Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Розміщення продуктивних сил Великобританії

Розміщення продуктивних сил Великобританії

Назва:
Розміщення продуктивних сил Великобританії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПЛАН

ВСТУП

1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ВЕЛИКОБРИТАНІЮ

2. ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

3. НАРОДНОГОСПОДАРСЬКИЙ КОМПЛЕКС ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

4. ВЕЛИКОБРИТАНІЯ І ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ

ВИСНОВКИ

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Вступ

Великобританія є однією з найрозвинутіших країн не тільки Західної Європи, але й світу, тому вивчення розміщення продуктивних сил цієї країни є вкрай актуальним і цікавим питанням. Вивчаючи особливості розміщення продуктивних сил розвинутих країн, можна зрозуміти основні принципи вдалого розміщення галузей виробництва тощо.

1. Загальні відомості про Великобританію

Великобританія - острів, на якому знаходяться Англія, Шотландія й Уельс, утворює, разом з безліччю дрібних островів, архіпелаг неправильної форми з дуже різноманітним ландшафтом і природою. Останнє є наслідком того, що Британські острови колись були частиною Європи, але були відрізані від материка після затоплення низинних земель, що тепер є дном Північного моря і протоки Ла-Манш.

Площа Великобританії складає близько 240842 кв. км. Велику частину складає суша, а інше - ріки й озера. Площа Англії складає 129634 кв. км., Уельсу - 20637 кв. км., Шотландії - 77179 кв. км. і Північної Ірландії - 13438 кв. км. Таким чином, Англія набагато більша, ніж інші країни Об'єднаного Королівства, і має саме численне населення. Ці фактори пояснюють панування Англії в британській історії.

2. Природно-ресурсний потенціал Великобританії

Температура. Щодо невеликого розміру країни і практично повсюдного впливу теплого моря і західних вітрів означає, що на всій території Великобританії не спостерігається екстремальних контрастів температури. Клімат в основному помірний, але з розходженнями між холодом і м'якістю. Висота над рівнем моря впливає на температуру, так що на пагорбах і в горах холодніше, ніж у долинах. Таким чином, у великій частині Шотландії, а також горбкуватій місцевості Уельсу й Англії прохолодніше влітку і холодніше узимку в порівнянні з іншою Англією.

Температура рідко досягає 32°С влітку чи падає нижче -10°С узимку. Однак, існує помітна різниця між північчю і півднем. Середньомісячна температура на Шотландських островах варіюється від 3°С в зимові місяці до 11°С в літні місяці. Відповідні температури для самої південної точки островів, Айл Оф Уайт - 5°С и 16°С. Звичайно, трапляються і виключення, що виходять за рамки цих температур, протягом року й у різних місцях країни.

Опади. Головними причинами, від яких залежить рівень опадів у Великобританії, є області низького тиску, що йдуть на схід через Атлантичний Океан, що превалюють протягом року південно-західні вітри, відкритість західного узбережжя Атлантичному Океану і той факт, що велика частина гірської і горбкуватої місцевості знаходиться на заході країни.

У результаті максимальний рівень опадів спостерігається на півночі і заході (більш 60 чи дюймів 1600 мм), в основному восени й узимку. Височини на заході захищають низини на півдні і сході країни, тому річний рівень опадів тут набагато менший (30 дюймів чи 800 мм), зі збільшенням інтенсивності влітку. Загальний середній рівень опадів складає більш 40 дюймів ( 1100 мм) у рік. Період з березня по червень є самим сухим, з вересня по січень - самим дощовим. Посухи не часті, однак вони все-таки бувають, що створює проблеми фермерам і жителям посушливих районів.

Фронти низького тиску можуть послужити причиною дуже різної погоди. Звичайно вони проходять над північною частиною Британських островів, а оскільки південно-західні вітри дують практично цілий рік, то в результаті погода вітряна, дощова і нестабільна. Але області високого тиску, що також заглядають на острови протягом року, відносно стабільні і переміщаються повільніше областей низького тиску, у результаті чого британці насолоджуються теплою і сухою погодою зі слабким вітром.

Сонце. Кількість сонячного світла на території Великобританії розрізняється по регіонах. Воно зменшується з півдня на північ, від морського берега усередину суші й у залежності від висоти. Улітку сонце світить від п'яти годин у день у північній Шотландії до восьми на південному узбережжі Англії, а узимку - від однієї години в самій північній крапці до двох у самій південній.

Ці дані показують, що Великобританія - не сама сонячна країна, хоча в ній і бувають періоди відпочинку від звичайної сірості і туманності. Часті хмари над Британськими островами ускладнюють погодні явища, так що навіть у жаркий літній день сонця можна майже не побачити через хмари, що створює дуже вологу атмосферу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Розміщення продуктивних сил Великобританії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок