Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Рекреаційне господарство Хмельницької області

Рекреаційне господарство Хмельницької області

Назва:
Рекреаційне господарство Хмельницької області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,35 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕКРЕАЦІЙНЕ ГОСПОДАРСТВО ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Турбота про охорону та зміцнення здоров'я населення є одним з найважливіших завдань суспільства. Адже високий потенціал фізичної, психічної та розумової діяльності людей служить передумовою їх повноцінного життя. З інтенсифікацією виробництва зростає роль організації відпочинку у відновленні життєвих сил, витрачених людиною у процесі праці. Для цього необхідне поєднання певних умов та ресурсів, а також організація їх використання. Відпочинок людини називається рекреацією, а її поведінка, спрямована на задоволення своїх потреб під час відпочинку, лікування, компенсації життєвої енергії, — рекреаційною діяльністю.

Про успіхи в розвитку туризму написано дуже багато. Слід зазначити, що доходи від туристичного бізнесу прирівнюються у світі до прибутку від металургії, автомобілебудування та нафтової індустрії. Щороку в міжнародному туризмі в обігу перебуває до 445 млрд доларів США, обслуговується близько 700 млн осіб. Факти, як кажуть, свідчать самі за себе. Однак те, що до державного бюджету першої в світі туристичної країни — США — за рік надходить до 75 млрд доларів, а податки та збори (обов'язкові платежі) від туристичної діяльності до бюджету України становлять трохи більш як 1,5 млрд (разючий розрив на 50 порядків!), примушує «засукувати рукави». Нам цього не простить українська історія і культура. Соромно не вміти користуватися тим, що нам Богом дано. Адже чого тільки варті (поки що не оцінені) ділянки заповідної природи України — «золоте дно» для рекреації та екотуризму.

Зрозуміло, що на тлі двох таких проблем, як чорнобильська (на зони екологічної біди припадає більш як 10 % території держави; навіть без Чорнобиля Україна посідає перше місце в Європі за обсягами технічного бруду на одного жителя) і низький життєвий рівень (Україна перебуває на 89 місці в світі за цим показником; розрив між бідними і багатими в нас становить 50 порядків, тоді як у цивілізованому світі — 5 — 10), особливих успіхів на рекреаційній ниві чекати не слід. Проте і опускати рук не треба.

Хмельницьку область ще не вважають регіоном з потужним рекреаційним господарством. За масштабами рекреаційної діяльності вона значно поступається Криму, Карпатам, Приазов'ю. Так, у 1999 р. туристично-екскурсійні, санаторно-курортні і оздоровчі послуги, на-дані в межах Хмельниччини, оцінювались загальною сумою 7660 тис. гривень (лише 3,1 % загального обсягу платних послуг у регіоні). В області діють 12 санаторіїв та пансіонатів з лікуванням, 9 санаторіїв-профілакторіїв, 2 бази відпочинку, 19 позаміських літніх дитячих оздо-ровчих таборів, 10 музеїв та ін. У 1999 р. у санаторіях та закладах відпочинку поліпшили здоров'я 15,5 тис. громадян. В екскурсіях узяли участь 22,4 тис. осіб. У позаміських оздоровчих таборах, за даними обласного управління статистики, влітку відпочили 6,3 тис. дітей.

Наведені дані свідчать про поки що незадовільне використання багатющого рекреаційного потенціалу Хмельниччини. Зокрема, в області розвідані потужні родовища мінеральних лікувальних вод типу нафтуся, миргородська, радонових та інших. Запаси цих вод становлять 2548 м3/добу, які за бальнеологічним ефектом прирівнюють до славнозвісних мінеральних вод Кавказу, Карпатського регіону і Криму.

За запасами мінеральних вод область займає одне з провідних місць в Україні, але використовуються вони недостатньо. Територіальне розміщення їх є нерівномірне. На правобережжі р. Горинь розташовані:

1) Теофіпольське родовище мінеральної води типу миргородська із запасами 190 м3/добу (санаторій «Колос»);

2) Полянське родовище радонової мінеральної води із запасами 300 м3/добу;

3) Шепетівське родовище радонової мінеральної води із запасами 900 м3/добу.

Найбільш перспективними не тільки для Хмельниччини, а й для всієї України є родовища мінеральних вод, розміщені в басейнах річок Збруч і Мукша:

1) Збручанське родовище мінеральних вод. Ділянка збру-чанської мінеральної води має запаси 257 м3/добу, ділянка бромних хлорид но-кальцієво-натрієвих вод високої мінералізації — 96 м3/добу, смт Сатанів, санаторії «Товтри», «Збруч», «Берізка»;

2) Зайчиківське родовище мінеральних вод. Ділянка мінеральної води «Товтри» типу збручанська має запаси 288 м3/ добу, ділянка бромних хлорид-но-кальцієво-натрієвих вод високої мінералізації —100 м3/добу (профілакторій Волочиського машзаводу);

3) Маківське родовище мінеральних вод. Ділянка мінеральної води Перлина Поділля типу збручанська має запаси 43 м3/добу, ділянка мінеральної води типу миргородська — 60 м3/добу (с. Маків, санаторій «Україна»);

4) Мукшинське родовище мінеральної води типу збручанська із запасами 70 м3/добу (санаторій «Лісова пісня»);

5) Волочиське родовище мінеральної води типу збручанська із запасами 144 м3/добу;

6) Кам'янець-Подільське родовище бромних хлоридно-кальцієво-натрієвих вод високої мінералізації із запасами 100 м3/ добу (санаторій «Поділля», водолікарня).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рекреаційне господарство Хмельницької області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок