Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Про деякі завдання аграрної науки у зв’язку зі змінами клімату

Про деякі завдання аграрної науки у зв’язку зі змінами клімату

Назва:
Про деякі завдання аграрної науки у зв’язку зі змінами клімату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
Про деякі завдання аграрної науки у зв’язку зі змінами клімату


Серед численних екологічних та соціально-економічних проблем людства на рубежі ХХ – ХХІ століть є і проблема глобального потепління клімату. Особливо виразно ця проблема постала з початку 70-х років минулого століття, коли сталася низка природних стихійних явищ – засухи у Сахелi та Ефіопії, зниження інтенсивності індійських мусонів протягом кількох років, повені в Бразилії та інших регіонах планети тощо і, що найголовніше, почала стрімко зростати середня глобальна температура повітря.
Масштабні, а в багатьох випадках і катастрофічні, стихійні явища в поєднанні з даними інструментальних вимірювань на протязі майже 150-річного періоду їх проведення впевнили вчених-кліматологiв, політичних діячів і світову спільноту, що клімат дійсно почав змінюватись, і що ці зміни за даними останніх досліджень відбуваються досить швидко, відчутно впливаючи на умови життя та діяльності людини.
Україна також належить до числа регіонів планети, де зміни клімату, що відбуваються, є відчутними, Навіть без проведення спеціальних спостережень стало помітно, що тривалість зимових періодів значно скоротилась, а самі зими стали менш холодними. Почастішали посухи. В ХХ столітті на території України зафіксовано 43 посушливих роки, в тому числі 7 із них в останні 15 років минулого століття. В кінці минулого століття також почастішали прояви i інших природних стихій – суховіїв, злив, обледенінь, повеней, затоплень та підтоплення тощо, які в тій чи іншій мiрі пов’язуються зі змінами клімату. Досить нагадати надзвичайне підтоплення півдня України в 1998 р., катастрофічні повені на Закарпатті в 1998 та 2001 рр., значні обледеніння в центральних та південних регіонах України в 1999 – 2001 рр. тощо.
Отже і на глобальному і на регіональному рівнях зміни клімату стали незаперечним фактом, наявність якого поставила перед людством проблему розв’язання цілої низки надзвичайно важливих і складних завдань, пов’язаних з розробкою та реалізацією стратегії свого практичного існування в умовах зміни клімату.
Ознаки змін клімату на глобальному рівні. Довга майже 5-ти мільярдна за віком спіраль еволюції Землі, як планети, на своєму шляху характеризується практично безперервними змінами та перебудовами свого внутрішнього (геологічного) та зовнішнього (атмосферного) середовища. Особливо нестабільним є клімат. Його нестабільність в загальному вимірі виражається періодичними коливаннями теплих та холодних періодів, виникненням та таненням льодовиків на окремих ділянках Землі, чергуванням періодів потепління та похолодання, Наука має незаперечні докази безперервних коливань клімату Землі за всю історію існування. Близько 3 млрд. років тому температура вод на землі сягала 70 С?, атмосфера мала високу щільність і містила багато вуглекислоти. В Європі останній льодовик зійшов 10 – 5 тисячоліть тому. Ще відносно недавно під час голоценового кліматичного оптимуму (7 – 8 тисяч років тому) температура повітря на широті Москви була на 1,5 – 2 вище сучасної, на місці Сахари розстелялась савана з гаями акацій і ріками. У післяльодовиковий період клімат був більш-менш стабільним, але на тлі останніх 2 – 3 тисячоліть доволі чітко виділяються кілька періодів теплого та холодного кліматів, зокрема періоди потепління з 500 років до н.е. до 500 років н.е., 800–1100, 1900–2000, періоди похолодання – 500–800, 1300–1850 років. Новий період похолодання, якщо на природний хід змін не вплинуть техногенні кліматичні зміни, може настати через кілька сотень або тисяч років.
Зміни клімату завжди істотно впливали на всі сфери життєдіяльності населення, особливо на сільське господарство. Під час похолодання у 5 – 8 ст. в Європі мали місце суворі зими. В Англії температура знизилась приблизно на 1?С. Сільськогосподарський рік скоротився на один місяць. Альпійські луки вкрились снігом. Взимку 557–558 року “Чорне море покрилось льодом на великих просторах”, у 763–764 році “.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Про деякі завдання аграрної науки у зв’язку зі змінами клімату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок