Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворення в аграрному секторі економіки

Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворення в аграрному секторі економіки

Назва:
Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворення в аграрному секторі економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,55 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
За останній період виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств зросло на 1,9%. Порівняно з попереднім роком нарощено обсяги виробництва більшості видів сільськогосподарської продукції. Крім цукрових буряків (93% до 2001 року), картоплі (96), овочів (99%).

Отримано зерна (у вазі після доробки) 38,8 млн. тонн при прогнозованих у програмі “Зерно України - 2005” 36,6 тис. тонн. Насіння соняшнику зібрано у 1,5 раза більше обсягів 2004 року, плодів і ягід - більше на 9%, винограду - на 7%. Зросли обсяги всіх основних видів продукції тваринництва.

Приріст товарної продукції (у порівняних цінах на 01.01.04) по харчовій промисловості та переробленню сільськогосподарських продуктів порівняно з 2004 роком становив 8,4%, в тому числі по харчовій промисловості - 7,8%.

У 2005 році в аграрний сектор економіки залучено 6,2 млрд. грн. кредитних ресурсів, в тому числі на пільгових умовах - 2,2 млрд. грн.

Підприємствами АПК постійно нарощуються загальні обсяги сплати податків. Порівняно із 2003 роком вони зросли в 1,5 раза і за минулий рік становлять суму 5,8 млрд. грн. що сьогодні це друга галузь за обсягами сплати податків після нафтогазового комплексу.

Заборгованість із виплати заробітної плати в сільському господарстві протягом року зменшилася на 19%, у харчовій промисловості - на 8% і за станом на 01.01.05 становила відповідно 387 млн. грн. та 72 млн. грн.

Посилився соціальний захист селян, особливо селян-пенсіонерів через наділення їх відповідною власністю та запровадження орендної плати за землю і майно, яка в минулому році дорівнюватиме за обсягами майже 65% річного фонду оплати праці сільгосппідприємств.

За договорами оренди землі власникам земельних часток (паїв) виплачено орендної плати 2,05 млрд. грн. (85%).

Аграрний сектор за 2002 рік забезпечив в зовнішній торгівлі позитивне сальдо в 1,5 млрд. дол. США, а ріст експорту за три роки становить майже 71%.

У I кварталі 2005 року виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств збільшилося на 1,3% порівняно з відповідним періодом 2002 року, приріст товарної продукції харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів проти відповідного періоду минулого року становив 16,8%.

Разом з тим, слід констатувати, що ріст обсягів виробництва в минулому році не дав очікуваного збільшення прибутку.

В ряді підгалузей це призвело до поглиблення збитковості. За попередніми даними, діяльність сільськогосподарських підприємств є збитковою (рівень збитковості - мінус 1,9%). Маса збитку становила 294 млн. грн. Збитково працювали 54% сільськогосподарських підприємств.

На жаль, із значним запізненням приходить усвідомлення, що нинішні проблеми розвитку сільського господарства переважно сконцентровані не в організації виробництва, а в організації аграрного ринку.

І тут треба визнати однозначно, що найслабшою ланкою в аграрному секторі сьогодні є саме інфраструктура аграрного ринку.

Незважаючи на нарощування декларованої кількості суб'єктів заготівельно-збутової інфраструктури аграрного ринку лише біля 40% сільськогосподарської продукції реалізується товаровиробниками через прозорі канали. Це недоробки, в першу чергу, місцевих органів влади, оскільки законодавче і нормативне поле вже в основному сформоване.

Тому одним із пріоритетних завдань, передбачених Програмою, є формування цілісної інфраструктури аграрного ринку, створення державної системи моніторингу ринку сільськогосподарської продукції і продовольчих товарів, здійснення інтервенційних та заставних операцій для стратегічно важливих видів сільськогосподарської продукції і продовольства, удосконалення інфраструктури експорту сільськогосподарської продукції і продовольчих товарів.

Наступним блоком значимих питань є земельні питання. Реформування земельних відносин можна назвати найбільш успішним елементом аграрної реформи.

В Україні відбулася зміна форми власності на землю, вирішена проблема забезпечення громадян земельними ділянками, запроваджено платне землекористування, створюються передумови для розвитку ринку землі.

Дуже важливим є доведення до сільських жителів знань щодо їх прав і можливостей використати діючі законодавчі норми. До цього мають бути залучені засоби масової інформації, місцеві органи державної влади, навчальні заклади.

Найбільш заполітизованим є тут питання ринку землі.

Ринок земель сільськогосподарського призначення - це не виключно купівля-продаж, а в першу чергу, оренда землі. Про це свідчить досвід розвинених країн, зокрема, ФРН, де відбулося у стислі строки пристосування крупнотоварного аграрного виробництва в східних землях до умов ринку. У цій країні у ринку землі понад 80% займає оренда. Але ми ще маємо великий пласт проблем щодо іпотеки під заставу землі.

Стосовно земельного податку ми стоїмо на позиції його переорієнтації на центральний бюджет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворення в аграрному секторі економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок