Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Проблеми розвитку лісопромислового комплексу: пріоритети, структура, ефективність

Проблеми розвитку лісопромислового комплексу: пріоритети, структура, ефективність

Назва:
Проблеми розвитку лісопромислового комплексу: пріоритети, структура, ефективність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,59 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ВИПУСКНА РОБОТА
НА ТЕМУ:
“Проблеми розвитку лісопромислового комплексу: пріоритети, структура, ефективність”


Структура промислового виробництва є однією з найважливіших у системі макроекономічних показників. Реалізація проблем структурної політики – важлива економічна підойма загальнодержавної стра-тегії реформування народногосподарського комплексу країни з метою підвищення ефективності його функціонування та виходу з економічної кризи. Українська економічна наука присвятила з урахуванням актуальності структурних перетворень цій проблемі значну кількість теоретич-них, методичних і практичних розробок. Але вони, як правило, виконані на макрорівні. За сучасних умов адаптації всіх господарюючих суб'єк-тів до ринкової моделі господарювання особливого значення набувають дослідження і перспективи розвитку галузевої та інституціональної структур, де визначальний вплив мають фактори зміни форм власності в процесі приватизації, пошук власного місця у ринковому середовищі, переорієнтація на вимоги експорту, забезпечення сприятливих умов для інвестиційного процесу. Все це примушує шукати нові, сучасніші мето-дологічні підходи для структурних перетворень І принципово нові ас-пекти промислової політики.
Метою даного дослідження є обгрунтування напрямів формування сучасного лісопромислового комплексу на основі галузевої та регіональ-ної структури з орієнтацією на задоволення попиту економіки держави та ринку на його продукцію при повному і ефективному використанні власного виробничо-ресурсного потенціалу.
Досягнення поставленої ме-ти можна забезпечити шляхом вирішення таких завдань:
а) дослідити світовий досвід та виконати порівняльний аналіз становища у лісових галузях України і країн світу;
б) оцінити стан, динаміку, тенденції та перспективи розвитку лісопромислового комплексу;
в) визначити пріоритети розвитку лісопромислового комплексу з урахуванням загальних тенденцій промислового виробництва після періоду кризи;
г) обгрунтувати економічне, правове і технологічне забезпечення структурних перетворень з елементами державного регулювання економіки;
д) запропонувати концептуальні основи формування ефективної структури економіки лісопромислового комплексу.
Майбутній економічний розвиток та його науково-методичне забезпечення неможливі без обгрунтування концептуальних підходів з огляду на світовий досвід і без порівняльного аналізу стану нашої економіки і конкурентоспроможних економік розвинутих країн. Цей підхід забезпечить визначення ефективних співвідношень структури економіки, від яких можна відштовхнутись або на основі яких відновити втрачені позиції.
Досвід структурної політики у країнах з розвинутою економікою показує, що вона була спрямована на зростання і підвищення ефективності функціонування промислового комплексу, на реалізацію кінцевої мети – забезпечення усталеної конкурентоспроможної національної економіки. Наприклад, на початку 70-х років продукція США була низької якості і низької конкурентоспроможності, через що торговельний баланс країни був від'ємним, сталося зниження експорту, а частка промислової продукції на світовому ринку скоротилася на третину. Промислова політика США передбачала подолання зазначених негативних явищ.
У Франції формування і реалізація промислової політики здійснювалися через державне втручання та регулювання економіки, прийняття стратегічних рішень та розробку пріоритетних напрямів науково-технічного прогресу. Всілякі міжнародні угоди були націлені на захист національних компаній від іноземних конкурентів, на створення привілеїв господарюючим суб'єктам на внутрішньому ринку.
Для промислової політики Японії при здійсненні структурних зрушень в промисловому комплексі була характерною етапність (з конкретними цілями та завданнями). Промислова політика пов'язана з пріоритетним розвитком новітніх технологій (робототехніки, генної інженерії, лазерів, засобів зв'язку), з створенням та реалізацією перспективних науково-дослідних програм.
Модель економіки Німеччини базується на опосередкованих формах регулювання з орієнтацією на попит і врахування таких чинників, як високий рівень кооперації, диверсифікації, інституціональної узгодженості, превалювання приватного сектора, державної підтримки компаній, захисту внутрішнього ринку, підвищення ролі банків, розвитку експортного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблеми розвитку лісопромислового комплексу: пріоритети, структура, ефективність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок