Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району. Сільськогосподарський комплекс Західноекономічного району. Потенційні запаси природно-сировинних ресурсів

Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району. Сільськогосподарський комплекс Західноекономічного району. Потенційні запаси природно-сировинних ресурсів

Назва:
Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району. Сільськогосподарський комплекс Західноекономічного району. Потенційні запаси природно-сировинних ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА З РПС
на тему:
Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району. Сільськогосподарський комплекс Західноекономічного району. Потенційні запаси природно-сировинних ресурсів


ПЛАН
Вступ
1. Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району
2. Сільськогосподарський комплекс Західноекономічного району
3. Потенційні запаси природно-сировинних ресурсів
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Економіка України характеризується значним потенціалом, як трудовим, ресурсним, так і виробничим, однак виробничі комплекси в Україні потребують нових підходів, масової модернізації та виробленні продукції, яка є конкурентоспроможною на внутрішніх та зовнішніх ринках.
Територія України, опираючись на наукові підходи і методи, поділена на економічні райони, які визначаються виробничими спеціалізаціями та особливостями економічного розвитку. Даний поділ на економічні райони дає більший економічний ефект, оскільки враховються місцеві ресурси, трудовий потенціал та історичні аспекти розвитку тих чи інших виробничих комплексів.
Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району
Центрально-східний соціально-економічний район – один із найпотужніших за економічним і соціальним потенціалом районів України. Він включає три області середнього Придніпров’я – Дніпропетровську, Запорізьку і Кіровоградську (83,7 тис.км 2).
Центрально-Східний район характеризується складною галузево-функціональною структурою. В ній переважає важка промисловість, яка сформувалася на основі чорної металургії, а та, в свою чергу, стала передумовою розвит-ку паливно-енергетичної і хімічної промисловості, метало-місткого машинобудування, легкої і харчової промисловості. Отже, провідною галуззю функціональної структури госпо-дарського комплексу Придніпров'я с чорна і кольорова ме-талургія.
Металургійний комплекс Придніпровського району мас характер повного циклу,— видобуток сировини, палива і виробництво металу. Основними передумовами, які визна-чають високий рівень розвитку чорної металургії в районі, с багаті родовища (поклади) залізних і марганцевих руд, безпосередня близькість родовищ коксівного вугілля, забез-печення нерудною металургійною сировиною, величезний виробничий і науково-технічний потенціал, кваліфіковані кадри. В свою чергу, металургія мала великий вплив на розвиток ряду галузей промисловості та на специфіку те-риторіальної організації продуктивних сил району. Основна маса залізної руди видобувається в старому Криворізькому басейні, а також у нових Білозсрському і Кременчуцькому залізорудних районах. Рудні бази розміщені дуже вигідно до районів видобутку коксівного вугілля. Відстань між Кривим Рогом і Донбасом становить 250—300 км. Великі гірничозбагачувальні комбінати створені в Криворізькому залізорудному басейні. Звідси залізорудний концентрат йде на всі металургійні заводи України, а також на експорт, в т.ч. у центральну Росію.
У чорній металургії Придніпров'я діють сучасні підпри-ємства, на яких виробляють чавун, сталь, прокат, феро-сплави тощо. Нині частка Придніпровського металургійного району становить більше половини чорних металів, які ви-робляють в Україні. Основні металургійні підприємства розміщені в Кривому Розі, Дніпропетровську, Дніпродзср-жинську та Запоріжжі. Як підгалузь тут можна розглядати трубне виробництво в Дніпропетровську, Новомосковську і Нікополі. В Запоріжжі розвинена електрометалургія. Вона спеціалізується на виробництві високоякісних сталей і фе-росплавів (завод "Запоріжсталь"), титану і магнію (титано-магнієвий завод). На привізній сировині працює також За-порізький алюмінієвий завод. До кольорової металургії ра-йону потрібно віднести Побузький нікелевий завод (Кірово-градська обл.), який працює на місцевій сировині.
У комплексі з чорною металургією розвивається потуж-на коксохімічна промисловість, її підприємства розміщені поблизу металургійних заводів.
Машинобудування займає друге місце в системі струк-турних елементів господарського комплексу району — від важкого і металомісткого до кваліфікованого точного і тру-домісткого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району. Сільськогосподарський комплекс Західноекономічного району. Потенційні запаси природно-сировинних ресурсів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок