Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району.

Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району.

Назва:
Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,47 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Пошукова робота з РПС
Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району.


Площа – 59,1 тис. км2
Населення – 5929,8 тис. чол.
Склад – Дніпропетровська і Запорізька області.
Придніпров’я займає друге місце в країні (після Донбасу) за обсягом виробництва промислової продукції і є одним із найбільших індустріальних районів України. Водночас високого рівня розвитку тут досягло сільське господарство, яке чималу частку своєї продукції продає іншим районам.
Провідною галуззю індустріального виробництва Придніпров-ського району є машинобудування і металообробка (45 % проми-слово-виробничого персоналу і 28 % товарної продукції). Відповідні показники для Запорізької області становлять 60 і 40 %. Чорна ме-талургія — на другому місці у його промисловому виробництві: 25 % за чисельністю промислово-виробничого персоналу (Дніпропе-тровська обл. — 32 %) і 38,5 % за вартістю товарної продукції всієї промисловості (Дніпропетровська обл. — 45,5 %). У районі концен-трується більше ніж половина всього загальноукраїнського випу-ску продукції галузі і приблизно стільки зайнятих робітників. Далі йде легка (7 %), харчова (5 %), хімічна і нафтохімічна (4 %) проми-словість.
Придніпров'я відіграє важливу роль у сільськогосподарському ви-робництві України: концентруючи майже 7 % населення України, ра-йон виробляє 10 % валової продукції сільського господарства країни.
Придніпровський економічний район розташований у південно-східній частині України. Межує на півночі з Північне-Східним, на сході — з Донецьким, на півдні — з Причорноморським, на заході — з Центральноукраїнським економічними районами. Пів-день Запорізької області омивається водами Азовського моря.
Вигідне географічне положення, значні поклади корисних копа-лин, розташування у степовій фізико-географічній зоні, сприят-ливі грунтово-кліматичні умови, густа транспортна мережа, при-морське положення сприяють розвитку господарського комплексу району.
Природні умови і ресурси. Основна частина території району розташована на Придніпровській низовині. Поверхня Дніпропе-тровської області — хвиляста рівнина 100—200 м заввишки, дуже розчленована глибокими долинами річок, балками і ярами, Запо-різької — слаборозчленована рівнина із західним схилом до доли-ни Дніпра та Азовського моря. Вздовж узбережжя простягаються довгі, вузькі піщані коси, намиті морем. Щодо геоструктури, то те-риторія району знаходиться у межах двох регіонів: Українського щита і Причорноморської западини.
Клімат помірно-континентальний з жарким посушливим літом та малосніжною зимою. В Дніпропетровській області часто бува-ють відлиги. Середня температура січня від -6 °С на півночі до - 4 °С на півдні, липня — відповідно 22 °С і 23 °С. Період з темпе-ратурою 10 °С становить 174 дні. Опадів у середньому 430 мм, переважна їх більшість випадає у весняно-літній період.
У Запорізькій області серед зональних типів ґрунтів переважа-ють чорноземи (75 % площі області): на півночі — чорноземи зви-чайні, на півдні — південні та південні солонцюваті, майже повні-стю розорані. На півдні та у південно-західній частині області — темно-каштанові й каштанові ґрунти (10 % площі області), пере-важно солонцюваті. У заплавах річок, на берегах лиманів та піща-них косах поширені солончакові ґрунти.
У Дніпропетровській області переважають звичайні та південні чорноземи (48 % площі області). Є також лучно-чорноземні, лучні солонцюваті, дернові, піщані та інші ґрунти. Вздовж лісового бере-га Дніпра та в басейні р. Вовча — задерновані і розбиті піски. Еродованість земель 41,2 % (3—5 % у басейні річки Базавлук, 70— 80 % на Дніпровське-Сурському межиріччі). Дніпропетровська об-ласть розташована у межах Причорноморської (Понтичної) степо-вої геоботанічної провінції.
Придніпров'я має великі родовища корисних копалин. У надрах Дніпропетровської області є величезні запаси залізної і марганцевої руд, кам'яного та бурого вугілля, нафти, природного газу, рідкісних і кольорових металів, різноманітних будівельних матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок