Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Контрольна робота з курсу розміщення продуктивних сил

Контрольна робота з курсу розміщення продуктивних сил

Назва:
Контрольна робота з курсу розміщення продуктивних сил
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Контрольна робота з курсу розміщення продуктивних сил

План

1. Природно-ресурсний потенціал і його економічна оцінка.

1.1. Суть природно - ресурсного потенціалу.

1.2. Природні умови і природні ресурси.

1.3. Економічна оцінка природно-ресурсного потенціалу.

1.4. Елементи природно - ресурсного потенціалу.

2. Розміщення галузей машинобудівного комплексу.

2.1. Машинобудівний комплекс

2.2. Важкемашинобудуванняё

2.3. Загальне машинобудування

2.4. Середнє машинобудування

2.5. Виробництво приладів, точних машин, інструментів і імеханізмів

3.Територіально-виробничі комплекси у системі

економічного районування.

3.1. Сутність та типи територіально-виробничих комплексів.

3.2. Формування і розміщення територіально-виробничих комплексів.

3.3. Екологічні проблеми економічного розвитку України.

1. Природно-ресурсний потенціал і його економічна оцінка.

1.1. Суть природно - ресурсного потенціалу

На всіх етапах розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людей і природи, яке посилюється в умовах науково - технічного прогресу. Використання природних багатств повністю залежить від рівня розвитку продуктивних сил і, навпаки, наявність відповідних природних умов і ресурсів істотно впливає на розвиток продуктивних сил, прискорюючи або сповільнюючи динаміку їх.

Природно - ресурсний потенціал розглядається як сукупність усіх можливостей, засобів, запасів, джерел, що є і можуть бути мобілізовані, використані для досягнення певної мети. Ресурси визначають як запаси, цінність, можливості, засоби. Отже, застосування цих понять для кількісної характеристики природних багатств вибиває їх споживну вартість, корисність для суспільства. Враховуючи це, поняття "природно - ресурсний потенціал" ( ПРП) найбільш поширене в науках, що вивчають території, є одним з найважливіших факторів розміщення продуктивних сил і включає тільки вже вивчені елементи природного середовища.

Обґрунтування розміщення продуктивних сил потребує врахування кількісних і якісних параметрів ПРП певної території.

Подальший розвиток продуктивних сил неминуче пов'язаний з включенням у господарський обіг дедалі більшої кількості природних ресурсів і збільшення навантаження на навколишнє середовище.

1.2. Природні умови і природні ресурси

Природні умови - це елементи природного середовища, що не беруть безпосередньої участі в суспільному виробництві ( сонце, вода, атмосфера і ін.).

Природні ресурси - це ті елементи природного середовища, які безпосередньо беруть участь у матеріальному виробництві і в невиробничій діяльності.

Зростання економічного значення природних умов і природних ресурсів зумовлене тим, що вони розглядаються не тільки як предмети праці, а й як засоби виробництва.

Найчіткіше визначення природних умов і ресурсів дав у своїх працях А.А. Мінц. Природні умови ( у вузькому розумінні ) - це тіла і сили природи, які при певному рівні розвитку продуктивних сил суттєві для життя й діяльності людського суспільства і в невиробничій діяльності людини. Природні ресурси - це тіла і сили природи, які на повному рівні розвитку можуть бути використані для задоволення потреб людського суспільства у формі безпосередньої участі в матеріальній діяльності.

Придатні для використання, але при наявному рівні вивченості території ще не вивчені ресурси мають назву потенційних природних ресурсів.

За запасами природних ресурсів Україна займає провідне місце в Європі. Зокрема, перше місце за кількістю орних земель, за запасами залізної й марганцевої руд, сірки. Україна в числі перших за запасами кам'яного вугілля, природного газу, калійної і кам'яної солей.

Подальший розвиток продуктивних сил неминуче пов'язаний з включенням у господарський обіг дедалі більшої кількості природних ресурсів і збільшення навантаження на навколишнє середовище.

За минулі роки в країні досягнуто великих успіхів у вивченні природних ресурсів, нагромаджено велику фактичну інформацію про обсяги, розміщення і властивості окремих їх видів і родовищ, узагальнено досвід господарського використання, досліджено закономірності територіальної організації.

Однак ще не повністю розв'язані методологічні й методичні проблеми економічної оцінки природних ресурсів.

1.3. Економічна оцінка природно - ресурсного потенціалу

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Контрольна робота з курсу розміщення продуктивних сил

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок