Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Гірничо-металургійний комплекс України, сучасний стан

Гірничо-металургійний комплекс України, сучасний стан

Назва:
Гірничо-металургійний комплекс України, сучасний стан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Гірничо-металургійний комплекс України, сучасний стан


Металургійне виробництво
Гірничо-металургійний комплекс (ГМК) є базовою галуззю промисловості України. Металургія складаеться з цілого ряду потужни виробництв: гірничо-збогачувального; коксо-імічного; вогнетривкового, Чавуно-ливарного, сталеплавильного, прокатного; металеви виробів(метизів) і труб.
На сьгоднішній день ГМК є,так би мовити, «валютним цеом» нашої країни. Валютні надодження, завдяки експорту металлу до 117 країн світу, складають більше 40% від загальни валютни надоджнь України. Разом з Тим металургійне устаткування знчно зношене, що потребуе велмки витрат для підтримки його в робочому стані.
За останні три десятиріччя в Україні здійснено будівництво сортопрокатного стану 550-2 на Дніпропетровському металургійному заводі ім.Петровського, який призначено випускати прокат для автомобільної промисловості та сільсько-господарського машинобудування; проведена реконструкція станів 250-1 та 250-2 Макіївського металургійного комбінату, призначеного для виробництва катанки діаметром 5 мм; на Дніпропетровському металургійному комбінаті ім .Дзержинского та Єнакієвському металургійномк заводі було впроваджено тенологію безперервного розливу металлу, Але ля збереження експортного потенціалу ГМК цу, безумовно мало.
Частка безперервно розлитого металу в Україні не перевищуе 20% від його загального виробництва, коли у розвинути країнах цей показник сягає 95-99%. Залишаеться низьким обсяг електропічної виплавки сталі (до 4%), що стримує збільшення випуску якісни марок і сталі стабільного хмічного складу. Металургійна галузь випускае в оновному рядовий вуглицевий мутал. Таке становище не влаштовуе споживачів у звязку зі зростаючими вимогами до якості виробів із металлу.
Галузева наука
Існують складності і в науці, яка обслуговуе гірничо-металургійний комплекс України. На цей час в ГМК функціунує 27 галузевих інститутів з загальною численістю до 6000 чоловік (численість співробітників на стан 1989 року складала більше 30000 чоловік). Процес скорочення штатів продовжуеться. ООсновний науковий склад-це люди передпенсійного та пенсійного віку, тому практично не відбуваеться передача знань. Во основному виконуються незначні роботи, які не здійснюють необідного впливу на розвиток металургійної галузі. Ряд інститутів мають борги із заробітної плати, виплат до бюджету, за комунальні послуги.
Такий стан призводить до жорсткої кризи галузевої науки, вимагае негайого кардинального реформування та концентрації зусиль
Впровадження систем управління якістю
Одним із ефективних засобів підвищення конкурентноспроможності відчизняної продукції є розробка та впровадження системи управління за якістю (СУЯ), згідно з вимогами міжнародни стандартів ISO 9000.
Підриемства ГМК перщими в Україні почали здійснювати сертифікації продукції та систем якості, згідно з вимогами міжнародни стандартів,що зумовленно високою ліквідністю металопродукції, великим попитом зарубіжних покупців.
Через відсутність національної системи сертифікації металургійні підприемства, починаючи з 1990 року, Були вимушені здійснювати сетифікацію продукції та систем якості за допомогою, закордони фірм, таких як Бюро Верітас(франція) ТЮФ (Німеччина) ін. , які пріцюють на українському ринкові таки послуг і по цей час.
У період відновленя відчизняної системи сертифікації УкрСЕПРО
у 1992-1995 роках були створені органи з сетифікації продукції та систем якості: УкрНДІМЕТ-СЕРТ (м.Харків), ДонСЕРТ(м.Донецьк), ВНІТІ ТЕСТ (м.Дніпропетровськ)
На сьогоднішній день в Україні сертифіковано системи якості більше ніж на 1200 підприемствах, из них майже 400 сертифікатів видано закордонними оганізаціями, а у РФ - 2400 підприемств, 800 із них за участю зарубіжних фірм. Багато це чи мало? Якщо порівнювати з розвинутими країнами, у яких рахунок підприемств з сертифікованими СУЯ складае десятки тисяч, то це, безумовно мало.
Не дивлячись на Указ Президента від 23.03.01 №113 «Про заходи щодо підвищення якості Вітчизняної продукції» та розпорядження Кабінету Міністрів від 26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гірничо-металургійний комплекс України, сучасний стан

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок