Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворенняв аграрному секторі економіки

Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворенняв аграрному секторі економіки

Назва:
Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворенняв аграрному секторі економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,17 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворення
в аграрному секторі економіки”


За останній період виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств зросло на 1,9%. Порівняно з попереднім роком нарощено обсяги виробництва більшості видів сільськогосподарської продукції. Крім цукрових буряків (93% до 2001 року), картоплі (96), овочів (99%).
Отримано зерна (у вазі після доробки) 38,8 млн. тонн при прогнозованих у програмі “Зерно України - 2005” 36,6 тис. тонн. Насіння соняшнику зібрано у 1,5 раза більше обсягів 2004 року, плодів і ягід - більше на 9%, винограду - на 7%. Зросли обсяги всіх основних видів продукції тваринництва.
Приріст товарної продукції (у порівняних цінах на 01.01.04) по харчовій промисловості та переробленню сільськогосподарських продуктів порівняно з 2004 роком становив 8,4%, в тому числі по харчовій промисловості - 7,8%.
У 2005 році в аграрний сектор економіки залучено 6,2 млрд. грн. кредитних ресурсів, в тому числі на пільгових умовах - 2,2 млрд. грн.
Підприємствами АПК постійно нарощуються загальні обсяги сплати податків. Порівняно із 2003 роком вони зросли в 1,5 раза і за минулий рік становлять суму 5,8 млрд. грн. що сьогодні це друга галузь за обсягами сплати податків після нафтогазового комплексу.
Заборгованість із виплати заробітної плати в сільському господарстві протягом року зменшилася на 19%, у харчовій промисловості - на 8% і за станом на 01.01.05 становила відповідно 387 млн. грн. та 72 млн. грн.
Посилився соціальний захист селян, особливо селян-пенсіонерів через наділення їх відповідною власністю та запровадження орендної плати за землю і майно, яка в минулому році дорівнюватиме за обсягами майже 65% річного фонду оплати праці сільгосппідприємств.
За договорами оренди землі власникам земельних часток (паїв) виплачено орендної плати 2,05 млрд. грн. (85%).
Аграрний сектор за 2002 рік забезпечив в зовнішній торгівлі позитивне сальдо в 1,5 млрд. дол. США, а ріст експорту за три роки становить майже 71%.
У I кварталі 2005 року виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств збільшилося на 1,3% порівняно з відповідним періодом 2002 року, приріст товарної продукції харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів проти відповідного періоду минулого року становив 16,8%.
Разом з тим, слід констатувати, що ріст обсягів виробництва в минулому році не дав очікуваного збільшення прибутку.
В ряді підгалузей це призвело до поглиблення збитковості. За попередніми даними, діяльність сільськогосподарських підприємств є збитковою (рівень збитковості - мінус 1,9%). Маса збитку становила 294 млн. грн. Збитково працювали 54% сільськогосподарських підприємств.
На жаль, із значним запізненням приходить усвідомлення, що нинішні проблеми розвитку сільського господарства переважно сконцентровані не в організації виробництва, а в організації аграрного ринку.
І тут треба визнати однозначно, що найслабшою ланкою в аграрному секторі сьогодні є саме інфраструктура аграрного ринку.
Незважаючи на нарощування декларованої кількості суб'єктів заготівельно-збутової інфраструктури аграрного ринку лише біля 40% сільськогосподарської продукції реалізується товаровиробниками через прозорі канали. Це недоробки, в першу чергу, місцевих органів влади, оскільки законодавче і нормативне поле вже в основному сформоване.
Тому одним із пріоритетних завдань, передбачених Програмою, є формування цілісної інфраструктури аграрного ринку, створення державної системи моніторингу ринку сільськогосподарської продукції і продовольчих товарів, здійснення інтервенційних та заставних операцій для стратегічно важливих видів сільськогосподарської продукції і продовольства, удосконалення інфраструктури експорту сільськогосподарської продукції і продовольчих товарів.
Наступним блоком значимих питань є земельні питання. Реформування земельних відносин можна назвати найбільш успішним елементом аграрної реформи.
В Україні відбулася зміна форми власності на землю, вирішена проблема забезпечення громадян земельними ділянками, запроваджено платне землекористування, створюються передумови для розвитку ринку землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Аграрна політика. Фінанси в сучасних умовах та особливість відтворенняв аграрному секторі економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок