Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Ірак”(економіко-географічна характеристика країни)

Ірак”(економіко-географічна характеристика країни)

Назва:
Ірак”(економіко-географічна характеристика країни)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,79 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Ірак”
(економіко-географічна характеристика країни)


Офіційна назва - Республіка Ірак (Republic of Iraq).
Географічне положення - займає південно-західну частину південно-азійського субконтинента, держава розташована на північному сході Аравійського півострова. На сході межує з Іраном, на півночі - з Туреччиною, на північному сході і сході - з Сирією, Йорданією та Суадівською Аравією, на півдні з Кувейтом та омивається Аравійським морем.
Територія - 438 тис. кв. км.
Населення - Згідно з даними останнього перепису населення, в листопаді 1998 в Іраку налічувалося 22196 тис. осіб. 75% населення країни становлять араби, приблизно 18% - курди, 7% припадає на туркменів, ассірійців, вірменів та інші невеликі етнічні групи.
Столиця - Багдад (Bagdad) - за даними перепису 1998 року, населення Багдада становило 5123 тис. жителів, приблизно чверть всього населення Іраку.
Інші великі міста - в Мосулі і Басрі налічується приблизно по 1,5 млн. жителів, а в Киркуці - приблизно 800 тис. осіб.
Офійні мови - арабська та курдська.
Релігія - більшість жителів Іраку (95%) сповідує іслам. Шиїти становлять майже половину всіх мусульман і переважають на півдні. В інших областях більшість становлять суніти. Християнство сповідує 3% населення.
Державний прапор - складається з розміщених послідовно червоної, білої та чорної горизонтальних смуг з трьома зеленими п'ятикутними зірками та надписом арабською мовою посередині.
Три національні кольори символізують здобуту у жорстокій боротьбі свободу і незалежність іракського народу.
Державний прапор затверджений у 1968 році.
Державний герб - на фоні жовтого прямокутника зображено орла, який дивиться на захід. На грудях у нього розташований триколірний щит. Вертикально розміщені cмуги національних червоного, білого та чорного кольорів. На стрічці білого кольору три п'ятикутні зелені зірки. В лапах орел тримає вимпел з національним гаслом.
Національне свято - 17 липня - річниця Дня Революції (1968).
Природа країни
Територію Іраку поділяють на чотири природних райони: гірська північ і північний схід, Верхня Месопотамія (рівнина Ель-Джазіра), алювіальні рівнини Нижньої Месопотамії і пустельні плато південного заходу.
Складчасті гори з крутими схилами витягнуті паралельно іраксько-турецьким та іраксько-іранським кордонам. Вони складені вапняками, гіпсами, мергелями і піщаниками і глибоко розчленовані численними водотоками басейну Тигру. Особливо виділяється ущелина Равандуз з гірським перевалом Шинек. По цій ущелині проходить дорога, що з'єднує Ірак з Іраном.
Горбкувата рівнина Ель-Джазіра (в перекладі "острів") розташована на міжріччі середньої течії рік Тигр і Євфрат на північ від міст Самара (на р.Тигр) і Хіт (на р.Євфрат) і підвищується у північному напрямку приблизно від 100 до 450 м над рівнем моря. Місцями рівнинний характер місцевості порушується невисокими горами. На сході витягнуті хребти Макхуль і Хамрин (з вершиною 526 м над рівнем моря), а на північному заході - дещо вищі гори Сінджар (з вершиною Шельміра висотою 1460 м над рівнем моря). Рівнина глибоко розчленована численними руслами річок, стік яких спрямований у внутрішні западини Євфрат та озера. Тигр і Євфрат у межах Ель-Джазіри течуть у вузьких долинах, глибоко врізаних на півночі і північному заході.
Нижня Месопотамія простягається на південний схід аж до Перської затоки і має довжину близько 500 км, площа - приблизно 120 тис. кв. км, складена алювіальними відкладеннями і характеризується плоским рельєфом. Її абсолютні висоти зазвичай менше 100 м над рівнем моря (на півночі, у районі Багдада, - 40 м, на півдні, біля Басри, - 2-3 м). Монотонний рельєф місцями порушується природними береговими валами, численними протоками, іригаційними і дренажними каналами. На багатьох ділянках днища Тигру і Євфрату підняті над прилеглою місцевістю.
Південно-західний пустельний район є продовженням Сирійсько-Аравійського плато. Його поверхня поступово знижується у напрямку до долини р.Євфрат і на південь від 700-800 м на заході до 200-300 м на сході і на півдні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Ірак”(економіко-географічна характеристика країни)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок