Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області

Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області

Назва:
Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,83 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПЛАН

1. Особливості розміщення та природні ресурси області

2. Розміщення та особливості розвитку промисловості області

3. Агропромисловий комплекс області

4. Зовнішньоекономічна діяльність області

5. Розвиток туризм в області

6. Транспортний комплекс області

7. Соціальний комплекс області

Використана література

1. Особливості розміщення та природні ресурси області

Івано-Франківщина (Прикарпаття) розташована у передгір’ї Українських Карпат.

За характером рельєфу територія області складається з 3 частин: Карпат, Передкарпаття та Придністров’я (рівнинна). Карпати, що охоплюють майже половину області, поділяються на такі гірські масиви: Горгани, Чорногора, Чивчини і гори Гриняви.

Івано-Франківська область – регіон, багатий на корисні копалини та рекреаційні ресурси. Івано-Франківщина володіє десятою частиною всіх лісових ресурсів України.

Ресурсною специфікою ґрунтового покриву області є те, що тут зустрічаються майже всі агровиробничі групи грунтів. На південному сході області є великі масиви чорноземів, сприятливих для розвитку сільського господарства.

В області розвідано 160 родовищ 24-х видів корисних копалин, які можна віднести до таких груп:

▪ паливно-енергетичні (нафта, газ, буре вугілля, торф);

▪ хімічні (кам’яна та калійна солі, сірка, фосфорити);

▪ будівельні матеріали (гіпс, мергелі, мармури, пісковики, піски, глини);

▪ бальнеологічні (озокерит, мінеральні води).

В Українських Карпатах є також невеликі поклади залізних і марганцевих руд, міді, цинку, срібла і золота.

Загальна довжина рік області – 1554 км. 35% річок є гірськими, придатними для розвитку водних видів спорту. Тут формуються основні стоки рік Дністра і Прута. Найбільша ріка – Дністер, довжина якої в межах області 190 км. Другою за величиною є Прут – ліва притока Дунаю. Ріки області мають значні запаси гідроенергетичних ресурсів.

Українські Карпати – багатий на мінеральні води регіон держави. Тут нараховується понад 800 джерел мінеральних вод усіх типів. Регіон славиться рекреаційними ресурсами. В Карпатах росте близько трьох тисяч рослин, у тому числі понад дві тисячі квіткових, серед яких 500 лікарських. Настільки ж багатий і різноманітний видовий склад тваринного світу, що нараховує близько 400 видів тварин.

Клімат в області помірно-континентальний, вологий, переважно з теплим літом та м’якою зимою. Середньомісячна температура липня +18°С у рівнинній частині та 12-16°С у горах; в січні, відповідно, -4,0°С та -6,0°С. Річна кількість опадів коливається від 700 мм на рівнині до 1420 мм у горах.

Область межує з Львівською, Тернопільською, Чернівецькою, Закарпатською областями та Республікою Румунія.

Населення – 1409, 3 тис. осіб. Щільність населення – 101,4 особи на кв.км. Площа – 13,9 тис. кв.км.

2. Розміщення та особливості розвитку

промисловості області

Промисловість є однією з провідних галузей економіки області. Тут переважає недержавний сектор, частка якого у загальному обсязі виробництва складає 94,2%.

У загальнодержавному виробництві області належать провідні місця з випуску калійних мінеральних добрив – 58,9%, соди каустичної – 39,6%, деревностружкових плит – 30,8%, деревноволокнистих плит – 46,6%, цементу – 9,2%, шиферу – 42,1%, азбестоцементних труб і муфт – 56,3%, промислових лічильників газу – 90%.

Протягом останніх років намітилася стійка тенденція зростання обсягів виробництва промислової продукції в хімічній та нафтохімічній промисловості, що зумовлено, насамперед, оптимальним завантаженням потужностей нафтохімічного комплексу ЗАТ “Лукор”, де суттєво зросли обсяги випуску поліетилену, етилену, пропілену, бензолу та іншої продукції. На ВАТ “Оріана”, яке є одним із співзасновників ЗАТ "Лукор", завершується процес реструктуризації. У 2000-2001 рр. на базі його майна за участю інвесторів-співзасновників створено 7 господарських товариств.

Нафтогазовий та нафтопереробний комплекс також займає одне із важливих місць серед галузей господарства області. Питома вага продукції, виробленої його підприємствами, складає майже третину загальнообласного обсягу. В області склався завершений виробничий цикл: буріння свердловин, видобуток і переробка нафти та газу, їх транспортування та постачання.

Нарощування ресурсної бази є головною передумовою стабільного функціонування галузі.

Нафтогазовидобувним управлінням “Надвірнанафтогаз” відкрито Микуличинське та Південно-Пнівське нафтові родовища. Чотири нових площі для пошуково-розвідувальних робіт підготовлені в нафтогазовидобувному управлінні “Долинанафтогаз”.

В галузі нафтогазовидобутку успішно зарекомендували себе нові форми господарювання. Спільне українсько-канадське підприємство “Дельта”, ТОВ “Рожнятівнафта”, ТОВ “Богородчанинафтогаз” мають чималий досвід пошуково-розвідувальних робіт на нафту і газ та промислово-дослідну експлуатацію виявлених покладів вуглеводнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок