Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Конкурентоспроможність України в галузі бухгалтерського обліку та аудиту

Конкурентоспроможність України в галузі бухгалтерського обліку та аудиту

Назва:
Конкурентоспроможність України в галузі бухгалтерського обліку та аудиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
На даному етапі складно говорити про глобальну конкурентоспроможність українського бухобліку та аудиту. Складність полягає в тому, що аудит в Україні існує всього вісім років. Для того, щоб конкурувати на міжнародному ринку український аудит принаймні має здобути визнання на власній території. І в аудиторах потенційний замовник повинен вбачати не тільки “борця з податковою інспекцією”, а певного радника підприємця. Проте для багатьох споживачів аудит – це нав’язана необхідність. І метою роботи є дослідити на скільки гостро стоїть ця проблема зараз, оцінити економічну перспективу аудиту, розглянути найбільш перспективні шляхи та умови розвитку аудиторської діяльності в Україні. Щодо бухгалтерського обліку ситуація навіть складніша порівняно з аудитом. Минуло лише два роки з часу затвердження Урядом України програми реформування бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів. Тому про глобальну конкурентоспроможність бухгалтерських послуг покищо мова не може йти з одної простої причини, що, перш ніж конкурувати, слід чітко з’ясувати і оцінити власний потенціал. Розроблені національні стандарти і плани рахунків бухгалтерського обліку, затверджені Міністерством фінансів України, не адаптовані до Четвертої Директиви Ради ЄС, що регулює методологію бухобліку і звітності в країнах-членах ЄС. Нові нормативні документи з бухгалтерського обліку потребують подальшого вдосконалення та узгодження. Реформа бухгалтерського обліку не обмежується його гармонізацією з міжнародними стандартами. Потрібна глобальна система бухгалтерського обліку, яка має забезпечити інформаційні потреби як зовнішніх, так і внутрішніх користувачів. Тому метою роботи стосовно бухобліку є виявлення недоліків реформи бухгалтерського обліку, аналіз ситуації на цьому ринку та спроба оцінити, чи має український ринок бухгалтерських послуг конкурентоспроможне майбутнє.

Постановка проблеми.

Аудит

Аудит - це перевірка публічної бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання з метою визначення достовірності їх звітності, обліку, його повноти і відповідності чинному законодавству та встановленим нормативам. Відсутність дієвого контролю якості аудиторських послуг с боку держави та надлишок непрофесіоналів від аудиту, що продають свої печатки та підписи в конвейорному режимі та за демпінговими цінами, призвели до поразки українських аудиторсько-консалтингових груп (АКГ) в конкурентній боротьбі з міжнародими компаніями “Великої п’ятірки”.

бухоблік

Трансформація економіко-правової системи, курс на ринкові перетворення в Україні неможливі без реформування бухгалтерського обліку. Мета реформи - створення інформаційної фінансової бази для забезпечення об'єктивною і достовірною інформацією не тільки державних органів, а й інших користувачів інформації: керівників і працівників підприємств, власників, постачальників, кредиторів, інвесторів, громадськості. Бухгалтерський облік в умовах ринку можна назвати ‘’мовою’’ бізнесу.

Аналіз проблеми.

аудит

На сьогодні в зв’язку з існуванням двох стандартів аудиту в Україні цей ринок послуг представлен двома сегментами, що практично перетинаються: міжнародного та національного аудиту. В першому безперечне лідерство належить українським представництвам світових лідерів в області аудиту та консалтингу – компаніям “Великої п’ятірки” (Andersen, Deloitte&Touche, Ernst&Young, KPMG, PriceWaterhouseCoopers).

Серед локальних компаній, як показав опит експертів, сильні позиції займають “Внешинформаудит”, “Аудит 21”, “Аналитик” та інші. Сфера діяльності вітчизняних аудиторів – надання послуг за національними стандартами. Та заяви українських компаній, що звучали раніше, про наміри “повоювати” за ринок міжнародного аудиту залишились лише заявами. Експерти роблять висновки: українські компанії не змогли налаштуватися на роботу в глобальних масштабах та зазнали поразки в боротьбі за цей сегмент.

Ринок міжнародного аудиту вже поділен компаніями “Великої п’ятірки”. “Зараз можна говорити про структуризацію ринку, – вважає менеджер по аудиту компанії Andersen Дмитро Литвак. - Українські компанії зайняли свою нішу, компанії “п’ятірки” – свою. Вони не перетинаються. Тому міжнародні компанії не розглядають локальні як конкурентів. Хоча не виключають можливості появи конкуренції в майбутньому – коли українські стандарти будуть масимально наближені до міжнародних.”

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Конкурентоспроможність України в галузі бухгалтерського обліку та аудиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок