Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Країни, що розвиваються

Країни, що розвиваються

Назва:
Країни, що розвиваються
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,96 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Країни, що розвиваються


Країни, що розвиваються, – це сукупність держав, які об’єднані історико-географічними особливостями формування, певною спорідненістю господарського, соціально-культурного і політичного життя, подібністю положення у глобальному суспільному просторі, спільністю проблем і тенденцій розвитку.
Одна з важливих особливостей сучасного світового розвитку – зростання ролі і значення в ньому цієї групи країн. Соціально-економічний розвиток названих країн позначається на глобальних тенденціях, а їхні проблеми впливають на більшу частину людства, а отже, майбутнє суспільства залежатиме від того, якими будуть ці країни у ХХІ ст.
На жаль, в Україні не склалися сприятливі передумови для наукових суспільно-географічних досліджень країн, що розвиваються. Цим можна пояснити відсутність публікацій із суспільно-географічної тематики. Сучасні наукові дослідження цих країн торкаються здебільшого історичних та економічних аспектів. Сьогодні цією проблематикою активно займаються на Заході і в Росії. Значну увагу країнам, що розвиваються приділяє ООН. При цій організації створено спеціальні комісії, які займаються дослідженнями політичних, економічних, соціальних та екологічних проблем у зазначених країнах.
Актуальність дослідження країн, що розвиваються, пов’язана ще й з тим, що в умовах глобалізації та інтеграції України у світове господарство потрібні сучасні наукові знання про суспільно-географічні процеси в цих країнах. Ефективна співпраця України з країнами, що розвиваються, її безпосередні наслідки і подальші перспективи тісно пов’язані з масштабами наукових досліджень. З огляду на це постає завдання окреслити напрями наукових досліджень, на підставі нових закономірностей розвитку в умовах глобалізації всієї спільноти країн.
Країни, що розвиваються, – складний об’єкт наукового пізнання, що зумовило міждисциплінарність досліджень, у яких суспільно-географічні аспекти посідають особливе місце.
У радянські часи суспільно-географічні дослідження країн, що розвиваються, проводили головно в Москві і Ленінграді. Найактивнішими вони були у 70–80-ті роки ХХ ст. У цей період опубліковано фундаментальні праці, які торкалися сусльпільно-географічних проблем їхнього розвитку.
У колишньому Радянському Союзі основоположниками наукових суспільно-географічних досліджень країн, що розвиваються, були М.С. Розін, В.В. Вольський, Ю.Д. Дмітрієвський та інші, які започаткували в рамках економічної і політичної географії зарубіжних країн відповідний новий науковий напрям.
Сочі – місто контрастів.
Науковий підхід до вивчення країн, що розвиваються, розкритий у таких фундаментальних працях: “Латинська Америка. Проблеми економічної географії” (Я.Г. Машбіц), “Економіко-географічні процеси в сільському господарстві країн, що розвиваються” (В.А. Пуляркін), “Індія. Географія господарства” (Г.В. Сдасюк), “Регіональне планування в країнах, що розвиваються” (Е.Б. Алаєв), “Країни, що розвиваються: природа і людина” (В.А. Пуляркін, Я.Г. Машбіц) та ін.
На заході географічні та економічні аспекти країн, що розвиваються, розглянуті в працях Г. Бюржая, А. Льюіса, Ф. Кардозо, С. Кузнеця, Р. Пребіша, Г. Рейніса, У. Ростоу, М. Тодаро, Д. Фая, Х. Ченері та ін. У Росії економічною проблематикою країн, що розвиваються, займаються Б.М. Болотін, А. Ельянов, В.Л. Тягуненко, В.Л. Шейніс та ін.
У 90-х роках ХХ ст. ООН започаткувала щорічне видання Програми розвитку ООН (ПРООН), у якій узагальнюють спостереження за розвитком людини у країнах світу, у тому числі в країнах, що розвиваються.
Суспільно-географічні аспекти наукових досліджень країн, що розвиваються розкриті в останніх публікаціях російських географів В. Тікунова і А. Фетісова [13], І. Пилипенка [6] і французького географа Г. Бюржаля [14].
Наша мета – розглянути ретроспективні, сучасні і перспективні напрями наукових досліджень країн, що розвиваються.
На Заході наукові дослідження країн, що розвиваються, зародилися ще на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Країни, що розвиваються

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок