Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Росія. Географічне положення,природно-ресурсний потенціал, населення

Росія. Географічне положення,природно-ресурсний потенціал, населення

Назва:
Росія. Географічне положення,природно-ресурсний потенціал, населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Росія. Географічне положення,
природно-ресурсний потенціал, населення


Площа -17 075,4 тис км2.
Населення - 148,3 млн чоловік.
Столиця - Москва.
Росія (Російська Федерація) - одна з найбільших за площею, кількістю насе-лення, економічним потенціалом країна світу. За площею вона посідає перше місце в світі, за кількістю населення - шосте.
Росія - євразійська країна: 1/3 території її знаходиться в Східній Європі, 2/3 -в Північній Азії.
На заході Росія межує з Норвегією, Фінляндією, Естонією, Латвією, Білорус-сю, на південному заході - з Україною, на півдні - з Грузією, Азербайджаном, Ка-захстаном, Монголією, Китаєм, КНДР. На сході територія Росії омивається морями тихого, на півночі - Північного Льодовитого океанів, на півдні виходить до Чорного, Азовського та Каспійського морів. На морські кордони припадає майже 2/3 всіх кордонів країни. До Російської Федерації належить розташована окремо на заході
Калінінградська область, яка межує з Литвою й Польщею, омивається водами Балтійського моря.
Після розпаду СРСР з березня 1992 р. його правонаступницею в 00Н та в Раді
Безпеки, в інших міждержавних організаціях стала Росія, що визначило її високий міжнародний статус. Проте геополітичне положення країни змінилося: утворилися нові державні кордони з суверенними державами - колишніми республіками СРСР;
обмежився вихід у Балтійське море, а також до портів та військово-морських баз Чорного моря, що переважно знаходяться нині в Україні.
Природно-ресурсний потенціал. Росія має велику різноманітність природних умов і багаті природні ресурси. Близько 70 % площі зайнято рівнинами. Гірські області переважають на сході і півдні країни.
Складна геологічна будова зумовлює значну різноманітність корисних копалин, Росія добре забезпечена паливно-енергетичними ресурсами. Тут знаходяться великі поклади вугілля (Кузнецький, східна частина Донецького, Печорський, Іркутський, Південноякутський кам'яновугільні та Кансько-Ачинський і Підмосковний буро. вугільні басейни); нафти і газу (Волго-Уральська, Західносибірська. Північнокавказька, Тімано-Печорська нафтогазоносні провінції). Є значні поклади торфу (Цент-ральна Росія), горючих сланців (Поволжя), урану.
Родовища залізних руд залягають на Уралі, в Сибіру, в європейській частині країни (Курська магнітна аномалія, Кольський півострів). Марганцеві руди є на Уралі, в Західному і Східному Сибіру. Поклади руд кольорових металів - мідних, поліметалічних, олов'яних, алюмінієвих (боксити), дорогоцінних, рідкісних і рідко-земельних знаходяться на Уралі, в Західному Сибіру.
Значні поклади калійної і кам'яної солі зосереджені в Поволжі, Алтаї, Східному Сибіру, фосфоритів і апатитів - на Польському півострові, в європейському Центрі, Сибіру. Крім того, в країні є значні поклади сірки, азбесту, алмазів, різноманітних будівельних матеріалів.
Більша частина території країни знаходиться в помірному поясі. Майже по-всюдно клімат континентальний. Ступінь континентальності помітно зростає з заходу на схід від помірно континентального в європейській частині країни до різко континентального в Східному Сибіру, що пояснюється зменшенням впли-ву Атлантичного океану. На півдні Далекого Сходу, який перебуває під впливом морів Тихого океану, клімат мусонний.
Різко континентальний клімат є причиною поширення багаторічної мерзлоти в Сибіру, площа якої перевищує 10 млн км2. Багаторічна мерзлота ускладнює гос-подарське освоєння північно-східних територій.
На відстані понад 400 тис. кілометрів річки Росії придатні для судноплавст-ва та лісосплаву, їх води є основним джерелом водопостачання міст та промисло-вих підприємств, а в південних районах вони використовуються для зрошення. Річки багаті на гідроресурси, особливо в східних районах країни.
Російська Федерація знаходиться в межах арктичної, тундрової, лісотундрової, лісової, лісостепової, степової, напівпустельної, субтропічної природних зон. Грунти і рослинність на рівнинних ділянках розподіляються зонально і зони послідовно змінюють одна одну з півночі на південь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Росія. Географічне положення,природно-ресурсний потенціал, населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок