Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Ринок олійних продуктів в Україні

Ринок олійних продуктів в Україні

Назва:
Ринок олійних продуктів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,15 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Ринок олійних продуктів в Україні

Високі темпи експортного відвантаження продуктів переробки соняшника і навіть деяке "перенапруження" ринку експортними зобов'язаннями стали ще однією причиною зростання внутрішніх цін на соняшникову олію і шріт останнім часом. Експортні ціни, незважаючи на відносну стабільність цін світового ринку, також дещо збільшилися, оскільки пропозиція української соняшникової олії і шроту на зовнішній ринок почала відставати від рівня попиту.

Внутрішні ціни на соняшник продовжували мляво зростати услід за скороченням внутрішньої пропозиції і зростанням цін на продукти переробки. Незважаючи на відсутність явного інтересу з боку основних покупців до нових закупівель насіння, було зафіксовано загальне скорочення обсягів пропозиції, що, безумовно, сприятиме подальшому зростанню внутрішніх цін. Експортні ціни на соняшник залишалися практично стабільними, при цьому інтерес до нових закупівель з боку експортерів динамічно падав. Внутрішні ціни на соняшник продовжували зростати, навіть на фоні скорочення попиту з боку експортерів і стабільно млявого попиту (млявого відносно масованих закупівель у першій половині сезону) з боку внутрішніх переробників. Основна причина зростання цін - сезонне скорочення внутрішньої пропозиції насіння. Крім того, в ціноутворенні товаровиробники багато в чому орієнтуються на динаміку цін на продукти переробки соняшника, яка зараз також позитивна.

Скорочення кількості пропозицій соняшника, що спостерігається з боку товаровиробників характеризує не тільки падіння його внутрішніх запасів (а ряд аналітиків вважають, що запаси насіння на внутрішньому ринку зараз близькі кінця), а й прагнення товаровиробників притримати наявне насіння в надії на подальше зростання внутрішніх цін. У них буде ще майже цілий липень, щоб продати запаси соняшника ще до того, як виробники олії почнуть зупинятися на профілактику, і пара тижнів, щоб підготуватися до посівної. До того часу внутрішні ціни на соняшник, безумовно, зростуть ще більше.

Однак, не факт, що збільшений літній попит на соняшникову олію приведе до зростання закупівель соняшника переробниками, найбільші з яких мають достатні обсяги насіння для роботи до кінця сезону, оскільки олія, зроблена з такого насіння, буде неконкурентоспроможною порівняно з олією, що продається зараз і зроблена з соняшника, закупленого ще на початку сезону по низьких цінах. Деякі переробники вирішать зовсім утриматися від переробки нових обсягів насіння, поки восени воно знову не подешевшає.

Прогнози досить високого урожаю соняшника в Україні в 2003 р., з одного боку, і невизначена ситуація з експортним митом, з іншого, примушують заводи зайняти вичікувальну позицію щодо питання поповнення запасів насіння і початку форвардної контрактації або сезонних закупівель соняшника нового урожаю.

Швидше за все, більшість переробників переконані в хороших перспективах урожаю-2003 і у відсутності гострої потреби починати гонку за насінням вже в момент збору урожаю, до падіння внутрішніх цін. Питання з експортним митом на соняшник найближчим часом вирішено не буде, тобто мито залишиться на рівні 17%, ставлячи олійні заводи в більш вигідне становище порівняно з експортерами. Ймовірно, це найбільш правдоподібний сценарій, і він говорить про те, що до надходження на ринок соняшника нового урожаю попит залишиться стабільним, зростання цін також буде стабільним, услід за скороченням внутрішньої пропозиції, але сповільниться до кінця сезону, і різких стрибків цінової динаміки очікувати не варто.

Зараз же внутрішні ціни попиту підтяглися до позначки 1350 грн./т EXW, а підприємства і експортери підвищили закупівельні ціни до 1400-1440 грн./т СРТ. Ціни попиту переробників і експортерів були приблизно рівні. Однак у зв'язку із зростанням рівня внутрішніх цін на фоні відносно стабільних цін світового ринку і перспектив сезонного падіння світових цін на соняшник експортна контрактація насіння значно впала. Спостерігаючи за її динамікою, можна передбачити, що з середини літа зовнішній попит на український соняшник при нинішньому рівні внутрішніх цін буде мінімальним. Експортні ціни в портах (при невеликих обсягах закупівель експортерами і відвантаження) показували рівень $253-260/т FOB.

Більш активно розвивався ринок соняшникової олії. Рекордні темпи і обсяги експорту олії в поточному сезоні, що вже перевищили 600 тис. т, і рекордні обсяги експортної контрактації, що дають змогу прогнозувати перевищення експорту олії з України за сезон позначки 850 тис. т, викликали деяке напруження на внутрішньому ринку. Воно виражалося в обмеженому внутрішньому продажу олії великими підприємствами, в збільшенні внутрішніх цін пропозиції з їх боку і в зростанні внутрішніх цін на соняшникову олію загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ринок олійних продуктів в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок