Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Російська Федерація”(економіко-географічний огляд країни)

Російська Федерація”(економіко-географічний огляд країни)

Назва:
Російська Федерація”(економіко-географічний огляд країни)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Російська Федерація”
(економіко-географічний огляд країни)


Офіційна назва - Російська Федерація.
Росія - країна у східній Європі і північній Азії. Її сусідами є КНДР, КНР, Монголія, Казахстан, Азербайджан, Грузія, Україна, Білорусь, Литва, Польща, Латвія, Естонія, Фінляндія та Норвегія. РФ має найдовший кордон у світі.
Площа - 17,075 млн. кв. км.
Населення - 150,5 млн. осіб (1998р.).
Росія - багатонаціональна держава. У 1989 році найбільшими за чисельністю етнічними групами були: росіяни - 119,9 млн. осіб; татари - 5,5 млн.; українці - 4,4 млн.; чуваші - 1,8 млн.; башкири - 1,4 млн.; білоруси - 1,2 млн.; мордвини - 1,1 млн.; чеченці - 900 тис.; німці - 840 тис.; удмурти - 715 тис.; марійці - 640 тис.; казахи - 640 тис.; аварці - 544 тис.; євреї - 537 тис.; вірмени - 532 тис.; комі - 530 тис.; буряти - 417 тис.; осетини - 402 тис.; кабардинці - 386 тис.; якути - 380 тис. осіб.
Народи Росії розмовляють більше ніж 100 мовами і діалектами, що належать до індоєвропейської, алтайської та уральської мовних сімей, кавказької і палеоазіатської мовних груп. Серед найпоширеніших мов виділяються російська, українська, білоруська і німецька (індоєвропейська сім'я), татарська і чувашська (алтайська), удмуртська і марійська (уральська сім'я), чеченська (кавказька група).
Розселення
Більшість населення Росії зосереджена у головній смузі розселення - трикутнику, вершинами якого є Санкт-Петербург на півночі, Новоросійськ на півдні і Красноярськ на сході. На півночі від цього трикутника сприятливих кліматичних умов розташовується зона тайги і багаторічної мерзлоти; на південний схід від неї простягаються напівпустелі і пустелі.
У Сибіру, площа якого становить майже 3/4 території Росії, проживає менше чверті населення. Західна і центральна частина Європейської Росії найбільш щільно заселені та урбанізовані. У цьому районі розташовані найбільші міста Росії і традиційні центри культури та промисловості. На Уралі населення сконцентроване, переважно, між містами Нижній Тагіл і Магнітогорськ. У Сибіру населення зосереджене вздовж траси Транссибірської залізниці, на якій розташовані великі міста - Новосибірськ, Омськ і Красноярськ.
У 1989 році 74% населення було міським і 26% - сільським. Це співвідношення продовжує збільшуватися на користь міського.
Релігія
Основною релігією в Росії є православне християнство (90% віруючих, близько 20 млн. осіб, станом на 1995 рік). Більшість неслов'янських народів Поволжя і Північного Кавказу сповідують іслам. У вересні 1990 року був ухвалений закон, який гарантує невтручання держави в діяльність релігійних організацій. Релігійні спільноти мають право володіти власністю і самостійно керувати своїми справами. Це передбачає, зокрема, створення установ релігійної освіти, кількість яких помітно збільшилася після 1990 року.
Етнічний склад
Автономні республіки Росії мають велику частку росіян у своєму населенні - від 88% в Карелії до 9% у Дагестані. Етнічні росіяни становлять більшість населення в автономних республіках Хакасія, Карелія, Бурятія, Адигея, Мордовія, Гірський Алтай, Удмуртія, Якутія і Комі, а також утворюють першу за чисельністю населення групу в Башкирії, Карачаєво-Черкесії, Марі Ел і в більшості національних округів.
У країнах, які раніше входили до складу Радянського Союзу, проживає понад 25 млн. росіян (у той же час майже 35 млн. неросійських жителів колишнього СРСР перебувають за межами своєї етнічної батьківщини). Найбільше росіян - на Україні (11,3 млн. осіб, або 22% її населення), в Казахстані (6,2 млн., або 38%), Узбекистані (1,6 млн., або 8%) і Білорусі (1,3 млн., або 13%). Меншу, але все ж значну частку населення, росіяни становлять у Молдові, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані і в Азербайджані. У прибалтійських країнах - Естонії, Латвії і Литві - росіян налічується 1,4 млн. осіб; при цьому вони становлять більше ніж третину населення Латвії та Естонії.
Демографічна ситуація
У нинішній час у демографічній сфері Російської Федерації існує ряд негативних тенденцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Російська Федерація”(економіко-географічний огляд країни)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок