Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Португалія

Португалія

Назва:
Португалія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,76 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
РЕФЕРАТ
на тему:
Португалія


ПЛАН
1. Загальні відомості про країну
1. Становлення та сучасний стан економіки Португалії
2. Сільське господарство
3. Промисловість Португалії
4. Зовнішня торгівля
Висновок
Список використаної літератури


1. Загальні відомості про країну
Офіційна назва - Португальська Республіка (Republica Portuguesa).
Португальська Республіка (Republic Potruguesa) розташована на західному узбережжі Іберійського напівострова. В її склад входять Азорські острови і Мадейра. Площа території 91 921 км2, населення 9,9 млн. ч. (1993 р.) — переважно португальці, іноземців усього 1%. Устрій згідно Конститутції 1976 р. — демократія на чолі з президентом. Законодавча влада належить однопалатному парламенту. Головні партії — соціал-демократична, соціалістична, комуністична і народна. Острівні території мають адміністративну автономію. Домінує католицька церква.
Вступ країни в Европейський Союз прискорив її еволюцію, хоч за своїм потенціалом і ВНП, який припадає на одного мешканця, вона поступається решті країн Західної Європи. Частка промисловості у ВПН 32%, сільського господарства 6,7%. Розвинений туризм, щорічно прибуває понад 10 млн. туристів. Португалія експортує продукцію легкої і харчової промисловості, корок, кораблі, хімічну продукцію тощо. Грошова одиниця — ексудо.
Географічне положення - країна розташована на південному заході Європи, на Піренейському півострові; включає Азорські острови та архіпелаг Мадейра в Атлантичному океані. Португалія - найзахідніша держава Європи. Межує лише з Іспанією. На заході і півдні омивається Атлантичним океаном.
Острови Мадейра та Азорські - автономні регіони країни. Відстань від континентальної частини країни до Азорських островів - 1500 км, до Мадейри - 650 км. Залежна заморська територія - Макао в Східній Азії неподалік Гонконгу, 20 грудня 1999 року офіційно повернута Китаю, але протягом 50 років зберігатиме статус особливого регіону з власним урядом, законодавством та економікою.
Чисельність населення - 9,92 млн. осіб (липень 1999 року).
Релігія - католики (97%), протестанти (1%).
Столиця - Лісабон (Lisboa) - 2,04 млн. жителів (1992 р.).
Найбільші міста - Порту, Амадора, Коїмбра, Брага, Сетубал, Евора, Фаро.
Адміністративний поділ - 2 автономні області: Азорські острови та Архіпелаг Мадейра; 22 округи (distrito), які поділяються на райони (concelho), а ті в свою чергу - на парафії (freguesia).
Райони Лісабона і Порту поділяються на квартали (bairro), квартали - на парафії.
Крім того, континентальна Португалія поділяється на 11 історичних провінцій.
Офіційна мова - португальська і мірандес.
Грошова одиниця - євро. (До 2002 року - португальський ескудо).
Система мір і ваги - метрична (метри і кілограми).
Національне свято - 10 червня - День Португалії (1580 р.)
Національний прапор - дві вертикальні смуги: зеленого (з боку кріплення на 2/5 ширини) і червоного (3/5 ширини) кольору із зображенням герба Португалії, що розташований на роздільній лінії.
Герб - срібний щит, на якому хрестом розміщені п'ять блакитних щитів з п'ятьма срібними кулями в кожному, обрамлений червоною смугою з сімома золотими трибаштовими замками. Щит увінчаний короною, по бокам - оливкова і дубова зелені гілки, перв'язані пурпурною стрічкою.
Членство в міжнародних організаціях - Португалія є членом ООН, СОТ, МВФ, ВОЗ, НАТО, ЄС, Організації економічного співробітництва і розвитку.
1. Становлення та сучасний стан економіки Португалії
В епоху колоніальних завоювань у ХV-ХVІ століттях Португалія була найзаможнішою країною світу. Але, оскільки це багатство не витрачалося на розвиток промисловості і налагодження торговельних зв'язків, до ХІХ-ХХ століть Португалія стала однією з найбідніших європейських держав. Після революції 1974 р. національна економіка була переорієнтована від африканського ринку (йдеться насамперед про колоніальні володіння) до європейського. З 1986 року, коли Португалія вступила в ЄС, становище в країні дещо покращилося.
Валовий національний продукт у 2005 році становив 106 391 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Португалія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок