Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Німеччина

Німеччина

Назва:
Німеччина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,37 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Німеччина
Площа – 356 тис. км.2
Населення – 81,3 млн. чол.
Столиця – Берлін.


Німеччина
Регіональна географі світу
План
Вивчення регіону чи окремої держави:
Економіко-географічне положення, анкетні дані.
Природні умови і ресурси.
Населення і трудові ресурси.
Загальна характеристика господарства.
Промисловість:
а) провідні галузі;
б) головна продукція;
в) галузі спеціалізації;
г) основні центри.
Сільське господарство:
а) форми господарювання;
б) сільськогосподарські зони;
в) галузі спеціалізації.
Транспорт, зовнішні та внутрішні перевезення.
Експорт і імпорт.
Головні міста.
Усе цікаве.
Гаврилків Василя Дмитровича.


1. Економіко-географічне положення, анкетні дані.
Німеччина розташована в центрі Західної Європи. Вона межує з такими країнами. З Північу її омивають північне і Балтійське моря. З Півдня межує – з Швецією і Австрією. Із Заходу – Нідерландами, Бельгією, Францією, Люксембургом. На Сході межує з Польщею і Чехією. Німеччина поділена на 16 земель. З економічної точки зору Німеччина одна з найрозвинутіших країн світу і є дуже багатою.
Вигідно для Німеччини це:
На узбережжі країни – це курортні міста.
Торгівля (через суходол з сусідніми країнами).
Великі порти з промисловими кораблями.
Столицею Німеччини є Берлін 3,5 млн. осіб (1997р.).
Площа становить – 3570 тисяч км2.
Населення: 83,0 млн. осіб (2001р.)
Офіційна мова: – Німецька.
Релігія: християнство (протестантська, римо-католицька).
Форма правління: федеративна республіка.
Грошова одиниця: - Німецька марка.
Основна продукція: - машинобудування, транспортне обладнання, хімікалії, офісне обладнання.
Прапор:
2. Природні умови і ресурси.
Німеччина розташована в зоні де немає екстремальної температури. В літку тут не є дуже жарко, в зимку не дуже холодно. Природа (ландшафт) Німеччини дуже різноманітний. На півночі Німеччини розташовані 2 моря: Північне і Балтійське. В центрі Німеччини розташовані центральні гори, рівнини, ліси такі, як Гарц, Чорний ліс, Тюрінгський ліс та Ерцибірге. Найвища гора Гарцу називається Брокен (1.142 м.). положення Німеччини в центрі Європи визначає основні її клімати – помірно, перехідно-типово-морського та континентального при русі з півночі на захід де великий вплив Атлантики на Пд.-Сх.
Німеччина має значні запаси кам’яного вугілля – це Рурський та Саарський басейни, а також є буре вугілля. Рурський басейн посідає І-ше місце в західній Європі. Добувають в Німеччині великі запаси калійних солей. За особливостями рельєфу країну можна поділити на три частини: Північнонімецьку низовину, Середньонімецькі гори, підвищену Південну Німеччину.
На відміні від багатьох західноєвропейських країн у Німеччині густа річкова мережа. Найбільшу протяжність мають річки: Рейн, Дунай та Ельба. Лісові масиви в Німеччині займають ј території країни.
3. Населення і трудові ресурси.
Населення Німеччини становить 83.0 млн. осіб (2001 р.). на кордонах з Нідерландами і Данією проживають кілька тисяч голландців. На сході – близько 100 тис. лужицьких сербів. Майже 5 мільйонів становлять емігранти з Туреччини та східної Європи. Південні регіони країни заселені католиками, а північні протестантами. Середня густота населення становить 220 чоловік на 1км2. Міських жителів понад 85%. У країні налічується 15 великих міст з населенням понад 500 тисяч чоловік. У столиці Німеччині Берліні проживає 3,5 млн. чоловік. Гамбурзі – 1,6 млн., Мюнхені – 1,2 млн. кількість населення в агломерації Руру становить понад 10 млн. чоловік.
Головним промисловим центром країни є найбільша в Європі Рурська агломерація. А основним фінансовим центром є Франкфурт на Майні головним політичними центрами є – Бон і Берлін. Міста Німеччини здебільшого дуже довгі: ті, що знаходяться на захід від Дунаю і Рейну, мають понад 2000 років, інші – близько 1000 років. Багато з них колись були столицями князівств, тому мають довгі історичні та культурні пам’ятки. Особливо вирізняються Кельн, Мюнхен, Штутгарт – у західній Дрезден, Потсдам – у східній частинах країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Німеччина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок