Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> МЕКСИКА

МЕКСИКА

Назва:
МЕКСИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,14 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“МЕКСИКА”


Загальні відомості про Мексику
Мексика – одна з найбільш розвинутих країн Латинської Америки. Мексика – дуже цікава країна. У цій країні чудовий теплий клімат, у ній дуже багато пляжів і інших місць для відпочинку. Так само в Мексиці можна побачити приголомшливу архітектуру, від древніх пірамід до сучасних хмарочосів.
Мексиканські Сполучені Штати розташованы на півдні Північної Америки, омивається Тихим і Атлантичним океанами. Площа 1958,2 тис. км2. Населення 89,95 млн. чоловік, в основному мексиканці.
Офіційна мова - іспанська. Віруючі головним чином католики. Глава держави й уряду - президент. Законодавчий орган - двопалатний парламент (Сенат і Палата депутатів). Столиця - Мехіко. Мексика - федеративна республіка в складі 31 штату і столичного федерального округу. Грошова одиниця - мексиканське песо.
Велика частина країни - Мексиканське нагір'я, оточене хребтом Східна Сьєрра-Мадре, Західна Сьєрра-Мадре, Поперечна Вулканічна Сьєрра (до 5700 м). Клімат тропічний, на півночі субтропічний. Середні температури січня від 10°C на північно-заході до 25°C на півдні, липня від 15°C на нагір'я до 30°C на узбережжя Каліфорнійської затоки; опадів від 100 до 3000 мм у рік. Велика ріка - Ріо-Браво-дель-Норте (прикордонна зі США). У посушливих районах - пустельна і напівпустельна рослинність, у вологих - тропічні ліси, у горах на півночі - хвойні. стародавності на території Мексики розвивався ряд художніх культур індіанців (ольмеків, тольтеків, сапотеків, майя, ацтеків), пам'ятники яких вражають достатком і яскравістю форм, сполученням фольклорної фантастики з величними релігійно-символічними образами.
Промисловість Мексики
Валовий внутрішній продукт (ВВП) Мексики в 2004 р. - загальний випуск товарної продукції і зроблених послуг - склав 402,5 млрд. дол. чи 4184 дол. на душу населення. У 2003 р. промисловість склала 28,3% ВВП, сфера послуг і торгівля - 65,3%, сільське і рибне господарство - 6,1%. Приріст обсягу виробництва мексиканської економіки щорічно складав у 2001 - 6,2%, у 2002 - 5,1%, 2003 - 7%, у 2004 - 5,3%.
Промисловість зосереджена головним чином у зоні з 80-кілометровим радіусом від міста Мехіко й у містах Монтеррей і Гвадалахара. Промисловий коридор тягнеться уздовж більшої частини північної границі Мексики. Видобуток нафти зосереджений на східному узбережжі від Тампіко до Вілья-Ермоса, на морських бурових установках у затоці Кампече.
У промисловому виробництві, особливо в легкій і харчовій промисловості, переважають дрібні, нерідко напівкустарні підприємства; у важкій промисловості - головним чином великі підприємства. Найважливіші галузі: нафтопереробна, нафтохімічна, кольорова металургія; тісно зв'язані з місцевою сировинною базою. Видобувна промисловість, крім нафтогазової, розвивається повільніше обробної промисловості.
Основні райони і центри нафтогазової і нафтопереробної промисловості знаходяться на узбережжя Мексиканської затоки, а інші райони гірничодобувної і металургійної промисловості - у північній частині Мексиканського нагір'я. Підприємства обробної промисловості концентруються у великих містах.
На федеральний округ, штати Халіско і Нуево-Леон приходиться 1/2 підприємств обробної промисловості, 65% капіталовкладень у її галузі, а 70% вартості її продукції.
Найважливіше місце в економіці займає нафтогазова промисловість. Основні центри нафтогазової промисловості розташовані поблизу Тампико і Поса-ріка-де-ідальго, збільшується значення нафтогазових районів на Південно-Сході, де розвивається морський видобуток нафти. Вугільна промисловість має другорядне значення. Кам'яне вугілля добувається головним чином у Сабінас для потреб коксохімічного виробництва. Видобуток руд важких кольорових металів зосереджений на Мексиканському нагір'ї, де багато родовищ відрізняються багатством і високою якістю руди. Головна залізорудна база - родовище Серро-де-Меркадо в районі Дуранго. Високоякісна самородна сірка на Теуантепекском перешийку стала важливим експортним товаром. Експортне значення мають плавиковий шпат, сурма, графіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: МЕКСИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок