Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Норвегія

Норвегія

Назва:
Норвегія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,28 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Норвегія


Зміст
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Норвегія
Kongeriket Norge/Noreg
Національний девіз:”Alt for Norge”
(Все для Норвегії)
Голова правління | Гаральд V
Єнс Столтенберг

- Всього
-води | 386 000 км2
5.1%

(2004 прибл.)
(липень 2005 пр.) | .
4,577,457
4,593,041
14 км2

(скасовано союз зі
) | .
7 червня

Всього
На душу населення | (2004 приблизно)
$183 млрд.
$40,000
Норв.крона(NOK)
+1,+2 влітку
“Ja, vi elsker dette landet “
(Ми любимо цей край)
.NO
47
Офіційна назва - Королівство Норвегія.
Географія
Норвегія — країна на північно-заході Європи на Скандинавському півострові, найпівнічніша країна . Межує на сході зі Швецією, північному сході з Фінляндією і Росією. Слово "Норвегія" в перекладі означає "шлях на північ".
Рельєф: гори і родючі долини, берегова лінія сильно порізана ; лісами покрито 25% території; простягається за північне полярне коло, на півночі — ; залежні території (острови) є в й ;
Територія — 386,9 тис. кв. км (разом з архіпелагом , островами і ).
Столиця (Oslo) — 535, 9 тис. осіб ( р.).
Найбільші міста — (235 тис. осіб), (152 тис. осіб), (114 тис. осіб), (74 тис. осіб).
Історія
Докладніше у статті:
Політика
політична система - конституційна монархія
Членство в міжнародних організаціях - , , , МФКК, , , , .
Економіка
експорт: нафтопродукти з нафти , газ, папір, деревна пульпа, меблі, залізна руда, мінерали, товари, виготовлені за високою технологією; спортивні товари, риба;
У рейтингу Глобального звіту з людського розвитку за рік, підготовленого Програмою розвитку ООН, серед 162-х країн світу Норвегія посідає перше місце. Щорічні Глобальні звіти з людського розвитку готуються з 1991 року. В них оприлюднюються списки країн за рівнем людського розвитку, враховуючи такі показники, як рівень медичних послуг, освіти, тривалість життя та інші. У 2001 році додався ще один - індекс технологічного розвитку (доступ до новітніх інформаційних технологій і комунікацій).
Норвезька промисловість значною мірою базується на використанні природних ресурсів. І водночас знайдеться не багато країн, які б ще більше, ніж Норвегія, залежали від зовнішньої торгівлі. Щоб і далі йти в ногу з часом, в країні проводять інтенсивні наукові дослідження перспективного плану, як у промисловості, так і в державному секторі.
Виробництво енергії
Використання енергії води створило основу для розвитку сучасної промисловості Норвегії. Нині, як і колись, електроенергія для індустріального і побутового вжитку надходить саме з цього постійно поновлюваного та екологічно чистого джерела.
У 1970-х роках біля підніжжя норвезької частини материка було відкрито родовище нафти й газу. На сьогоднішній день Норвегія - найбільший у Європі постачальник нафти і газу до країн континенту. Відкриття вуглецево-водневих покладів надало значного імпульсу подальшому розвитку промисловості країни. Розробка нафтових і газових родовищ, крім усього іншого, солідно поповнила державну казну - у формі податкових надходжень і орендної плати за землю.
Традиційні галузі промисловості
. Ще з часів середньовіччя Норвегія славиться своїм рибним промислом. Експортується як виловлена в морі, так і вирощена в численних штучних загородах риба. Норвезький лосось з таких штучно перекритих водойм зараз дуже відомий на світовому ринку.
Близько 90% рибопродукції Норвегії експортується. Вилов риби перевищує 500 кг на кожного норвежця.
Сільське господарство
Лише 3,5 відсотка земельних площ Норвегії придатні для обробітку. І, незважаючи на це, сільське господарство країни значною мірою задовольняє потреби населення у харчах. Норвезькі сільськогосподарські продукти експортуються мало.
Основою норвезького сільського господарства є тваринництво, яке повністю покриває потреби населення країни у м'ясі, молоці і молочних продуктах. Внаслідок кліматичних особливостей виробництво зернових лише на 40% забезпечує потреби внутрішнього ринку. У той же час, значна частина овочів і фруктів, незважаючи на складні умови північної країни, вирощується норвезькими селянами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Норвегія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок