Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Основні проблеми управління процесом ресурсного забезпечення розвитку регіону

Основні проблеми управління процесом ресурсного забезпечення розвитку регіону

Назва:
Основні проблеми управління процесом ресурсного забезпечення розвитку регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основні проблеми управління процесом ресурсного забезпечення розвитку регіону


У розвитку економіки регіону основне місце займає процес ресурсного забезпечення програми розвитку і проектів, що до неї включені. Від обсягу і стану ресурсної бази розвитку також залежить вирішення багатьох загальних соціально-економічних завдань, пов'язаних із забезпеченням економічного зростання, відповідності структури капіталу і виробництва кон'юнктурі ринку, зростання життєвого рівня населення, макроекономічної стабільності регіону, що змінюється.
Ресурсне забезпечення проектів розвитку регіону – складний і багатофакторний процес. В умовах ринкового перерозподілу корпоративних і іноземних ресурсів розвитку, що має на меті реалізацію більшою мірою короткострокових і високодоходних проектів об'єктивно існує необхідність залучення ресурсів для реалізації загальнорегіональних довгострокових проектів розвитку. Функція органів регіонального управління полягає в оцінці вихідної ресурсної бази і залученні необхідних ресурсів.
При стабільній і розвинутій ринковій економіці, яка активно використовує інноваційні рішення та інформаційні технології, такі завдання вирішуються як саморегульованої системи.
Завдання ресурсного забезпечення програм розвитку є першочерговим Існує об'єктивна необхідність в розробці механізму управління ресурсами розвитку регіону і відповідного виконавчого органу в рамках системи управління регіону, в компетенції якого повинні знаходитися питання обліку ресурсної бази регіону, аналізу тенденцій її зміни і відтворення, надання рекомендацій по її ефективному використанню в частині пошуку джерел мобілізації ресурсів для реалізації проектів розвитку з погляду цінової і логістичної оптимізації.
У даній сфері до методологічних, на думку авторів, можна віднести питання: вироблення концептуального підходу, принципів і методів організації ефективного використання в межах регіону всіх видів ресурсів, особливо їх непоправній частин; розробку концепції і основних складових системи управління ресурсами регіону; формування концептуальних підходів і методичного інструментарію дослідження і мобілізації ресурсів для реалізації структуротворних програм життєзабезпечення і розвитку регіону.
Останній пункт пов'язаний, зокрема, з господарською взаємодією регіонів на рівні органів влади з приводу побудови міжрегіональної системи ресурсних потоків відповідно до принципів необхідної забезпеченості ресурсами і «чесної ціни».
На основі вивченого теоретичного матеріалу і проведених досліджень автори пропонують наступну послідовність дій при створенні механізму управління ресурсами розвитку регіону: опис сутнісних характеристик механізму формування ресурсної бази регіону і зовнішнього середовища мобілізації; визначення підходів до класифікації ресурсної бази регіону; дослідження реального стану ресурсної бази розвитку Вінницької області, аналіз її достатності з позицій вибраних класифікаторів ресурсів розвитку.
До опису зовнішнього середовища відноситься характеристика основних джерел формування ресурсів розвитку по стосунках і видах власності, по рівнях власності. При виявленні суті механізму формування ресурсної бази регіону необхідно розглянути існуючі ринкові схеми і визначити ступінь якісної участі в них регіональних органів, що управляють. Існуючі ринкові схеми описують мобілізацію ресурсів суб'єктами господарювання для реалізації власних проектів розвитку. Опис включає мобілізаційну діяльність підприємств, що проводяться як за власною ініціативою, так і при державній підтримці. Мобілізаційні процеси розглядаються в рамках дворівневої системи взаємодій: міжрегіональна взаємодія; внутрішньорегіональний рівень.
Класифікація ресурсів є одним з основних методологічних завдань разом з виробленням загальної концепції і концептуальних підходів дослідження і мобілізації економічних ресурсів для реалізації структуротворних програм розвитку регіону.
В основу концептуального підходу побудови системи управління ресурсами розвитку регіону має бути покладена сукупність принципів, використаних для розглядання проблем використання і відтворення різних груп економічних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні проблеми управління процесом ресурсного забезпечення розвитку регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок