Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Вінницька область

Вінницька область

Назва:
Вінницька область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,86 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Вінницька область


Історія, адміністративний поділ регіону та демографічна довідка
Вінниччина - це частина подільського краю, історія якого розпочинається ще в ХІІ столітті, коли північна частина сучасної Вінницької області входила до складу так званої Болохівської землі. В часи монголо-татарської навали вперше з’являється назва Поділля.
Після битви на Синіх Водах (1362 р.) Поділля входить до складу великого князівства Литовського як окрема адміністративна одиниця - Подільська земля. У 1566 року було створено Брацлавське воєводство у складі трьох повітів - Брацлавського, Вінницького і Звенигородського. За Люблінською унією 1569 року Брацлавське воєводство відійшло до Речі Посполитої. Місто Вінниця, розташоване на річці Буг, уперше згадується як литовська фортеця під 1363 рік.
На Подільській землі формувались і вели національно-визвольну боротьбу полки під проводом Богдана Хмельницького та Івана Богуна, Данила Нечая і Максима Кривоноса. Вінниччина була ареною гайдамаччини і Коліївщини на чолі з Максимом Залізняком та Іваном Гонтою.
Після другого поділу Польщі в 1793 році Поділля в складі Правобережної України відходить до Російської імперії. 20 лютого 1796 року у Вінниці було відкрито Брацлавське намісництво, а згодом за указом Павла І була утворена Подільська губернія з центром у Кам’янці-Подільському. В 1917 році центр Подільської губернії переміщується до Вінниці. В часи другої хвилі визвольних змагань у Вінниці тричі працював уряд УНР.
27 лютого 1932 року в зв’язку з введенням в Україні обласного територіального поділу було утворено Вінницьку область з відповідними обласними органами управління. Територія її складає 26,5 тис. кв. км, що становить 4,5% території держави.
З Вінниччиною пов’язані імена багатьох відомих діячів - російського фельдмаршала О. Суворова, декабриста П. Пестеля, поетів О. Пушкіна, М. Некрасова, Т. Шевченка, Лесі Українки, письменників І. Котляревського, Марко Вовчок, М. Коцюбинського, Ярослава Івашкевича, композиторів П. Чайковського, М. Леонтовича. У садибі Вишня, що у Вінниці, останні 20 років свого життя провів видатний хірург і анатом, громадський діяч і педагог М. Пирогов. Нині тут функціонує національний музей-садиба, й у склепі вже 120 років поспіль зберігається забальзамоване тіло вченого. Біля Вінниці знаходиться укріплений район - об'єкт "Вервольф", де в 1942-1944 роках була ставка Гітлера.
Нині Вінницька область має в своєму складі 27 сільських районів і три райони в обласному центрі, 18 міст, серед яких 6 - обласного значення, 29 селищ міського типу, 1466 сіл та хуторів. Найбільшими містами області є Вінниця (356,6 тис. жителів), Жмеринка (37,2 тис.), Могилів-Подільський (33,2 тис.), Хмільник (27,9 тис.), Козятин (27,6 тис.), Ладижин (23,8 тис.). Станом на 5 грудня 2001 року населення Вінницької області складало 1 млн. 772,4 тис. чол., з них 818,9 тис. - міське, 953,5 тис. - сільське.
За професійною структуризацією серед зайнятого населення налічується 326,4 тис. працівників сільського, лісового та рибного господарства, 127,5 тис. - промисловості, 105,9 тис. - торгівлі та сфери послуг, 59,0 тис. - освіти, 51,1 тис. - охорони здоров’я та соціальної допомоги, 44,7 тис. - транспорту та зв’язку.
За даними всеукраїнського перепису від 5 грудня 2001 року, в області проживають представники 92 національностей, серед яких 91,5% становлять українці, 5,9% - росіяни, 1,4% - євреї, 0,4% - поляки, 0,26% - білоруси, 0,2% - молдовани.
Динаміка розвитку політичних партій регіону
У Вінницькій області партійне будівництво розвивається під впливом загальноукраїнських тенденцій, зберігаючи і певні регіональні особливості. Основними з них є досить високий рівень недовіри до партій з боку сільського населення, відсутність достатнього досвіду партбудівництва і дефіцит підготовлених партійних менеджерів, наявність серед впливових лідерів вихідців із панівної в минулому ідеологічної системи, нав’язування лідером власних політичних концепцій та світоглядних ідеологем, незавершеність структуризації української політичної сфери, коли окремі ідеологічні ніші або залишаються незайманими, або заповнюються кількома партіями водночас, стихійна міжпартійна міграція.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Вінницька область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок