Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Подільский економічний район

Подільский економічний район

Назва:
Подільский економічний район
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,99 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
З М І С Т

1. Вступ.

2. Природні умови і ресурси.

3. Населення.

4. Промисловість.

5. Сільске господарство.

6. Транспортна система.

7. Переспективи розвитку.

8. Короткі висновки.

Література

1. Вступ.

Подільский економічний район.

Площа – 60,9 тис. км2.

Населення – 4560,2 тис. чол.

Склад – Тернопільска, Хмельницька, Вінницька області.

Подільский економічний район має зручне економіко-географічне положення, вигідне транспортно-географічне положення. За розмірами території район посідає 4 місце серед економічних районів України, що впливає на можливості його комплексного економічного і соціального розвитку. Протяжність території з півночі на південь – 240 км, із заходу на схід – 370 км. Район розташований у центральній частині Правобережної України, в зоні з родючими грунтами і достатнім зволоженням, що що сприяє розвитку агропромислових комплексів. Транспортна система має добрі можливості для економічних і культурних зв’язків з Карпатським, Волинським , Столичним, Причорноморським економічними районами. Близкість району до державного кордону України з Білоруссю, Молдовою, Румунією, Польшею, Угорщиною дає змогу розвивати на його території галузі з виробництва, продукція яких може транспортуватися у ці країни.

Район поділений на 64 адмінистративно-територіальні райони, які мають свої особливості для комплексного економічного і соціального розвитку. Тут є 46 міст, 73 селища міського типу та 1709 сільських Рад.

2. Природні умови і ресурси.

До природних ресурсів району належить сільскогосподарські, частково лісові, мінеральні, водні, та рекреаційні. Природні сільсько-господарські ресурси нині є основою формування виробничих комплексів, їх структури, типу розселення і рівня освоєння території. Переважання чорноземів і сірих лісових грунтів зумовило високий рівень освоєння земельних ресурсів. З загальної земельної площі (6096 тис. га) 80,6 % становлять землі сільськогосподарських підприємств, орендарів та інших землекористувачів. Сільськогосподарські угіддя становлять 71 % земельної площі, що вище від показника в Україні і свідчить про високий рівень сільскогосподарського освоєння району. Частка орних земель становить 84,4% . В умовах високої розораності, значного розчленування поверхні території зростає кількость ерозованих земель. Район характеризується помірно-континентальним кліматом впливом циклонів і max рівнем опадів у травні-липні. Середньорічні температури коливаються в межах 7,0 – 8,9 0С. Влітку температура підвищується до + 38 0С, взимку понижується до – 34 0С. Середньорічна кількість опадів змінюється від 700 мм до 500 мм. В районі густа мережа річок, що належать до басейнів Дніпра, Південного Бугу й Дністра, серед яких найбільші Серет, Збруч, Стрипа,, Ушиця, Соб, Рось. Лісові ресурси становлять 800,5 тис. га, або 11,5 %. На півдні ростуть соснові ліси з домішкою берези, осики, клена, липи, ясена, бука. Ліси району мають велике грунтоводазахисне, водоохоронне, рекреаційне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Подільский економічний район

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок