Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Розміщення продуктивних сил Південного економічного району

Розміщення продуктивних сил Південного економічного району

Назва:
Розміщення продуктивних сил Південного економічного району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,67 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ПЛАН

1. Місце Південного економічного району в економіці України.

2. Економічна оцінка природно-ресурсного й виробничого потенціалів Південного економічного району.

3. Населення, трудові ресурси району і проблеми їх ефективного використання.

4. Особливості формування і функціонування територіально-виробни-чого комплексу району.

4.1. Промисловість

4.2. АПК Південного економічного району

5. Транспортний комплекс Південного економічного району.

6. Актуальні проблеми району (економічні, соціальні, екологічні).

Вступ

Вивчення розміщення продуктивних сил економічних районів є вкрай важливим для розуміння особливостей розвитку народногосподарствого комплексу певного регіону, досліджуючи принципи та закони розміщення різних галузей того чи іншого економічного району можна визначити головні закономірності розміщення продуктивних сил, та можливостей їх покращення. Вивчення Південного економічного району України є вкрай необхідним, оскільки даний район має великі перспективи і займає в економіці України досить важливе місце. Даний район багатий на рекреаційні ресурси, має вихід в світовий океан, а це зумовлює цікавість його дослідження та вивчення з точки зору науки РПС.

1. Місце Південного економічного району в економіці України

Площа - 113,4 тис.км-. Населення - 7604 тис. чол. (на 1.01.2003 р.).

Склад - Автономна Республіка Крим, Миколаївська, Одеська і Херсонська області, м. Севастополь.

Південний економічний район розташований на півдні України і займає переважно територію рівнинної Причорноморської низовини. Територія району простяглася Із сходу на захід від східної межі Криму до річки Дунай на 600 км, а з півночі на південь - на 420 км. За адміністративно-територіальним поділом (на 01.01.98р.) до його складу входить 77 районів. На території економічного району 54 міста, 137 містечок, 1223 сільські ради.

Південний економічний район має досить вигідне географічне положення. Через його територію проходять важливі залізничні, річкові та повітряні шляхи, які сполучають економічні райони України з багатьма зарубіжними країнами.

Район розташований на перетині державних і міжнародних морських шляхів Азовсько-Чорноморського басейну. Його причорноморське положення сприяє розвиткові портового та рекреаційного господарства.

У районі розвинені машинобудування, багатогалузева харчова про-мисловість, високотоварне сільське господарство з великою часткою зернових посівів, садів, виноградників, тютюну та ефірно-олійних культур. На район припадає 20,6% валового збору зерна, 26,7% соняшнику, 14,6% м'яса.

Значним є вклад регіону у виробництво морських та річкових суден, кукурудзозбиральних комбайнів, тракторних плугів, металорізальних верстатів, електродвигунів. Тут сконцентровано майже 90% виробництва вин, 45% - консервів країни.

2. Економічна оцінка природно-ресурсного й виробничого потенціалів Південного економічного району

Район займає степову частину території, яка прилягає до Чорного і частково до Азовського морів. Рельєф його - переважно хвиляста рівнина, яка поступово знижується з півночі на південь до узбережжя морів, а на Кримському півострові, навпаки, підвищується на південь, до Кримських гір. Більшість території займає Причорноморська низовина, тільки невелика північно-західна частина району сягає півдня Подільської височини.

Причорноморська низовина поблизу Перекопського перешийка переходить у Північно-Кримську. Найскладніший і найрізноманітніший в геоморфологічному і ландшафтному відношенні Кримський півострів, де виділяється три частини: гірський Крим, рівнинний і своєрідно грядово-хвилястий Керченський півострів. Гори займають майже 5% території району. Вони розташовані на Кримському півострові трьома пасмами уз-довж узбережжя Чорного моря.

У межах Одеської області рівнина густо помережана ярами та балками. У нижній течії Дніпра, на лівому березі, простягліїся сипкі піски, які місцями утворили кучугури до 4 - 6м заввишки.

У цілому рельєф району не створює значних перешкод для механізації польових сільськогосподарських робіт, будівництва промислових споруд, розширення міст і містечок, шляхового будівництва, а невеликий загальний нахил поверхні сприяє іригаційному будівництву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розміщення продуктивних сил Південного економічного району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок