Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Туристичний потенціал Івано-Франківщини

Туристичний потенціал Івано-Франківщини

Назва:
Туристичний потенціал Івано-Франківщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,49 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Дивовижнi природнi ландшафти Івано-Франківської області розташувались в пiвнiчно-схiднiй частинi Українських Карпат. Цi береги рiк Днiстер, Прут та Черемош завжди сповненi краси та романтизму. Мов шоломи казкових велетнів, підпирають небосхил гірські вершини. Іноді здається, що навіть час тут зупинив свій біг і спраглими очами дивиться на красу Карпат. Срібно видзвонюють швидкоплинні потоки і, вирвавшись з тіснин, розливаються на рівнині широкими плесами. Таємниче шумлять погойдувані вітром стрункі карпатські красуні-смереки, наповнюючи повітря цілющими запахами живиці. Духмяніють трави, що зеленим килимом укрили піднебесні полонини... Чисте гiрське повiтря, красивi ландшафти, мальовничi схили Карпат лiтом та взимку приваблюють чимало туристiв.

Найбільшим культурним та економічним центром краю є обласний центр Івано-Франківськ (237 тисяч мешканців), історія якого налічує три з половиною сторіччя.

Івано-Франківщина має велику культурно-історичну спадщину. Такі давні і цінні пам'ятки як церква Пантелеймона, під Галичем (XII ст.), відомий музей-монастир Манявський скит, архітектурний комплекс XVII ст. Унікальною архітектурною пам'яткою Галицького заповідника є давньогалицьке поселення X-XII ст., споруди XII-XIII ст. Музей iсторiї древнього Галича, музей народної архітектури i побуту розташований в мальовничому куточку на узбережжі ріки, а дерев'яні гуцульські і бойківські храми відомі навіть за межами України. На території налічується також ряд пам'яток історії й культури загальноукраїнського й місцевого значення. Це церква Різдва Богородиці 18 століття у Ворохті, церква Пресвятий Трійці 17 століття в Микуличині, церква святого пророка Іллі в селі Дора 20 століття. На території області розташовані - Карпатський природний національний парк, національний природний парк "Гуцульщина", природний заповідник "Горгани".

Народне мистецтво Івано-Франківщини найбільше виразно характеризує етнокультурну західного регіону України. Особливим колоритом і розмаїтістю видів і жанрів народної творчості відрізняється Гуцульщина. Саме тут перебувають центри різьблення по дереву, гончарства, ткацтва, вишивки, художньої обробки металу й шкіри, виготовлення писанок. В мiстi Коломия знаходиться вiдомий музей, в якому дiє виставка прикладного декоративного народного мистецтва гуцульщини та покуття. Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини й Покуття ім. И. Кобринського - одне з найстарших сховищ декоративно-прикладного мистецтва Прикарпаття. Підтвердженням цього є занесення його в Королівську Енциклопедію Великої Британії як музею світових шедеврів. Колекцiя музею налiчує бiльш нiж 20000 експонатiв, розташованих в 20-ти залах. Нещодавно в Коломиї вiдкрито музей "Писанки". Це унiкальний витвiр мистецтва, як його ще називають, восьме чудо свiту - вiтражна писанка. Унiкальнiстю проекту в тому, що музей виконано у формi яйця, висотою 14 м, дiаметром 10 м, яке виготовлене повнiстю з кольорового скла iз загальною площею вiтражу бiльше 600 кв.м.

Яремче - найпопулярніший туристичний центр на Iвано-Франкiвщинi. Відомий своїми гірськолижними трасами, водоспадом, рестораном "Гуцульщина" та крамницями народних ремесел.

Мiсто Косiв є вiдомим центром народного гуцульського ремесла, рiзьблення по дереву, обробки шкiри та металу, керамiки та вишивки. Тут же розвинені різні види художніх народних промислів. Під руками різьбярів, гончарів, мосяжників, ткачів народжуються мистецькі вироби, що розходяться по світу. І зарубіжні, і вітчизняні туристи вважають за необхідне відвідати знаменитий косівський ярмарок та придбати для себе мистецькі вироби. Тут туристи можуть придбати оригiнальнi сувенiри, створенi народними умiльцями.

Туристи мають можливість покататися на гірських лижах в Яблуниці, Ворохті, Косові.

Ворохта, Яблучниця - ці міста вiдомi своїми чудовими альпійськими лижними трасами для біатлону, слалому, фрістайлу з сорока, семидесяти та дев'яносто метровими трамплінами, що очікують туристів, якi надають перевагу активному відпочинку. Біля ріки Дністер є прекрасні місця для польотів на дельтапланах і парапланах. Для аматорів подорожувати на гірських велосипедах і на гуцульських конях створені відповідні маршрути. Діє сучасний гірськолижний комплекс в с. Поляниця. На річці Дністер є прекрасні місця для польотів на дельтапланах та парапланах в селах Одаїв та Ісаків Тлумацького району. Вже створені маршрути та розвивається необхідна матеріальна база для любителів подорожувати на гірських велосипедах та на гуцульських кониках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Туристичний потенціал Івано-Франківщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок