Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Історія організації туристично-краєзнавчої роботи в Галичині (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.) 

Історія організації туристично-краєзнавчої роботи в Галичині (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.) 

Назва:
Історія організації туристично-краєзнавчої роботи в Галичині (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.) 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,93 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Історія організації туристично-краєзнавчої роботи в Галичині (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.)      
  


Туристично-краєзнавчий рух в Галичині в другій пол. 19 – поч. 20 ст. був однією з ключових форм національно-патріотичного виховання. Тут обов’язково слід зауважити про те етнонаціональне різноманіття, яке було характерне для краю, що в силу свого геоположення неодноразово переходив з складу однієї держави до іншої, формуючи особливий національно-територіальний колорит. Польська адміністрація не була зацікавлена в гуртуванні українців Галичини, а тим паче на ґрунті такої національної ідеї, як вивчення свого краю. Головною метою цього руху була передача молодому поколінню соціального досвіду та багатства духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності світогляду, системи поглядів, переконань, ідей, звичаїв і їх збереження.   
Організовані форми туристично-краєзнавчої роботи (туристичні подорожі, походи, екскурсії) почали проводити навчальні заклади, громадські організації, окремі діячі культури та науки. BR>  Перші паростки краєзнавчої роботи в Галичині пов’язані з організацією в 1865 р. туристичного походу зі Львова до Карпат групою студентів Львівського університету і Львівської духовної семінарії. Такі мандрівки проводились і в наступні роки. Зібрані матеріали потім використовувались у краєзнавчо-етнографічних, археологічних, лінгвістичних та географічних дослідженнях.   
Логічним продовженням цих починань було заснування у листопаді 1870 р. студентами Львівського університету студентського товариства “Академічна бесіда”. Влітку 1884 р. при товаристві починає діяти “Мандрівний комітет”, члени якого на час літніх та зимових канікул організовували похідні групи для культурно-просвітницької роботи серед сільського населення Східної Галичини. Крім культурно-просвітницької роботи, ці “мандрівки допомагали молоді глибше “пізнавати свій край та народ, і певно не менш важне, запізнаватись між собою” [1, с.25]. Членами товариства було проведено кілька таких маршрутних походів. Перший, проведений влітку 1884 року, пройшов через Дрогобич, Східницю, Урич, Підгородець, Корчин, Синевідськ, Розгірч, Бубнище, Болехів, Долину, Калуш, Станіслав, Коломию, Делятин, Дору, Микуличин, Шигот (Угорщина), Майдан, гору Говерлу, Шпицю, Гаджин, гору Піп-Іван, Буркут, Жаб’є, Кути. Принагідно слід згадати, що в цьому поході брав участь Іван Франко. В другому поході члени товариства ознайомились з красотами Поділля і Покуття. Значну територію охопила і третя подорож, що проходила через Тернопіль, Микулинці, Теребовлю, Хоростків, Копичинці, Гусятин, Чортків, Нижнів, Улашківці, Більче, Заліщики, Кіцмань, Чернівці. Передбачалось, що зібраний матеріал буде систематизовано та опубліковано.   
Унікальним мандрівником, організатором подорожей, походів, мандрівок та екскурсій був вже вище згаданий український письменник, громадський та політичний діяч Іван Франко. Активна участь в “Мандрівному комітеті”, що діяв при “Академічній бесіді”, спонукала його до думки про те, що краєзнавчий матеріал набуде більшої ваги у випадку його систематизації та аналізу. З цією метою у 1893 р. він організовує “Кружок етнографічно-статистичний для студіювання життя і світогляду народу”, а згодом – “Кружок для устроювання мандрівок по нашім краю”. Результатом його постійних мандрівок стали численні публікації та етнографічні матеріали, теоретичні праці з етнології та етнографії.   
Мандрівки, подорожі, походи, екскурсії широко практикувались товариством “Просвіта” та науковим товариством ім. Шевченка, що розгорнули свою бурхливу діяльність на теренах Галичини. За допомогою туристсько-екскурсійних заходів Екскурсійна комісія НТШ, що знаходилась у Львові, систематично збирала скарби української народної творчості. Матеріали з краєзнавчих досліджень ввійшли в тій чи іншій мірі до всіх без виключення 38-ми томів “Етнографічного збірника” та 20-ти томів “Матеріалів до української етнології”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Історія організації туристично-краєзнавчої роботи в Галичині (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.) 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок