Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Луганська область

Луганська область

Назва:
Луганська область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Луганська область


Історія регіону
До XVII ст. територія Луганської області залишалася майже не заселеною: вона була складовою сумнозвісного "Дикого поля" - буферної зони між Кримським ханством і Московією.
Північна і західна частина території сьогоднішньої Луганщини є східною частиною Слобожанщини - цей район сьогодні є переважно україномовним. А ось південна її частка залишалася малозаселеною до кінця XVIII ст. Колонізація цих земель у середині XVIII ст. здійснювалася російським урядом штучно - і переважно у вигляді військових поселень. Тож етнічний склад населення південної частини області від самого початку був надзвичайно різноманітним.
У 1795 році в Донецькому повіті при річці Лугані був заснований для забезпечення гарматами Чорноморського флоту ливарний завод, який зіграв провідну роль у формуванні промисловості Донбасу. Для забезпечення ливарного виробництва необхідно було налагодити видобуток вугілля. За цього потреба в кадрах задовольнялася за рахунок зовнішньої імміграції. Те ж саме відбувалось у ХХ ст. - періоди різкого зростання чисельності населення Луганщини припали на 30-40-ті і 60-70-ті роки. Саме в ці періоди в області інтенсивно розвивалося промислове виробництво.
Ще до кінця XIX ст. Луганськ перетворився на крупний промисловий центр. У 1898 році в місті працювали 58 промислових підприємств, а чисельність населення перевищила 30 тис. У 1912 році кількість підприємств зросла ще на 20, а число жителів сягнуло 60 тис.
З 1935 по 1958 та з 1970 по 1990 рік Луганськ називався Ворошиловградом, а область, відповідно, - Ворошиловградською.
Отже, населення промислового півдня області сформовано за рахунок тривалих поліетнічних міграцій з України, Росії та багатьох інших країн. Оскільки формування населення міст регіону відбувалося не за рахунок навколишніх сіл, а завдяки припливу ззовні, зв’язки між містом і селом тут дуже слабкі, а відтак аграрні ідеологічні постулати менш впливові.
Область межує з трьома з п’яти областей Росії, що є прикордонними для України, - Бєлгородською, Воронезькою та Ростовською, завдяки чому Луганщина є одним з лідерів у сфері транзиту російських вантажів та пасажирів.
За балансовою вартістю мінеральної сировини Луганщина посідає 2-3 місце в Україні (разом із Дніпропетровською областю після Донецької), але в основному це вугілля, обсяг балансових запасів якого в регіоні сягає 14541 млн. т. Тут розвідані та експлуатуються ряд родовищ природного газу - Краснопопівське, Борівське, Капітонівське, Муратівське, Лобачівське, Кондрашівське, Вільховське, Макіївське, Зайцівське. За наявними запасами газу регіон може перейти на самозабезпечення. Крім паливних ресурсів в області є понад 120 придатних для експлуатації родовищ нерудної сировини.
Демографічна довідка
Загальна чисельність населення Луганської області на 5 грудня 2001 року склала 2546,2 тис. чол. За кількістю населення область посідає шосте місце в Україні після Донецької, Дніпропетровської, м. Києва, Харківської та Львівської областей. Статевий склад населення характеризується перевагою жіноцтва: 1170 тис. чоловіків і 1376,2 тис. жінок.
Луганська область - одна з найбільш урбанізованих в Україні. Кількість міського населення тут становить 2190,8 тис. чол., або 86% від загального числа жителів області, сільського - 355,4 тис., або 14%. Щільність населення складає 95 осіб на кв. км.
На Луганщині налічується 980 населених пунктів, зокрема 14 міст обласного та 23 - районного підпорядкування і 109 селищ міського типу. Найбільші міста області - Луганськ (463 тис. жителів), Красний Луч (95 тис.), Лисичанськ (115 тис.), Сєвєродонецьк (120 тис.).
Для регіону характерне щорічне зниження рівня народжуваності. Сумарний коефіцієнт народжуваності на одну жінку дорівнює 1,0 за необхідного для простого відтворення населення коефіцієнта 2,2. Водночас зростає смертність, яка в 2001 році становила понад 17 чоловік на тисячу жителів. Особливо важливе значення має зростання майже на 60% смертності громадян працездатного віку, найчастішими причинами смерті яких стають травми й отруєння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Луганська область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок