Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Основні критерії розміщення продуктивних сил. Вугільна промисловість України, її значення. Особливості розміщення, її значення. Сучасний стан та перспективи розвитку. Тваринництво України і його значення. Галузева структура. Зональний характери розміщення

Основні критерії розміщення продуктивних сил. Вугільна промисловість України, її значення. Особливості розміщення, її значення. Сучасний стан та перспективи розвитку. Тваринництво України і його значення. Галузева структура. Зональний характери розміщення

Назва:
Основні критерії розміщення продуктивних сил. Вугільна промисловість України, її значення. Особливості розміщення, її значення. Сучасний стан та перспективи розвитку. Тваринництво України і його значення. Галузева структура. Зональний характери розміщення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Основні критерії розміщення продуктивних сил. Вугільна промисловість України, її значення. Особливості розміщення, її значення. Сучасний стан та перспективи розвитку. Тваринництво України і його значення. Галузева структура. Зональний характери розміщення, вплив на формування спеціальних АПК.


ПЛАН
Основні критерії розміщення продуктивних сил.
Вугільна промисловість України, її значення. Особливості розміщення, її значення. Сучасний стан та перспективи розвитку.
Тваринництво України і його значення. Галузева структура. Зональний характери розміщення, вплив на формування спеціальних АПК.
1. Основні критерії розміщення продуктивних сил.
Під критеріями розміщення продуктивних сил слід розуміти основні закономірності та принципи розміщення продуктивних сил, які сформувалися і продовжують формуватися під впливом різноманітних економічних законів.
Сучасна територіальна організація продуктивних сил України сформувалася під впливом економічних законів планової економіки. Перехід до ринку зумовлює відповідні зміни в теорії розміщення продуктивних сил і передусім утверджує пріоритетність загальних для всіх суспільпо-економічпих формацій економічних законів.
Економічні закони - це об'єктивні закони розвитку суспільства, що відображують відносини в процесі виробництва, розподілу і споживання матеріальних благ та найістотніші стійкі зв'язки між явищами економічного життя суспільства. Розміщення продуктивних сил визначається дією загальних економічних законів, хоча у спеціальній економічній та еконо-міко-гсографічній літературі з цього приводу йдеться не про закони, а про закономірності, які фактично є просторовим виявом окремих економічних законів.
Закономірності розміщення продуктивних сил - це категорії того самого порядку, що й економічні закони розвитку суспільства, їх модифікація зумовлена своєрідністю розміщення виробництва на території країн, його значною територіальною диференціацією в розрізі економічних районів. Це пояснюється складними взаємозв'язками розміщення продуктивних сил з географічним середовищем і залежністю розміщення окремих виробництв від локальних природних умов та ресурсів; значними регіональними відмінностями заселення територій і рівнів розвитку продуктивних сил у районах; різним поєднанням галузей і виробництв промисловості та сільського господарства в районах і країнах; значними техніко-економічними відмінностями розміщення різних галузей і виробництв.
Закономірності розміщення продуктивних сил - це об'єктивні категорії, які пізнаються і свідомо використовуються в практичній діяльності. У своїй господарській політиці суспільство на основі пізнання закономірностей формулює і втілює в життя певні принципи. Закономірності розміщення продуктивних сил є власне законами територіальної організації господарства.
Закономірність ефективного чи раціонального розміщення виробництва, за якою відношення між економікою та територією такі, що найбільш можливий ефект забезпечується найменшими можливими витратами на розміщення об’єкта. Тобто, вказана закономірність випливає із закону економії праці, який регулює витрати на подолання просторової незбалансованості між районами видобутку, виробництва і споживання продукції:
,                                                             (1.1)
де            і  – відповідно, результати виробництва і праці;                
і  – відповідно, витрати виробництва і затрати праці.
В сучасних умовах надто багато затрачається праці на транспортування сировини, палива, готової продукції внаслідок територіальної віддаленості між окремими елементами виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Основні критерії розміщення продуктивних сил. Вугільна промисловість України, її значення. Особливості розміщення, її значення. Сучасний стан та перспективи розвитку. Тваринництво України і його значення. Галузева структура. Зональний характери розміщення

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок