Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Значення проміжних посівів та агрокліматичні особливості їх вирощування

Значення проміжних посівів та агрокліматичні особливості їх вирощування

Назва:
Значення проміжних посівів та агрокліматичні особливості їх вирощування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,97 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Освоєння науково обґрунтованих зональних систем землеробства є одним із найважливіших шляхів інтенсифікації сільськогосподарського виробництва. Провідною їх ланкою є система сівозмін, яка служить основою систем обробітку ґрунту, удобрення, захисту рослин, насінництва, захисту ґрунтів від ерозії, меліоративних заходів тощо. У сучасному землеробстві ефективним і раціональним способом використання землі, агрокліматичних ресурсів, добрив, машин, зрошувальних і осушувальних систем, інших засобів виробництва в системі сівозмін є вирощування проміжних культур. Проміжними називають сільськогосподарські культури, які вирощуються на полі у вільний від головної культури проміжок часу та служать важливим джерелом кормів.

Проміжні культури, перш за все, є важливою ланкою зеленого конвеєра, оскільки дозволяють отримувати свіжі корми в ті періоди року, коли основні кормові культури ще не досягли кормової стиглості (на весні) або вже зібрані з полів (восени). Крім того, вони сприяють одержанню високоякісної вихідної сировини для заготівлі кормів на стійловий період (раннього сінажу, силосу, сіна, вітамінного борошна, гранул, брикетів).

За рахунок проміжних культур, зокрема в районах достатнього зволоження і зрошуваного землеробства, продуктивність гектара ріллі зростає на 30-50ц к. о. і 4-6ц перетравного протеїну, а собівартість продукції знижується. Це пов'язано з тим, що при невисоких затратах на сівбу собівартість 1ц к. о. проміжних культур досить низька. Літні посіви проміжних культур сприяють отриманню високоякісних кормів з підвищеним вмістом протеїну та вітамінів і є важливим резервом розв'язання білкової проблеми в рослинництві. Разом з тим проміжні культури у сівозмінах — надійний захід боротьби з бур'янами, шкідниками, хворобами сільськогосподарських культур та ерозією ґрунтів. Бур’яни знищують при повторному обробітку ґрунту і під час догляду за посівами. Крім того, вони біологічно пригнічуються проміжними посівами і скошуються до фази плодоношення.

Вирощування двох урожаїв за рік забезпечує покращення структурного стану і будови орного шару ґрунту. На зрошуваних землях проміжні посіви є не тільки джерелом додаткової продукції і обов'язковим елементом сівозміни, а й ефективним заходом боротьби із вторинним засоленням ґрунтів. У проміжних посівах, крім кормів вирощують також високі врожаї овочів, зерна проса і гречки.

Залежно від біологічних особливостей та технології вирощування проміжні культури поділяють на післяукісні, післяжнивні, озимі та підсівні. Післяукісні проміжні культури — це культури, які вирощують після зібраних на зелений корм, силос або сіно культур в поточному році і використовують меншу частину періоду можливої вегетації. Післяжнивні культури вирощують після збирання основних культур (здебільшого на зерно) у поточному році. Якщо вегетаційний період післяукісних культур становить до 140-150 днів, то в післяжнивних посівах він набагато коротший (70-100 днів), а умови забезпечення вологою і теплом дещо гірші. Озимі проміжні культури висівають у рік збирання основної культури, а урожай на корм збирають навесні наступного року. Озимі є проміжними тому, що ростуть і розвиваються у проміжні осінній і ранньовесняний періоди та займають проміжне місце між двома основними культурами сівозміни.

Вирощування проміжних культур залежить від особливостей грунтово-кліматичних умов зони. Залежно від зони змінюється видовий склад і способи вирощування проміжних культур. Найбільш сприятливою для вирощування проміжних посівів є зона Лісостепу України.

Умови росту й розвитку рослин у різних видів проміжних посівів неоднакові. У ранньовесняних проміжних посівах рослини починають розвиватися при нестачі тепла та за наступного підвищення температури, збільшення тривалості дня й посилення інтенсивності світла. У післяукісних і особливо післяжнивних посівах насіння проростає при високих температурах з одночасним зменшенням тривалості дня, кута падіння сонячного проміння та кількості короткохвильової радіації. Із зниженням температури післяжнивні культури добре пристосовуються до неї, а тому мало пошкоджуються першими невеликими заморозками(мінус 1-2°С).

Однорічні кормові культури досягають укісної стиглості в середньому через 40-90 днів після сівби. Мінімальна сума тепла необхідна для створення нормального врожаю більшості найменш теплолюбних культур становить 700-1000°С, а на більш теплолюбних — 1200-1600°С (табл. 6.7).

на сума ефективних температур для отримання нормального урожаю укісної стиглості сільськогосподарських культур

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Значення проміжних посівів та агрокліматичні особливості їх вирощування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок