Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Тернопільська область 

Тернопільська область 

Назва:
Тернопільська область 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,49 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Тернопільська область 


Коротка статистична та історична довідка
Про існування Тернополя відомо з літописів XIV століття. Фактично місто було збудоване на місці, яке в 1540 році називали Сопільче або Топільче, що в той час перебувало у володінні генерала і князя Яна Тарнавського. На березі річки Серет було зведено замок, в центрі якого була велика площа, де проводилися зібрання, ярмарки та оголошувалися накази.
Площа області - 13,8 тис. кв. км, що становить 2,3% території України. За уточненими даними всеукраїнського перепису, станом на 5 грудня 2001 року кількість населення Тернопільщини сягала 1 млн. 142,4 тис. осіб. Середня щільність населення складає 82,8 жителя на кв. км, що майже дорівнює середньому показнику по країні загалом. Переважна більшість населення Тернопільщини (57,3%) проживає в селах.
Динаміка розвитку політичних партій регіону
Тернопільщина традиційно є політично активним регіоном і, як і інші області Заходу України, прихильницею національно і демократично орієнтованих політичних сил, що на фоні високої релігійності населення (саме тут зафіксовано найбільшу кількість діючих релігійних громад) інколи породжує дивні результати в царині політики.
Ще в 1989 році на Тернопільщині з ініціативи Левка Горохівського першою почала створюватися одна з тоді найбільших (близько 2,5 тис. чоловік) організацій впливової в той час Української республіканської партії. На липень 1997 року припадає і формування тернопільської обласної організації "Громади", яка стала одним із найбільших осередків цієї партії на Заході України.
Станом на 1 січня 2003 року в області зареєстровано осередки 65 політичних партій (станом на 1 травня 2002 року їх було 60, тобто спостерігається зростання їх кількості). Останнім часом більш активно розбудовуються осередки Партії регіонів, Соціал-демократичної партії України (об’єднаної), Аграрної партії України, "Трудової України", проте бажаної для цих партій симпатії населення вони не здобувають.
Цю тезу підтверджують і дані про голосування на виборах народних депутатів України в 1998 і 2002 роках (за інформацією ЦВК).
Виборчі процеси в регіоні
У 1998 році серед партій, що подолали 4-відсотковий бар’єр в області, були Народний рух України (28,28%), виборчий блок партій "Національний фронт" - Конгрес українських націоналістів, Українська національна консервативна партія (20,86%), Народно-демократична партія (4,46%), Партія зелених України - 4,4%) та Аграрна партія України (4,10%). СДПУ(о) та КПУ, що пройшли по багатомандатному виборчому округу, на Тернопільщині підтримки не знайшли.
У 5 одномандатних округах Тернопільщини було обрано трьох висуванців НРУ, одного - КУН та одного безпартійного.
Вибори 2002 року дали аналогічну картину: понад 4% голосів тернопільчан здобули лише два виборчі блоки - блок Віктора Ющенка "Наша Україна" з його 69,01% прихильників та блок Юлії Тимошенко із 18,83% симпатиків, що виявилося для блоку найвищим показником по Україні.
"Наша Україна" провела також і 5 депутатів до Верховної Ради України по всіх 5 мажоритарних округах Тернопільщини. Такий результат засвідчує стабільну прихильність електорату Тернопільщини до національно орієнтованих політичних сил, які відкрито декларують свою проукраїнськість, з певною перевагою стосовно тих, хто позиціонує себе як демократи чи ліберали.
За цього варто звернути увагу на ту обставину, що в 1998 році жодна політична сила не привабила 4,8% виборців, проте в 2002-му число скептично налаштованих виборців скоротилося до 0,6%. Інакше кажучи, 96,6% електорату були вдоволені представленим на виборах політичним спектром і на відміну від рівнян та закарпатців продемонстрували свою одностайність у виборі ідейно неспоріднених між собою і навіть ідеологічно неоднорідних політичних сил.
Отож з-поміж усіх областей України Тернопільщину сміливо можна назвати найбільш антикомуністичною. Головний комуніст області, перший секретар Тернопільського обласного комітету КПУ Володимир Симонов керує осередком з Києва. Втім, є тут свій "лівий" округ - Кременецький.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Тернопільська область 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок