Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Вірменія”(економіко-географічнахарактеристика країни)

Вірменія”(економіко-географічнахарактеристика країни)

Назва:
Вірменія”(економіко-географічнахарактеристика країни)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,88 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Вірменія”
(економіко-географічна
характеристика країни)


Офіційна назва - Республіка Вірменія (Айастані Анрапетутюн).
Державний устрій - республіка. Глава держави-президент, глава уряду- прем'єр-міністр. Законодавчий орган-Верховна Рада.
Географічне розташування - країна розташована на півдні Закавказзя, на стиці з Передньою Азією, і охоплює північно-східну частину Вірменського нагір'я. На півночі і сході вона межує з Грузією (довжина кордону 164 км) та Азербайджаном (777 км), на півдні та заході - з Іраном (35 км) та Туреччиною (268 км). Загальна довжина кордонів - 1254 км.
Площа території - 29,8 тис. кв. км. (139 місце у світі).
Адміністративний поділ - унітарна республіка.
Чисельність населення - 3,46 млн. осіб (за станом на липень 2001 р.)
Столиця - місто Єреван (1,258 млн. осіб (2002 р.)).
Інші великі міста: Ванадзор (з 1935 по 1992 Кіровакан) - 147,5 тис. осіб, Гюмрі (з 1924 по 1992 Ленінакан) - 125 тис. осіб, Вагаршапат (одне з древніших міст Вірменії) - 66 тис., Роздан - 63,8 тис.
Державна мова - вірменська.
Релігія - християнство (григоріанство). Вірмени були звернені у християнство завдяки діяльності Григорія I Просвітника (вірм. Григір Лусаворіч, згодом був прирахований до лику святих) у 301 р., Вірменія стала першою країною у світі, що прийняла християнство як державну релігію.
Державне свято - 21 вересня - День незалежності (1991 р.).
Державний прапор - прямокутний триколор з горизонтальними рівномірними смугами червоного, синього і оранжевого кольорів (зверху - вниз).
Державний герб -був прийнятий 23 серпня 1990 року Верховною Вірменською Радою. У основу був встановлений герб першої Республіки Вірменії (1918-1920), який був розроблений архітектором Олександром Таманьяном і художником Хагопом Коджояном.
Герб складають наступні елементи. Щит, у центрі якого гора Арарат, яка є символом вірменської нації, на її вершині Ноєв ковчег, оскільки згідно з біблійною легендою ковчег після потопу зупинився саме на цій горі. Щит розділений на 4 секції, які символізують чотири незалежних вірменські королівства в історії Вірменії. Це Аршакоуніати, Арташезіанти, Багратоуніанти і Рубініанти. Лев і Орел, які стоять за щитом, є королями тваринного і пташиного світу і символізують собою мудрість, гордість, терпіння і благородство. Протягом багатьох сторіч вони були символами королівських сімей. Внизу щита знаходяться ще п'ять важливих елементів. Розірваний ланцюг означає свободу і незалежність, меч - влада і сила нації, пшеничне колосся - працелюбну натуру вірмен, пір'яна ручка - інтелектуальна і культурна спадщина вірменського народу. Трикольорова стрічка означає прапор Республіки Вірменії.
Державний гімн - пісня "Наша Родина".
Грошова одиниця - драм.
Членство у міжнародних організаціях - МБРР, МВФ, МФЧХ, ОБСЄ, ООН, РЄ, СНД.
На початку ХХ століття Вірменія була аграрною країною, основу її економіки складали тваринництво й рослинництво. Промислове виробництво зводилося, головним чином, до розробки корисних копалин на невеликих рудниках і випуску коньяку. Індустріалізація почалася відразу після встановлення радянської влади, і Вірменія поступово перетворилася на сучасну аграрно-індустріальну країну. Розвивалися металообробка, машинобудування, хімічна, легка (текстильна й шкіряно-взуттєва), харчова (плодоовочева, винно-коньячна) промисловість, кольорова металургія, обробка дорогоцінного каміння, виробництво будівельних матеріалів. Промислова продукція прямувала в союзні республіки, звідки Вірменія отримувала сировину й електроенергію.
      Після розпаду СРСР більша частина промислових підприємств перестала функціонувати, оскільки вони були пов'язані з обслуговуванням військово-промислового комплексу колишнього Радянського Союзу. Порівняно з іншими закавказькими республіками колишнього СРСР економіка Вірменії була більш вразливою через особливості її географічного положення і природно-ресурсну базу (відсутність виходу до моря, відсутність ресурсів нафти й газу, низька родючість ґрунтів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вірменія”(економіко-географічнахарактеристика країни)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок