Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Фрітьоф Нансен

Фрітьоф Нансен

Назва:
Фрітьоф Нансен
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Фрітьоф Нансен


Народився Нансен в садибі Стуре-Френ, поблизу Хрістіанії (тепер Осло) у 1861 році. Дитинство Нансена пройшло в околицях столиці Норвегії – Хрістіанії – в надзвичайно
мальовничій місцевості. Незважаючи на матеріальне благополуччя і достаток, його батьки дотримувались спартанської системи виховання.
  З групою товаришів Нансен робив далекі походи по горах Скандинавії, пробираючись крізь дрімучі ліси, по гірських ущелинах, переправляючись через стрімкі, бурхливі ріки. Іноді такі екскурсії тривали два тижні і більше. Нансен вражав своїх супутників надзвичайною сміливістю. Якщо перед ним була майже прямовисна скеля, то він видирався навпростець, не обходячи небезпечного місця; тому не раз у житті наражався на небезпеки.
  Повертаючись із далеких екскурсій, він ще з більшим запалом брався до навчання, сідав за книжки і, не знаючи втоми, читав з таким самим захопленням, як і подорожував.
  В 1880 році поступив в університет в Хрістіанії. Ще будучи студентом, почав цікавитися полярними дослідженнями. В 1882 році, скориставшись з випадку, він у статусі простого матроса здійснив рейс на промисловому судні „Вікінг”, який було облаштовано для полювання на тюленів.
  Після повернення з цієї подорожі, Нансен влаштувався на роботу в природознавчий музей міста Берген. В Нансена була мрія: здійснити подорож через льодове плато Гренландії від східного до західного її узбережжя. Багато хто вважав таку експедицію безумством, бо центральна частина Гренландії вважалась непрохідною.
  липня 1888 року Нансен із супутниками – трьома норвежцями, у тому числі капітаном Отто Свердрупом, який прославився пізніше, і двома лапландцями, - пересів із корабля „Язон” у човни і почав пробиватись крізь плавучу кригу до східного узбережжя Гренландії. Через 12 днів, 17 серпня 1888 року мандрівники дістались до відправного пункту своєї подорожі через Гренландію і рушили на лижах через льодовикову пустелю до столиці
Гренландії Годхоб. Морози досягали 45°. Сани з провізією та інструментами доводилось нести на собі. Харчувались весь час холодною їжею, але найбільше страждали мандрівники від спраги. На початку жовтня сміливці вийшли на західний берег Гренландії і в селищі Годхоб залишилися зимувати, щоб з першим весняним пароплавом повернутися в Європу. Наприкінці травня 1889 року вони прибули до Норвегії, де їм влаштували урочистий прийом.
  Метою наступної подорожі Нансена був північний полюс. Норвезький уряд надав Нансену фінансову допомогу і він збудував парове судно „Фрам”, який було оснащено на всякий випадок вітрилами. На цьому кораблі, 22 червня 1893 року Нансен з екіпажем у декілька десятків осіб вийшов з порту Вадсе, узявши курс на північний схід. „Фрам”, благополучно пройшовши Карське море, обігнувши мис Челюскін, вмерз у кригу на північ від Новосибірських островів. Почався дрейф, причому льодове поле несло судно у напрямку північного полюса. Члени експедиції зразу ж розпочали наукову роботу: велися спостереження за земним магнетизмом, рослинним і тваринним життям океану, безперервно велися метеорологічні спостереження, вимірювали через проруби або в ополонках глибину океану, особливо стежили за швидкістю і напрямом дрейфу криги і силою льодовикових стисків. 
Екіпаж "Фрама" перед відплиттям до Північного полюса  
Полярна ніч проходила в напруженій науковій роботі, читанні книжок, прогулянках, товариських бесідах та полюванні. „Фрам” дрейфував дуже повільно, описуючи складні петлі, але загальний рух був спрямований на північ.
  Улітку Нансен готувався до санної експедиції на полюс. Але розраховувати на успіх походу він міг тільки в тому випадку, коли судно близько просунеться до полюса.
  Минула друга зимівля. 14 березня 1895 року Нансен з одним із своїх товаришів Йогансеном, залишили судно і на санях спробували досягнути північного полюса. Їм вдалося дійти до 86° північної широти, тобто далі, ніж хто-небудь до них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фрітьоф Нансен

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок