективних форм і механізмів управління інвестиційною діяльністю.

• Розвиток паливно-енергетичного комплексу, ресурсозберігаючих технологій, конверсія ВПК, забезпечення населення товарами народного споживання вітчизняного виробництва, розвиток медицини і фармацевтичної промисловості.

Усі ці напрями інвестиційної діяльності в Україні вже зараз починають розвиватися в умовах формування ринкового механізм}. Тому трансформація інвестиційного механізму на мікрорівні, наприклад у промисловості, повинно проводитися в межах макроекономічної стабілізації.

2. Інвестиційний портрет Чернівецької області

Буковина – надзвичайно перспективний регіон з точки зору потенціалу економічного розвитку та інвестиційної привабливості. Основними причинами інвестиційної привабливості регіону є такі:

1. Унікальне географічне положення та багатство природних ресурсів. Область розташована на перехресті магістральних шляхів Центральної, Південної та Східної Європи, на південному заході України у передгір’ї Карпат по течії рік Дністер i Прут. На півдні та сході проходить державний кордон протяжністю 404,4 км, в тому числі з Румунією – 226,4 км, з Республікою Молдова – 178 км.

Буковина багата на природні ресурси Забезпеченість природними рекреаційними ресурсами на 1 кв. км території та 1 жителя, відповідно, в 1,4 та 1,8 рази вище, ніж в середньому по Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Основні напрямки інвестиційної політики. Перспективи Чернівецької області в інвестиційній сфері

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок