Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Підготовка овочів до реалізації

Підготовка овочів до реалізації

Назва:
Підготовка овочів до реалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,69 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
За сучасних умов формування овочевого ринку України виробник овочів повинен перейти на новий рівень стратегічного маркетингу, який базується на пріоритетах якості вирощеної овочевої продукції. Цього можна досягти шляхом ретельної підготовки овочів до реалізації — сортування, миття та упакування.

Правовою основою даного процесу є розроблені для всіх овочевих культур стандарти, в яких нормуються ступінь чистоти та сортування продукції на фракції за різними показниками якості — розміром, кольором, ароматом тощо. Сортування та упакування приводять до значного підвищення рентабельності овочівництва і до більш повного забезпечення овочами різних сегментів ринку. Внаслідок цього покупець зможе вибрати той продукт, що йому найбільше підходить. Сортовані та упаковані овочі стають привабливішими, легше транспортуються як на ринок, так і покупцем з ринку. Готують овочеву продукцію на ринок вручну та за допомогою різного обладнання.

Обладнання для сортування овочів поділяється на дві групи — сортувальні та калібрувальні машини. Сортувальні машини дають можливість розділити овочі за якістю. Наприклад, плоди помідора — на стиглі й зелені, цілі й пошкоджені, здорові та уражені хворобами. Останніми роками у світовій практиці цей вид машин набуває широкого поширення, особливо після впровадження мікроелектронних пристроїв розпізнавання плодів різної якості. Найчастіше використовують вітчизняні овочівники калібрувальні машини дають можливість розділити овочі за розміром і при додатковому ручному вибиранні на транспортері видалити механічні домішки, хвору, тріснуту та іншу нетипову продукцію.

Обладнання для сортування поділяється на чотири групи: 1) інспекційні транспортери, які прискорюють і механізують ручне сортування. Сюди відносять різні стаціонарні сортувальні машини, наприклад, для цибулі ріпчастої СЛС-7А; 2) обладнання, яке розподіляє овочі за густиною. Як правило, цей поділ відбувається у воді; 3) обладнання, яке сортує овочі за кольором з допомогою фотоелектричних детекторів; 4) обладнання, яке розподіляє овочі за інтенсивністю теплового випромінювання плодів різного ступеня стиглості.

Овочі на інспекційні транспортери і обладнання для поділу за густиною подаються суцільним потоком, а на два останніх типи обладнання — після попереднього розподілу. Провідним виробником обладнання для підготовки і переробки овочів в Україні є Італійська фірма Gruppo Goglio. З вітчизняних транспортерів використовують інспекційний транспортер А9-КТ2-0. Розроблені також флотаційні сортувальні машини для сортування овочів у воді. Ринок сільськогосподарських машин пропонує широкий спектр калібрувальних машин: барабанна калібрувальна машина, універсальна калібрувальна машина, калібрувальна машина А9-ККБ тощо. В зарубіжних країнах широкого поширення набуло сортування за кольором.

Високої товарності овочевої продукції при сортуванні можна досягти лише після очищення і миття. Хоча існує багато овочів, які не потребують миття — капуста, кавуни, дині тощо, більшість з видів потрібно помити і просушити. Миють овочі вручну і з допомогою широкого набору машин. Вручну миють ніжні зелені овочі та інші при невеликих партіях реалізації.

Забруднення продукції залежить від виду, сорту, погодних умов та строків збирання, вимагає різних режимів миття — м’який, жорсткий, проміжний. М’який режим миття використовують для ніжних овочів, на яких попередньо розм’якшений бруд змивають водяним душем, струменем або простою течією води. При жорсткому митті бруд відокремлюють за допомогою твердих механічних органів — щіток, барабанів, гумових лопаток та інших пристосувань.

Для миття помідора, перцю солодкого, квасолі спаржевої та спаржі використовують вентиляторні, елеваторні машини з активними вібраторами у відмочувальних ваннах. Листові овочі (зелень петрушки, селери, кропу, салату, шпинату) ретельно помити без пошкодження листків дуже важко, тому їх миють вручну в проточній воді, або, при великих партіях, використовують машини з виделковими занурювачами. Для миття зеленого горошку розроблені струшувальні, флотаційні двобарабанні машини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підготовка овочів до реалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок