Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Рекомендації по проведенню гігієнічної експертизи продукції рослинництва

Рекомендації по проведенню гігієнічної експертизи продукції рослинництва

Назва:
Рекомендації по проведенню гігієнічної експертизи продукції рослинництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,83 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Рекомендації по проведенню гігієнічної експертизи продукції рослинництва


Загальне положення. Для правильної організації гігієнічної експертизи харчових продуктів лікарю необхідно:
знати основні завдання планової й позапланової гігієнічної експертизи;
завжди керуватись рекомендаціями законодавчих, нормативно-технічних, нормативних та інших документів;
розмежовувати функції в області експертизи між санітарно-епідеміологічними службами та іншими відомствами;
дотримуватись послідовності етапів проведення експертизи — вивчення даних про сировину чи продукт, оцінка зовнішнього огляду, відбір зразків для лабораторного аналізу, порядок проведення досліджень і вибір адекватних методик, аналіз одержаних даних, правильне оформлення результатів експертизи і винесення обґрунтованого рішення –, а також порядку знищення забракованих продуктів.
У випадках складної гігієнічної експертизи та виникнення питань, які потребують різнобічного розгляду, залучати інших фахівців (мікробіологів, хіміків, токсикологів, технологів, ветеринарних і санітарних лікарів відомчих служб, інспекторів з якості, товарознавців та ін.).
При експертизі великих партій продуктів або в особливих санітарних чи епідеміологічних умовах за консультацією необхідно звертатись в обласні СЕС, а також у санітарно-епідеміологічне управління міністерства охорони здоров’я України. До експертизи залучаються співробітники науково-дослідних інститутів і гігієнічних кафедр.
Гігієнічна експертиза партії харчових продуктів проводиться послідовно:
вивчення інформації про продукт;
загальний огляд партії продукту чи сировини;
відбір репрезентативних зразків для аналізу;
лабораторні дослідження;
обробка матеріалів експертизи;
підготовка й оформлення висновку.
Партія — це визначена частина продукції одного виду і сорту, одного типу і розміру, одного урожаю чи дати виготовлення, однієї зміни, одного виробництва, а також оформлена одним якісним посвідченням.
Починаючи експертизу лікар знайомиться з документами, які характеризують партію:
транспортні накладні;
якісне посвідчення (сертифікат);
санітарне посвідчення;
рахунок-фактура поставника;
матеріали попередніх лабораторних досліджень;
стандарти і технічні умови на продукт.
За відсутності цих документів експертиза не здійснюється. При необхідності проводиться опитування людей, які приймали участь у виробництві продукту чи сировини, її транспортуванні, зберіганні чи реалізації. У проведенні експертизи залежно від умов і завдань можуть приймати участь представники споживачів, постачальників, а також державної інспекції з якості, відомчих санітарних служб, транспортних організацій.
При огляді партії продукту встановлюють стан тари і органолептичні показники якості продукції (зовнішній вигляд, консистенція, колір, запах, смак). В разі необхідності відбирають проби харчового продукту чи сировини для лабораторного аналізу і складають акт результатів огляду. Лабораторні дослідження виконують тільки в тих випадках, коли неможливо на місці вирішити питання і обґрунтувати висновки стосовно цього продукту.
Оцінку продукції проводять за наступними показниками:
вид, характер і матеріал зовнішньої та внутрішньої упаковки, її якість;
маркування, етикетка, термін реалізації, рецептура, як вживати, посилання на стандарт чи ТУ;
стан збереження (наявність пошкоджень, поломки, вм’ятин, розривів, проколів та ін.), герметичність для баночних консервів, пляшок із пробками, пакетів;
забрудненість сміттям, брудом, шкідниками, кольоровими і маслянистими рідинами та ін.).
Після зовнішньої оцінки необхідно в разі потреби провести розсортування партії й розкрити запакований продукт. Якщо партія складається з декількох блоків (до 5 одиниць), то вона відкривається вся. Якщо в завдання експертизи входить перевірка відповідності продукту вимогам стандартів або технічним умовам, то партія відкривається у стількох місцях, скільки передбачено документами. При відсутності таких вимог відкривається 5–10 місць від партії. В окремих випадках, коли завдання експертизи розширюється у зв’язку з якістю партії, кількість обстежених одиниць збільшується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Рекомендації по проведенню гігієнічної експертизи продукції рослинництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок