Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Індія

Індія

Назва:
Індія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,05 KB
Завантажень:
530
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Індія


План
1. Загальна характеристика.
2. Населення.
3. Економічний розвиток.


Загальна характеристика
Індія (мовою хінді Бхарат), Республіка Індія, держава в Південній Азії. Загальна площа — 3 287 590 кв. км. Площа сущі — 2 973 190 тсв. км, площа рік і озер — 314 400 кв. км. Населення 1 млрд чол. (2000 p.). Індія — багатонаціональна держава; найбільш численні хіндустанці, телугу (андхра), маратхі, бенгальці, біхарці, таміли, гуджаратці, каннара, малаяли, пенджабці й ін. Міське населення 25,7 % (1993 p.). Офіційні мови — хінді й англійська; у штатах — офіційні національні мови. Віруючі < %): індуїсти — 83, мусульмани — 11, решта — християни, сикхи й ін. Індія — федеративна республіка, складається з 28 штатів і 7 союзних територій центрального підпорядкування. Столиця — Делі. Входить до Співдружності. Глава держави — президент. Законодавчий орган — двопалатний парламент.
Індія омивається Індійським океаном, Аравійським морем і Бенгальською затокою. Більшу частину півострова Індостан займає Деканське плоскогір'я, на півночі — Індо-Гангська рівнина і найвищі гори Землі — Гімалаї (висота в Індії до 8126 м, г. Нангапарбат) і Каракорум. Клімат переважно тропічний, на півночі—
тропічний мусонний. На рівнинах середні температури січня від +15 °С — на півночі до +27 °С -^на півдні, травня +28—35 °С. Опадів від 60—100 мм на рік у пустелі Тар на заході країни, 300—400 мм — у центральних районах Декана, 3000—6000 мм — у Східних Гімалаях і на зовнішніх схилах Гат, до 12 тис. мм — біля Черапунджі на плато Шиллонг (найбільш вологе місце на Землі). Головні ріки — Ганг, Брахмапутра, Інд. Тропічні ліси, савана і чагарникова напівпустеля. У горах — висотна поясність. Національні парки: Казіранга, Гірський, Лєс, Ма-нас та ін.; є численні резервати.
У середині III тис. — першій половині II тис. до н. е. у долині р. Інд існувала Харапська цивілізація. Великі державні утворення почали виникати з другої половини І тис. до н. є. Найважливіші з них — Магадха, держава Гуптів, Делійський султанат, держава Великих Моголів. З початку XVI ст. відбувалося поступове завоювання Індії європейцями (португальцями, голландцями, французами, англійцями). Англійці в результаті воєн із європейськими суперниками, англо-майсурських воєн, англо-маратхських воєн, англо-сикхських воєн до середини XIX ст. підкорили всю Індію. Вона була перетворена на об'єкт прямого грабіжу, жорстокої податкової експлуатації, на джерело сировини й ринок збуту для англійських фабричних товарів. Після придушення антиколоніального Індійського повстання 1857—1859 pp. територія Індії, що керувалася англійською Ост-Індійєькою компанією, потрапила в пряме підпорядкування британської корони. Специфікою Індії було панування освяченої індуїзмом кастової соціальної структури.
Наприкінці XIX—XX ст. Індія стала об'єктом вкладення англійського капіталу, підсилився розвиток індійського капіталізму. Наприкінці XIX ст. національно-визвольний рух очолила партія Індійський національний конгрес. Створення масових громадсько-політичних організацій, кампанії цивільної непокори, що проводилися Індійським національним конгресом під керівництвом його лідера М. Ганді, послабили позиції колоніальної влади. Після Другої світової війни англійський уряд змушений був надати Індії права домініону, розділивши країну (1947 р.) на дві частини — Індійський Союз (з переважно індуїстським населенням) і Пакистан (із переважно мусульманським населенням). Уряд Індійського національного конгресу, що прийшов до влади в Індійському Союзі, проголосив 15 серпня 1947 р. незалежність Індії. У 1950 р. Індійський Союз став Республікою Індією. На чолі незалежної індійської держави (до березня 1977 р.) знаходилася партія Індійський національний конгрес (ІНК). Уряд очолював один із лідерів національно-визвольної боротьби Дж. Неру і його дочка І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Індія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок