Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Швейцарія

Швейцарія

Назва:
Швейцарія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,40 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Швейцарія


ПЛАН
1. Загальний огляд країни
2. Географічні дані Швейцарії
3. Економіка Швейцарії
4. Політика Швейцарії
Список використаної літератури
1. Загальний огляд країни
Офіційна назва - Швейцарська Конфедерація.
Географія
Територія - 41,3 тис. кв. км.
Населення Швейцарії - 7,2 млн. осіб, з них 19,8% іноземців (станом на рік).
Столиця - (кількість населення - 128 тис. осіб). Швейцарці офіційно називають Берн не столицею, а "федеральним містом", підкреслюючи при цьому рівноправність головних міст всіх кантонів. Берн заснований у році. Назва міста походить від німецького слова "Bar" - ведмідь. Ведмідь присутній на прапорі і гербі міста, у скульптурних композиціях фонтанів і соборів, назвах ресторанів і готелів. Берн також є адміністративним центром кантону Берн.
Дата заснування Швейцарської Конфедерації - 1 серпня 1291 року, коли три лісові кантони (землі) - Урі, Швіц і Унтервальден, захищаючи незалежність від австрійських Габсбургів, уклали оборонний союз ("вічний союз") в рамках "священної Римської імперії". До речі, назва Швейцарії походить від назви одного з цих кантонів - Швіца.
Дотримуючись традиційної політики нейтралітету, Швейцарія в 1950-х і на початку 1960-х років зіткнулася з великими труднощами в питанні щодо участі в різних планах європейської інтеграції. У 1948 році вона вступила в Організацію Європейського економічного співробітництва, але утрималася від приєднання до Європейського економічного співтовариства (згодом - Європейського союзу, ЄС). Очевидні політичні цілі цієї організації були неприйнятні для Швейцарії. Однак вона стала однією з країн-засновників Європейській асоціації вільної торгівлі в 1959 році, а в 1963 році увійшла до Ради Європи, знову продемонструвавши свою зацікавленість у європейській співпраці. У 1972 році національний референдум ратифікував угоду про вільну торгівлю з ЄС, згідно з яким до 1977 року було поступово скасоване мито на всі промислові вироби. У 1983 році Швейцарія стала повноправним членом Групи десяти, об'єднання найбільших вкладників Міжнародного валютного фонду (МВФ).
2. Географічні дані Швейцарії
Швейцарія — країна без виходу до моря, територія якої поділяється на три природних регіони:
Гори Юра на півночі,
Швейцарське плато в центрі,
Гори Альпи на півдні, що займають 61% усієї території Швейцарії.
Плато лежить у низині, але велика його частина розташована вище 500 метрів над рівнем моря. Состоящие з лісистих хребтів (до 1600 м.) молоді складчасті гори Юра простягнулися на територію Франції і Німеччини. Найвища крапка Альп у Швейцарії — гора Монте-Роза (4634 м.).
Самі великі ріки — Рона і Рейн.
Близько 25% території Швейцарії покрито лісами — не тільки в горах, але й у долинах, і на деяких плоскогір'ях. Деревина є важливою сировиною і джерелом палива.
У Швейцарії переважає континентальний клімат, типовий для Центральної Європи, зі значними коливаннями в залежності від висоти над рівнем моря. Зими холодні, на плато й у долинах температура досягає нуля, а в гірських районах -10°C і більш. Середня температура влітку в низинах — +18-20°C, трохи нижче в горах.
Річний рівень опадів у Цюріху на плато складає 100 мм., а в Сенти — більш 200 мм. Значна частина опадів випадає узимку у виді снігу. Деякі райони постійно знаходяться під шаром льоду і снігу.
3. Економіка Швейцарії
У 1960-х роках Швейцарія зіткнулася з складною внутрішньою проблемою. Декілька франкомовних округів, розташованих у горах Юра в окрузі Берн, зажадали утворення нового округу. Це викликало опір з боку німецькомовного населення цього регіону. Для запобігання сутичкам туди були введені федеральні війська. На початку 1970-х років виборці округу Берн схвалили проведення референдуму у франкомовних округах щодо питання про відділення. Внаслідок серії плебісцитів, що проводилися протягом ряду років, три з семи округів і декілька прикордонних громад проголосували за створення нового округу. Цей новий округ отримав назву Юра. Рішення було потім схвалене на загальнонаціональному референдумі в 1978 році, і новий округ вступив у конфедерацію в 1979 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Швейцарія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок