Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Особливості формування моделі розвитку промислового комплексу регіону

Особливості формування моделі розвитку промислового комплексу регіону

Назва:
Особливості формування моделі розвитку промислового комплексу регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,45 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості формування моделі розвитку промислового комплексу регіону


Промисловий комплекс України формувався в умовах централізованого управління економікою за часів Радянського Союзу, політика розвитку якого мала директивний характер та була спрямована на збільшення об'ємів виробництва у той час як якість продукції, у тому чи іншому ступені, погіршувалась. Все це призвело до  втрати конкурентоспроможності продукції на світовому ринку.
У теперішній час, у час отримання Україною статусу країни з ринковою економікою, очевидним є поєднання ринкової спрямованості економіки з державними важелями управління, які базуються на індикативному плануванні розвитку промислового комплексу. При цьому першою необхідною умовою витупає розвиток промислового комплексу на основі чітко розробленої стратегії промислової політики.
Промислова політика України, як свідчить досвід провідних країн світу (Америки, Європи, Японії) повинна бути перспективною, тобто зорієнтированою на розвиток високотехнологічних галузей, створення нових робочих місць та підвищення конкурентоздатності на світових ринках.
Концепція державної промислової політики закріплена законодавчо Указом Президента України „Про Концепцію державної промислової політики" від 12 лютого 2003 року, де державна промислова політика є „важливою складовою загальнодержавної політики. Вона спрямована на досягнення промисловістю якісно нового рівня розвитку, посилення промислового потенціалу держави, задоволення потреб населення, зростання обсягів виробництва і підвищення конкурентоспроможності промислової продукції". Одним з основних напрямків визначається регіональна промислова політика, яка спрямована на зменшення територіальних диспропорцій, у тому числі відновлення і розвиток промислового потенціалу в депресивних регіонах і малих містах; узгодження із загальнодержавними пріоритетами потреб формування регіональних і міжрегіональних промислових комплексів, створюваних для розв'язання соціально-економічних, екологічних та інших проблем регіонів; розвиток міжрегіональної виробничої кооперації.
Задля досягнення позитивного економічного ефекту від впровадження промислової політики, державі необхідно використовувати моделі промислової політики [1, 2], які будуть позитивно впливати на розвиток промислового комплексу. Їх можна згрупувати за формами, методами та типами.
Моделі промислової політики за формами поділяються на експортоорієнтовану модель, сутність якої полягає у всілякому заохоченні виробництв, орієнтованих на експорт своєї продукції, модель імпортозаміщення яка представляє собою стратегію забезпечення внутрішнього ринку на основі розвитку національного виробництва, та інноваційну модель розвитку промислового комплексу в основі якої лежить процес економічного розвитку країни, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, що опирається на новітні тенденції технологічного й суспільного розвитку з використанням високотехнологічного й капіталомісткого виробництва..
Перш ніж вирішувати, яку з моделей застосовувати, державі головне визначитися з напрямками розвитку промислового комплексу. На нашу думку, оптимальним варіантом буде поєднання позитивних сторін експортоорієнтованої моделі (поліпшення конкурентноздатності національної промисловості, участь у міжнародному поділі праці та інше) з позитивними якостями імпортозаміщувальної моделі промислової політики  (задоволення внутрішнього попиту, стабільна зайнятість населення і інше) на основі інноваційного розвитку надасть економіці країни позитивний ефект та необхідний поштовх росту розвитку промислового комплексу і як результат - ріст добробуту населення.
За методами промислова політика включає конкурентну модель розвитку промислового комплексу та протекціоністську модель розвитку промислового комплексу.
Конкурентна модель розвитку в галузі промисловості розуміється як сукупність заходів зі створення й підтримці в макроекономіці умов для успішного функціонування вільного ринку, включаючи питання трансформації власності, приватизації виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості формування моделі розвитку промислового комплексу регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок