Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Японія. Населення та сільське господарство.

Японія. Населення та сільське господарство.

Назва:
Японія. Населення та сільське господарство.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Японія. Населення та сільське господарство.


Населення
За чисельністю населення Японія стоїть далеко попереду таких розвинутих країн, як Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія. На 2004 р. у Японії налічувалося 127.1 млн.осіб – це 7 місце у світі за кількістю населення після Китаю, Індії, США, Індонезії, Бразилії та Росії.
Ще недавно демографічна ситуація в Японії характеризувалась надзвичайно високим природним приростом. Але з кінця 70-х років внаслідок демографічної політики, яка була направлена на зниження народжуваності, показники природного приросту різко зменшились (до 4-х осіб на 1000 жителів). Знизились також і показники смертності внаслідок підвищення рівня життя населення, поліпшення медичного обслуговування. Дитяча смертність у Японії складає – 0.04‰. Тривалість життя людей в Японії найвища у світі: чоловіків – 77 років, жінок – 83 роки.
У зв’язку із зростанням тривалості життя людей в останні десятиріччя збільшується частка людей старших вікових груп. Людей віком понад 65 років є 17% загальної чисельності населення. Зниження природного приросту призвело до зменшення кількості населення молодих вікових груп. Статева структура населення Японії характеризується переважанням жінок (близько 52%). Вони складають значну частку від усіх занятих у виробництві (близько 40%). Це значно більше, ніж в інших високорозвинутих країнах світу. За прогнозами японських вчених чисельність населення Японії до 2010 р. досягне рівня 130 млн.осіб.
Економічно активне населення сягає більше половини жителів Японії. У промисловості зайнято понад 1/3, у сільському господарстві – 6%, у невиробничій сфері – 50% усього працездатного населення. За останні роки відбулись значні зміни у структурі зайнятості по галузях. Збільшилось число зайнятих в обробній промисловості, сфері послуг, у будівництві, транспорті, різко знизилась кількість зайнятих у сільському та лісовому господарстві, у гірничовидобувній промисловості. Для Японії характерна порівняно незначна кількість безробітних (рівень безробіття – 4.4% у 1998 р.), що пояснюється як високими темпами розвитку економіки, так і специфічними трудовими відносинами.
Японія відноситься до країн з високою густотою населення. На 1 км2 у середньому проживає близько 336 осіб. Однак густота населення значно коливається по території. Якщо на півночі Хоккайдо вона складає біля 70 осіб/км2, то у прибережних районах місцями перевищує 500 осіб/км2. Країна характеризується високим рівнем урбанізації. У містах проживає близько 80% населення. В Японії є 655 великих міст, у тому числі 11 міст-мільйонерів: Токіо, Йокогама, Осака, Нагоя, Саппоро, Кобе, Кіото, Фукуока, Кавасакі, Кітакюсю, Хіросіма. Міста, за незначним винятком, розташовані на узбережжі та рівнинах. Бурхливий розвиток міст призвів до утворення агломерацій. Особливо великі розміри має столична агломерація Кейхин – 7 тис.км2 (головні міста: Токіо, Йокагама, Кавасакі, Тіба), населення якої складає близько 30 млн.осіб. Друга за величиною – агломерація Хансін займає площу 4.5 тис.км2 з населенням 13 млн.жителів. Третя – агломерація Тюкьо з ядром у Нагої займає площу 3.2 тис.км2. Ці три агломерації становлять єдину урбанізовану систему – Токійський мегалополіс.
У національному відношенні населення Японії однорідне. Японці складають 99.4% населення. З національних меншин, що проживають у країні, виділяються корейці – близько 700 тис. осіб, китайці – 60 тис.осіб, американці – 2.5 тис.осіб. На острові Хоккайдо проживає невелика за чисельністю народність айни (20 тис.осіб) – залишок древнього племені, що населяло японські острови. Понад 1 млн. японців проживає за кордоном, в основному у США та країнах Латинської Америки.
Сільське господарство
Для сільського господарства Японії характерне дрібне землеволодіння. Найбільш типовими є селянські господарства площею близько 1 га. Загальна площа сільськогосподарських угідь невелика – 6 млн.га, однак значна частина посівних площ дає по два, а в деяких районах – і по три урожаї на рік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Японія. Населення та сільське господарство.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок