Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Херсонська область

Херсонська область

Назва:
Херсонська область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Херсонська область


Коротка статистична та історична довідка
Херсонщина - розвинута індустріально-аграрна область на півдні України. Площа області - 28,5 тис. кв. км, що складає 4,7% території України. Адміністративно область поділена на 18 сільських та 3 міських райони у м. Херсоні. На території області розташовано 9 міст, з яких 3 - обласного значення, 30 селищ міського типу, 658 сільських населених пунктів.
Основними природними ресурсами області є Азовське та Чорне моря, лікувальні грязі м. Голої Пристані. На область припадає 120 км морської берегової лінії. Природнокліматичні умови, наявність рекреаційних ресурсів сприяли створенню широкої мережі пансіонатів, будинків відпочинку, санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів.
Місто Херсон - адміністративний, економічний і культурний центр області - засновано в 1778 році як фортецю і верф Російської імперії. Нині в обласному центрі живе 328 тис. чол.
Станом на 1 січня 2003 року чисельність населення області складала 1161,4 тис. осіб, у т. ч. міського - 699,2 тис. (60,2%), сільського - 462,2 тис. (39,8%). Для області характерна низька щільність населення, яка становила 41 чол. на кв. км.
За цього в області складається несприятлива демографічна ситуація. Приміром, за січень-листопад 2002 року тут було зареєстровано 9160 новонароджених і 16688 померлих.
Динаміка розвитку політичних партій регіону
На початок липня 2003 року на Херсонщині було зареєстровано 77 обласних організацій політичних партій. За офіційними даними, членами партій у регіоні є 103243 херсонці.
Перші осередки політичних партій з’явилися в області на зламі 80-90-х років: у грудні 1989 року був створений осередок Народного руху України, наступного року виникли осередки Української республіканської партії та Партії демократичного відродження України. У жовтні 1991 року як тимчасовий притулок політично невизначених "справжніх" комуністів була створена обласна організація Соціалістичної партії. Через півроку Херсонщина стала батьківщиною власної всеукраїнської політичної партії - саме в цьому регіоні була створена Селянська партія України.
Формально новітня партійна історія в області починається з прийняття в 1992 році закону "Про об’єднання громадян" й офіційної реєстрації перших обласних організацій партій. І відразу головним рушієм партійного будівництва в регіоні стає календар парламентських виборів: за півроку до дня голосування в області зростає кількість нових політичних партій (див. табл. 1), а чисельність членів старих різко збільшується. Наприклад, тільки за ІІ половину 2001 року кількість членів усіх політичних осередків області зросла на 23 тис. чол., що більше, ніж за останні три роки після виборів до парламенту 1998 року.
На початку 90-х років найбільш чисельними на Херсонщині були партійні осередки лівих партій, однак усередині табору лівих існували особливі, не завжди дружні відносини. Наприклад, з появою комуністів обласна організація Соцпартії різко скоротилася. Більшість її членів перейшли до лав КПУ, відновивши в ній своє членство.
Під час перших парламентських виборів за змішаною системою (1998 рік) проявилася ще одна особливість функціонування партій в області: найбільшу зацікавленість у створенні нових партій та в розбудові партійних структур виявляла київська еліта, яка й стимулювала появу регіональних осередків та зростання лав партійних організацій. Відтак обласні партійні осередки в більшості своїй діяли як передвиборні штаби чи PR-команди під час виборів і переставали функціонувати після виборів або ж функціонували на папері як формальні представництва. За даними моніторингу політичної активності, який постійно проводить Херсонська обласна організація Комітету виборців України, у міжвиборчі періоди лише невелика частина партій епізодично здійснює власні акції та фінансує окремі заходи, а також намагається розбудовувати свою структуру та впливати на місцеве політичне життя. Це в першу чергу партії лівого (КПУ, СПУ) і національно-демократичного спрямування (НРУ, ПРП) та різноманітні варіації "партій влад" - НДП, АПУ, СДПУ(о), "Демсоюз" зразка 1999-2001 років, "Жінки за майбутнє" (2001-2002 роки) тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Херсонська область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок