Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Система управління машинобудівним комплексом України в 1928-1932 роках

Система управління машинобудівним комплексом України в 1928-1932 роках

Назва:
Система управління машинобудівним комплексом України в 1928-1932 роках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Система управління машинобудівним комплексом України в 1928-1932 роках


В кін.20 – поч. 30-х роках була створена система управління, заснована на твердому централізмі, детальному регламентуванні діяльності підприємстві, директивних адресних завданнях і бюджетних асигнуваннях. Так, у машинобудівному комплексі встановлювалися тверді директивні завдання по виробництву й розподілу продукції, а прибуток підприємства практично повністю вилучалася в бюджет держави.
Посилення адміністративно-директивних методів планового управління економікою привело до деформації принципу демократичного централізму, що перетворився в централізм бюрократичний. Підприємства були позбавлені самостійності в господарсько-оперативній та комерційно-фінансовій діяльності. Дрібна опіка тресту гальмувала ініціативу, привчала директорів до безвідповідальності. Законодавство щодо сфери діяльності підприємства повністю обмежувало його повноваження. Трест залишався юридичною особою і розпорядником всього майна, елементи госпрозрахунку запроваджувались лише у взаємовідносинах підприємства з трестом.
Одною з головних проблем в цей період була нестача керівних кадрів промислових трестів та підприємств. Паралельно з нестачею кадрів дуже гостро стояла проблема малодосвідченості керівних кадрів.
Період з 1928 по 1932 р. характеризувався інтенсивною діяльністю в області реорганізації окремих ланок системи управління й, нарешті, зміною принципової схеми організації машинобудування. На цьому етапі пошуків раціональної форми управління важлива роль належить виробничим об'єднанням.
Зі збільшенням масштабів капітального будівництва, розширенням виробничих потужностей існуючих автономних і трестованих підприємств, появою спеціалізованих підприємств трест перетворюється в управлінську ланку господарського апарата. Умови й завдання індустріалізації вимагали максимальної централізації всіх наявних ресурсів і централізованої системи їхнього розподілу для задоволення потреб індустріалізації. Цього вимагало завдання зміни виробничої структури.
В умовах суспільної власності на засоби виробництва це здійснювалось шляхом зміни співвідношення централізованого й децентралізованого керування убік збільшення централізації керування. Специфічні завдання періоду викликали необхідність зміни економічної політики. Стосовно до машинобудування це означало зміну економічних методів його керівництва й перехід до прямого планово-адміністративного регулювання промислового розвитку. Для досягнення поставленої мети найбільш ефективної була форма прямого виробничого зв'язку об'єднання - підприємство. У цих умовах збереження тресту означало наявність додаткової управлінської ланки. Отже, ліквідація трестів викликалася об'єктивними причинами.
Особлива роль у становленні галузевої системи керування належить синдикатській формі об'єднань. Виступаючи як єдиний державний орган, синдикати від регулювання постачальницько-збутових, фінансових і кредитних операцій переходили до регулювання виробничо-господарської діяльності поєднуваних ними трестів і підприємств. Вони здійснювали планування й регулювання капітальних вкладень, впливали на обсяг, структуру й планові завдання трестів і підприємств синдикованої галузі. Своїми методами регулювання взаємин між виробництвом і ринком вони фактично підготували умови для концентрації в одному органі регулюючих і оперативних функцій по керуванню промисловістю. Досвід такого злиття був використаний при створенні галузевих промислових об'єднань періоду 1929-1932 р.
Саме під впливом завдань розвитку виробництва відбулася еволюція всієї виробничо-господарської діяльності синдикатів. З органів, що займаються постачальницько-збутовими операціями, вони перетворилися в планово-регулюючі господарські органи існуючої системи керування промисловістю.
На прикладі еволюції синдикатської системи можна спостерігати послідовний процес переходу від керування промисловістю через сферу обігу до управління безпосередньо сферою виробництва з одночасним створенням супідрядної системи управління сферою обігу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Система управління машинобудівним комплексом України в 1928-1932 роках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок