Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Океанія і Нова Зеландія

Океанія і Нова Зеландія

Назва:
Океанія і Нова Зеландія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,63 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Океанія і Нова Зеландія


Океанією називають сукупність островів південно-західної частини Тихого океану. За своїм походженням ці острови є материковими, вул-канічними і кораловими. Нині в Океанії - 13 держав.
Найбільші за площею і на-селенням - Папуа-Нова Гвінея і Нова Зеландія. Решта - дрібні острови чи гру-пи островів, розкидані по величезних океанічних просторах.
Держава Науру - це один острів, який має площу тільки 20 км2, а населення його менше 9 тис. чоловік.
Держава Кірібаті (загальна площа її суходолу 700 км2, населення -70 тис. чоловік) - це 30 острівних груп, які простягнулися на 4 тис. кілометрів. Багато островів залишається володіннями США, Великобританії, Франції, Авст-ралії, Нової Зеландії. Аборигенами Океанії є папуаси і полінезійці. Вони зберіга-ють свою мову і культуру, хоч європейський вплив також значний. Серед неєвропейського населення є індіанці, малайці та ін.
Роль Океанії в світі, якщо не брати до уваги Нову Зеландію, - незначна. Країни цієї частини Землі належать до тих, що розвиваються. Для них харак-терні низький рівень розвитку господарства і життя населення. Економічно вони тісно зв'язані зі своїми колишніми метрополіями. Характер і структура їх госпо-дарства склалася під впливом розташування в екваторіальних і тропічних широ-тах та ізольованого існування. Головною галуззю є споживче сільське господар-ство. Вирощують кокосові пальми, коренеплоди (ямс, таро, маніок), хлібне дере-во, цукрову тростину, банани, овочі і фрукти. Розводять велику рогаті' худобу, кіз і свиней. У харчуванні значну роль відіграє риба. Експортне значення мають про-дукти кокосової пальми і цукор, а також мінеральна сировина: мідь і золото з Папуа-Нової Гвінеї, нікель з Нової Каледонії. Зростає туристське, комунікаційне і стратегічне значення Океанії. Природне середовище островів Океанії зазнало значної шкоди внаслідок зведення лісів, відкритих розробок корисних копалин, а також випробувань атомної зброї.
Нова Зеландія
(площа - 269 тис. кмг, населення ~ 3,4 млн чоловік, столи-ця - Веллінгтон) лежить на. двох великих островах. Географічне положення їх ви-значається віддаленістю від Європи і Англо-Америки. Найближчим сусідом країни е Австралія, Природними багатствами Нової Зеландії є субтропічний і помірний клі-мат, великі, особливо в розрахунку на душу населення, земельні ресурси. В історич-ному плані Нова Зеландія - англійська переселенська колонія. Понад 4/5 її сучас-ного населення становлять англоновозеландці, і країну звуть «Британією південних морів». Аборигенів - маорі - 12 %, вони зберігають свою мову і культуру, Серед корінного населення колишніх переселенських англійських колоній їх становище найкраще. Понад 3/4 населення живе на Північному острові. На ньому знаходить-ся столиця, а також найбільше за кількістю жителів і економічним потенціалом міс-то - Окленд. Новозеландці - міські жителі, тих, хто мешкає на фермах, небагато. Особливості господарства Нової Зеландії такі ж, як і в Канаді та Австралії, Це індустріальне розвинута країна з високим рівнем продуктивності праці і жит-тя людей.
В її матеріальному виробництві перше місце посідає обробна промис-ловість, але в міжнародному поділі праці країна має аграрно-сировинну спеціалізацію. Сільське господарство Нової Зеландії е одним з найефективніших у світі.
На фермах утримується майже 70 млн овець і 10 млн голів великої ро-гатої худоби. Більш як 2/5 всієї площі становлять пасовища. Типовий ландшафт Нової Зеландії включає ферму, пасовища, худобу. Як виробник і експортер вов-ни країна посідає друге місце в світі після Австралії, вона також є одною з провідних країн-експортерів м'яса, масла і сиру.
Розвинуте промислове лісниц-тво. Деревина і продукти її переробки - предмети експорту. Головні торгові партнери Нової Зеландії - Японія, США, Великобританія і Австралія.
Нова Зеландія багата на унікальні природні ландшафти: засніжені горн з льодовиками, фіорди, каньйони, гірські озера і водоспади, вулкани, гейзери, своєрідну рослинність тощо. Майже 10 % території оголошено національними парками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Океанія і Нова Зеландія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок